Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pioto1904

Pasy napędowe Rekord

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pasy
Pioto1904    0

Witam. Miesiąc temu kupiłem Rekorda i mam problem z pasami napędowymi. Przy maksymalnym opuszczeniu skrzyni bezstopniowej w dół pas łączący silnik ze skrzynią bezstopniową jest napięty jak struna a pas łączący skrzynie biegów z skrzynią bezstopniową jest bardzo luźny. Po podniesieniu kołą do góry sytuacja się odwraca. Skrzynia bezstopniowa jak i pasy są nowe. Nie wiem już co może być nie tak. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Pioto1904

SAME100    0

Prawdopodobnie masz zuzyta przekladnie bezstopniowa, sciagnij pasy i zobacz czy tarcza srodkowa (przesuwna) ma luz, jezeli tak to musisz to zregenerowac to np. u dobrego tokarza lub wymienic na przekladnie po regeneracji.

damianzbr    993

Nie dobrze by było dla ciebie gdyby przyczyna podana przez kolegę wyżej się sprawdziła. Ale czy tarcza środkowa nie ma luzu i tak musisz sprawdzić. Poluzuj pasy maksymalnie i wtedy będziesz mógł to ocenić. Jeśli nie wyczujesz nic to po prostu napnij je mocniej, być może to wystarczy. A i dzieje się tak na postoju, a gdy ruszysz kombajnem napięcie pasów też jest różne?

Wiadomość z agroFakt.pl

armi95    0

Jak dla mnie to nie wyregulowałeś położenia tego wariatora. Masz tam chyba 2 śruby i musisz cofnąć wariator. Zacznij od tego.

<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Pioto1904    0

Napisałem że pasy jak i wariator są nowe. Myślałem że to jest problemem ale nic to nie dało. To wygląda tak jakby skrzynia biegów była za blisko reszty kombajnu. Miał tak od kiedy go kupiłem i nie wiem czy to jest wada fabryczna czy jakaś usterka. Gdy napnę bardziej pasy to ten górny pęknie. Różnica jest naprawdę spora. Położenie pasów jest rożne na skrajnych położeniach wariatora. Armi95 Ta regulacja służy chyba do ustawiania poziomu i pionu pracy wariatora, będzie jej za mało żeby to poprawić. . Mógłby mi ktoś podać wymiary miedzy jakimiś stałymi punktami w tej przekładni. NP miedzy osiami silnika i skrzyni biegów a osią podnoszenia i opuszczania wariatora (tu gdzie jest regulacja). Dziękuje za chęci :)

Edytowano przez Pioto1904

rami    6

wiesz oba pasy powinne byś tak samo napięte w każdej pozycji bo pracy wiesz zmierz stare pasy jaka maja długośc i poruwnaj z mowymi bo może sie okazać że kupileś różne długości albo zmierz sznurkiem odległość średnicę tak jak pasy pracują

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez edek28
      Witam chciałbym dowiedziec sie jak jest napędzany beben chlodnicy w bizonie rekordzie ale niebieskim z dużą chlodnicą ,najlepiej jak by ktoś zrobił zdjecie
    • Przez edek28
      Witam chciałbym dowiedziec sie jak jest napędzany beben chlodnicy w bizonie rekordzie ale niebieskim z dużą chlodnicą ,najlepiej jak by ktoś zrobił zdjecie
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Z tego co szukalem  na necie sa dwa typy kominow do rekorda i niewiem ktory wybrac, ktory moze byc lepszy.
      Bede go robil sam bo 500zl to gruba przesada.
      1. Komin duzy, od dolu do gory do polowy jest blacha,  a od polowy do gory jest siatka i na samej gorze przykryty blacha.
      http://www.google.pl/search?q=komin+bizon+rekord&client=ms-android-samsung&source=android-home&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj7gPzv2sDYAhXEjywKHccZC3MQ_AUICCgB&biw=320&bih=460#imgrc=Z4NCmhwDAH84ZM%3A

2. Waskie, cale z blachy, ciagnie powietrze z samej gory.
      http://www.google.pl/search?q=komin+bizon+rekord&client=ms-android-samsung&source=android-home&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj7gPzv2sDYAhXEjywKHccZC3MQ_AUICCgB&biw=320&bih=460#imgrc=KIhOZ7_X5IE8uM%3A

• Przez Arek
      jakie powinny byc robocze (max) obroty silnika i jakie powinny byc max obroty mlocarni? bo u mnie chyba cos jest nie tak...

i wie ktos moze gdzie jest czujnik obrotow silnika?
    • Przez Rapid22
      Witam jeżeli ktoś mógłby pomóc mam taki problem potrzebuję jakiegoś schematu lub zdjęcia podłączenia dmuchawy nawiewu kabiny w Bizonie Z058 rocznik 1989. Generalnie najbardziej potrzebna mi jest jak to idzie na te trzy klawisze samochodowe na górnym panelu. Szukałem info w necie na ten temat jedynie natknąłem się na schemat instalacji bizona rekord ale jedynie jest na nim schemat podpięcia górnych świateł roboczych, które i tak nie za bardzo odpowiadają tej wersji którą mam. Jeżeli ktoś cokolwiek ogarnia w tym temacie proszę o pomoc lub jakąś wskazówkę.