jurek195

New Holland TD5050 siłowniki do tylnego podnośnika

Polecane posty

szmal1819    0

Panowie a co sadzicie o moim pomyśle by zamonować 2 silowniki działania dwustronego ale osadzic je na dolnych ciągłach i na gorze tego całego elementu zaczepu. W momencie podnoszenia silowniki by sie chowały. Jedno wyjście podpieło by sie do odpowietrznika od skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Witam, trochę odświeżę temat, a mianowicie nh td 5030 przodek załączany z guzika, ma ktoś wiedzę w które miejsce się wpiąć aby mieć   zasilanie pod siłowniki wspomagające??   pozdrawiam 

Edytowano przez yanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Koledzy czy nikt nie miał problemu z tym zestawem? NH TD90 bez elektryki. Kupiłem, zamontowałem tak jak w instrukcji rozwierciłem ten element do korego trzeba sie podlaczyc podpiołem siłownik i nie działa. wyglada tak jakby nie było tam cisnienia. Ktoś cos podpowie?

IMG_20210309_110524_4.jpg

IMG_20210309_090027_1.jpg


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Nikt nie odpowiedział wiec sam sobie odpowiem, moze komuś sie przyda. W wersji ciągnika bez elektryki przedniego napędu podłaczenie dodatkowego siłownika nleży wykonać do kostki ktorej zdjecie pokazałem. Do jej odkręcenia w moim przypadku musiałem zeszlifowac pod ukosem łeb jednej ze śrub imbusowaych, bo opierała o obudowe skrzyni. Po demontażu tej czesci nalezy pogłębic w niej zaslepiony kanał i wywiercic z boku drugi otwór, nagwintowac go (M10x1). Wkręcamy tam nypel i podłaczamy siłownik. Jeżeli chodzi o ciśnienie w układzie, to wartość ciśnienia zalezy od nacisku na ramiona podnośnika. Na pusto bez obciazenia w tym wyjsciu jest około 2,5 bara. Przy wiekszym obciazeniu cisnienie wzrasta do wartosci ponad 150 Bar, czyli takiego jak na wyjściu hydraulicznym.  

DSC08944.JPG

DSC08946.JPG

DSC08948.JPG


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkow14    1

Też się przymierzam do montażu tego wspomagania. Ciągnik TD5.105 rok 2014. Jak zamontuję to wrzucę foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

a co to ma wspólnego z tematem?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasiad_26    0

Wygląda super cyknol byś fote samego mocowania do ramion? Wspawywales do nich coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Wygląda spoko i 2 siłowniki to zapewne lepsze rozwiazanie niż jeden. Podzielisz sie informacja jakie siłowniki wstawiłes?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkow14    1

Siłowniki  - CJF 50/28/250 U25 kupione przez allegro z firmy Agricola Wymiary: Zewnętrzna średnica tłoka (rury): 60mm Wewnętrzna średnica tłoka (rury): 50mm Średnica tłoczyska (pręta): 28mm Średnica otworów na sworznie: 25mm Skok (ruch roboczy) tłoczyska: 250mm Długość w stanie spoczynku mierzona w osiach otworów: 430mm Gwinty wewnętrzne pod przyłącza: M16x1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Wyszło taniej niż fabryczny zestaw z 1 siłownikiem?


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkow14    1

Za fabryczny zestaw chcieli ok. 2000 netto + drugie tyle za robociznę. Tu materiał mnie wyniósł ok. 800 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody11    0

Posiadam nh td5050 z załączanym przodem na przycisk i z rewersem też na przycisk i mam pytanie gdzie się wpiąć z dodatkowym siłownikiem wspomagającym podnoszenie. 

Edytowano przez Młody11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedtom01    0
Dnia 30.08.2022 o 09:01, piotrkow14 napisał:

Wszystko działa bez zarzutów. Udźwig spoko.

Powiedz mi proszę, gdzie podłączyłeś przewody zasilające? Do zaworu przeciążeniowego pod fotelem? Było wejście przygotowane czy musiałeś wiercić otwory? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody11    0
Dnia 9.01.2023 o 09:05, Jedtom01 napisał:

Powiedz mi proszę, gdzie podłączyłeś przewody zasilające? Do zaworu przeciążeniowego pod fotelem? Było wejście przygotowane czy musiałeś wiercić otwory? 

Trzeba niestety wiercić i gwintować tak jak na zdjęciu. 

Edytowano przez Młody11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro501    0

Korzystając z waszych porad sam ogarnąłem  siłowniki pomocnice ,  wyszło nie cały 1000 zł , zmieniłem tylko nypel  wkręcana  w blok na G1/4 cala xM16                              gdyż M10 x 1.5 może być  trochę mały, na zdjęciu widać różnice źrenicy.

IMG_20230517_184229633.jpg

IMG_20230517_184302752.jpg

IMG_20230519_175040110.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj