Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tiger2911

gospodarstwo rolne lubleskie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tiger2911    0

moi rodzice maja gospodarstwo w którym zawsze pomagałem i od małego marzyłem ze będę miał to gospodarstwo i że będzie moje kupie traktory, kombajn i wszystkie narzędzia. Tak się losy potoczyły, że wybrałem inną szkołę niż rolnicza, poszedłem do pracy. Ale kupiłem ciągnik, myślałem że jak coś kupie to moi rodzice w końcu przepiszą na mnie tą ziemie. Po prostu chciałem mieć gospodarstwo, rozwijać je i mieć z niego jakieś korzyści a nie ciągle słyszeć kiedyś będzie twoje. Mam pytanie czy jest sens nadal upierać się żeby mama mając jednego syna, który sprowadził całą swoją rodzinę na jej podwórko ( mieszkamy w drugim domu)i mając syna upominał się o przepisanie ziemi . Czy lepiej dać sobie spokój sprzedać ciągnik, żałować do końca życia czasu spędzonego na pomaganiu rodzicom i wyprowadzić się od matki nie czekając na chwile kiedy łaskawie ona mi da tą ziemie.

Naprawdę chciałbym mieć coś swojego bo mam dla kogo pracować i chciałbym spróbować może ja bym lepiej gospodarzył i może bym miał z tego jakiś dochód a nie tak jak mówi moja matka że ona nie ma żadnych dochodów z tej ziemi( ma gospodarstwo około 8h).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

I czego oczekujesz od nas, że pojedzie ktoś z nas porozmawiać z twoimi rodzicami by przepisali ci gospodarstwo. Weź w niedzielę po obiedzie usiądź do stołu i porozmawiaj z rodzicami bo chcesz wiedzieć na czym stoisz czy inwestować w gospodarstwo czy szukać innego źródła dochodów. Jak wy sobie tego nie wyjaśnicie to nie oczekuj że na forum znajdziesz rozwiązanie twoich problemów rodzinnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    492

No cóż ewentualnie pozostaje trutka na myszy lub podobne specyfiki. A tak na powąznie dlaczego nie chce przepisać ci gleby? Druga sprawa to może i dobrze robi, że nie chce 8 h jako źródło utrzymania wesołych perspektyw nie stwarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

yahooo777    698

Hm, dziwny jest ten świat;] Co Ty na ośmiu hektarach zdziałasz? Ile oni mają lat? Biorą już emeryturę? Wstęp jaki napisałeś to jak opowiadanie dziesięciolatka. Kupiłeś ciągnik i po co Ci on tak na prawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    492

Jeśli rodzice nie osiągneli wieku emerytalnego to jak mogą przepisać gospodarstwo. Kto im da emeryturę? Wszyscy będziecie głodem przymierać na 8 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×