lubieursusy

Który kombajn wybrać [200ha]

Polecane posty

lubieursusy    0

Claas Tucano 340,John Deere cws 1570,New Holland Tc5080,Massey Ferguson Activa 7247 S(Fendt 6270 L) Prosze doracie który kombajn wybrać o danych wadach i zaletach z góry dziękuje za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Hmmm, a czemu Tucano 340, a nie 430? Czemu rozważasz model bez APS? Nie zależy ci na dokładniejszym omłocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubieursusy    0

Zależy ale brać kombajn 5 klawiszowy na 200ha ale za to z aps ale czy dużo daje APS? :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

MF/FENDT i JD to wydajniejsze maszyny od pozostałych, które podałeś. Warto też spojrzeć na stosunek ceny do wydajności, bo jakość omłotu właściwie wszyscy czołowi producenci mają podobnie dopracowaną, a różnica w cenie czasami wynosi nawet 100 tyś. między kombajnami o tej samej wydajności i komforcie pracy, a to jest bardzo dużo i trzeba się zastanowić czy warto przepłacać.

Ja zastanawiał bym się nad JD albo MF/Fendt, ze względu na najlepszy stosunek cena/wydajność.

Claas kosztuje pewnie najwięcej, NH TC nie pasuje mi do tego zestawienia, bo to kombajn klasę mniejszy.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Ja mam Tucano 450 na niecałe 250 ha zbóż i rzepaku. Wydaje mi się, że jest w sam raz.

 

@lubieursusy- Sam mówisz o 6 wytrząsaczach, a do porównania wybrałeś NH TC5080, który ma ich 5! Jeśli już chcesz porównywać coś od NH to bierz pod uwagę serię CX6000. A Tucano, który by pasował do zestawienia z JD i Fendtem (MF) to 440 lub 450.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To kolejny temat w którym 200ha to ogródek babci chłopaka który sam mieszka w bloku...

 

Bo jakby kupywał nowy kombajn to napewno wiedziałby co to APS i co daje, gdyby miał oczywiscie wybierac w marce Claas


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

możesz jechać na agroshow i tam masz te wszystkie kombajny w jednym miejscu masz możliwość obejrzenia i porównania na bieżąco


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

My kupiliśmy w tym roku NH CSX7040 na 100ha... WIem wiem napiszecie że przegiecie. ALe w naszym odczuciu w sam raz z usługami skosiliśmy niecałe 220ha. I to dlatego tyle że nie było gdzie jechać na wiecej a był czas.

Sadzę że taki kombajn spokojnie starczy na 300ha i to bez jakiegoś trudu.

Na pytanie czemu taki kombajn na tyle ha odpowiedź jest krótka różnica ceny miedzy branym pod uwage przez nas TC5070 a Csxem była niecałe 40tys wiec nie wielka a klasa kombajnu zupełnie inna. Za tę pieniądze z Classa można było kupić tylko tucano 320...

Ogólnie bardzo zadowoleni jesteśmy, zero awarii, wydajność kosmiczna. Przy wysypywaniu na postoju 14-15t pszenicy na godz to nie problem zebrać, a w locie śmiem twierdzić że jest możliwe to co piszą do 18t.

Na 200 ha sobie absolutnie odpuśc Tucano serii 300 czy NH 5080.

Jedyna rzecz którą mogliśmy zmienić to heder mamy 5,18 a mogłbyc 6,00m w jeczmieniu jarym nie można go dociążyć :(. Trzeba by latać 12km/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Ze tak powiem w pierwszym watku tutaj porownales Tucano 340 z Fendem 6270L a to juz troszke inna polka wydajnosciowa, o tym Fendzie mozesz juz zapomniec praktycznie bo tydzien temu gdy bylem w Tarnowie Podgórnym na placu staly dwa ostatnie potem juz jest wersja 6275L cena automatycznie wyzsza.

 

John deere cena zabija w dzisiejszych czasach.

 

Ja podpisalem wczoraj umowe na NH CX6080 swojego mam 80ha pod kose. Jesli chcesz cos porownywac do tego CXa to tylko Tucano 440 lub Fenda 6270L Tucano i Fend w podobnej cenie.

 

Kombajn kupuje sie na 10 do 15lat nie jak samochod osobowy 3 lub 4 lata i nowy.

 

W tym roku widzieliscie jakie byly zniwa, w tygodniu dzien lub dwa pogody gdzie ziarno bylo naprawde suche. W takie zniwa trzeba wydajnego kombajnu a jesli zadne biznes plany nie ograniczaja nas to mozna wziasc cos lepszego i wydajniejszego. Roznica cenowa miedzy CX5080 a CX6080 jest smieszna wiec nawet sie nie zastanawialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil12441    0

Claas Tucano 340,John Deere cws 1570,New Holland Tc5080,Massey Ferguson Activa 7247 S(Fendt 6270 L) Prosze doracie który kombajn wybrać o danych wadach i zaletach z góry dziękuje za wypowiedzi :)

ja jestem za claasem tucano 340 ;]

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj