Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RRO3

Jak sprzątnąć niepotrzebną trawę z łąki?

Polecane posty

RRO3    0

Mój szef ma łąkę ok 5 ha. Została tam zasiana trawa w lipcu tego roku. Teraz chce żeby ją skosić, żeby się lepiej rozkrzewiała. Byłem tam i na jakimś 1,5 ha trawa ma 40 cm i jest ładna. Na ok. 1,5 ha ma 25 cm wysokości i jest rzadka. Na kolejnym 1,5 ha ma gdzieś 15 cm, a na reszcie to sam oset i rdest (40-50cm wysokości). Mam takie pytanie. Co zrobić po skoszeniu z tą trawą, która jest niska i z tą mocno zachwaszczoną, bo obawiamy się, że jak zostanie po skoszeniu na łące to zgnije trawa pod pokosami. Mamy do dyspozycji c-360, czarownicę i rotacyjną. Resztę planuję przewracać i zabrać jako siano jeśli w najbliższym czasie będzie lepsza pogoda. Może tą trawę "dziadowską" nie kosić rotacyjną tylko, wynająć jakiegoś rolnika, żeby ją ściął w drobny mak jakimś sprzętem. Jeśli, by jej nie można było ściąć na drobno, to co zrobić z tymi "porotacyjnymi" pokosami bezużytecznymi. Suszyć, na wałki i wywozić z pola może przyczepą samozbierającą? Co wyjdzie najtaniej i najlepiej? Może ktoś nam coś doradzi. Z góry dziękuję.

kravter    36

ja raz wykosilem lake potem nie mialem czasu jej przewrucic to sianko przyroslo zgnilo i zamo zniklo

kazikrol    5

A skąd jesteś? może popytaj kogoś to ktoś weźmie se tą trawe skosi baloty zrobi jak komuś paszy brakuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

Wacek21    35

A co to czarownica ?

Skoś całość, zbierz to co sie na cos godzi a reszte zgrab na walek i orkanem przejedz

rami    6

to bedzie najlepsze rozwiązanie jaak spytasz sie czy ktoś nie potrzebuje trawy na pasze bo wtedy nie będziesz musiał nic robić bo to zrobią za ciebie a jak nie to skoś tą wysoką wywież przyczepą zbierającą a ta rzadka sama zniknie jak poleży

piotrb14    187

heh dobrze mówisz randapem opryskać to napewno się lepiej rozkrzewi ;d hehhehe, to tak jak puścić z dymem ;d

Edytowano przez piotrb14

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???