marttinj23

john deere 1188

Polecane posty

marttinj23    0

mam pytanie co oznaczają te 4 kontrolki czerwone nad wskazaniem strat do czego służy te pokrętło okrągłe o symbolu + -??od czego jest to pokrętło pod obrazkiem kombajnu i od czego są te 2 zegary z góry dzięki za odpowiedz?? jestem początkującym rolnikiem na tym kombajnie przesiadłem się z forttschrita 512

post-8496-0-19561200-1312915352_thumb.jpg

Edytowano przez marttinj23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

a więc tak. idąc od góry po słupku najpierw masz kontrolki od wypełnienia zbiornika ziarnem (połowa, trzy czwarte i pełny). Następne pięć to czujniki awaryjności. Jeśli któryś z podzespołów nie ma odpowiednich obrotów to będą świecić na czerwono. pokrętło +- jest od ustawienia czułości czujników strat. Jeśli przekręcisz w prawo to czujniki będą bardziej czułe a jeśli w lewo to mniej. Najlepiej zawsze jak pokrętło jest ustawione w środkowej pozycji. Kolejnym pokrętłem ustawiasz grubość ziarna dla czujników. W lewo najdrobniejsze ziarna np. rzepak, środkowa pozycja dla zbóż, maksymalna w prawo np dla grochu lub kukurydzy. Zegary. pierwszy od góry pokazuje Ci wysokość cięcia a ten dolny nacisk hederu na podłoże lub też inaczej ciśnienie w hydraulice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

na tym pokrętle ustawiasz sobie na czym ma Ci pokazywać straty. 1 pozycja - czujniki strat wyłączone. 2 pozycja - straty na wytrząsaczach. 3 pozycja - straty na sitach. 4 pozycja - sumuje razem sita i wytrząsacze. Generalnie to za bardzo nie ma co się sugerować tymi czujnikami strat. najlepiej wyjść z kombajnu i patrzeć czy nie leży zboże za Tobą. jak nie leży to trochę ostrzej można jechać. Jeśli chodzi o biegi to powinno się jeździć 1 i 2 bo pompa od hydrostatu ma wtedy lżej. Ja jak słabe zboże i w miarę równy teren to osobiście jeżdżę 3. napisz dokładnie o który zegar Ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marttinj23    0

kolego chodzi mi o ten dolny zegar zaznaczony na fotce kółeczkiem i jakie powinno być prawidłowe wskazanie tego zegara i czy byś mógł opisać te kontrolki awaryjności co zaznaczyłem na fotce 1 2 3 4 5 od czego one są z góry dzięki za pomoc pozdrawiam:)

post-8496-0-66957500-1313010199_thumb.jpg

Edytowano przez marttinj23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ciśnienie zależy od obciążenia hederu mój koło 9 a ze stołem to 11. Poniżej 8 hedej ślizga się po ziemi.

Edytowano przez Grześ

The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1ariel    0

Witam . Kupiłem niedawno John Deere 1177 chce wymienić łańcuch w podajniku kłosowym ale nie mogę podnieść ani opuścić podajnika . Zapaliła też się kontrolka od ładowania Czy ładowanie ma coś do hydrauliki że nie działa ?

Edytowano przez 1ariel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosaczek89    0

witam, kupiłem kombajn John Deere 1177 i nie i nie wiem w jaki sposób wymienić drewniane panewki na wytrząsaczach z przodu, Z tyłu nie ma problemy bo jest łatwy dostęp a z przodu czyżby trzeba było wyjmować sita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtronik    0

witam

szukam dokumentacji elektrycznej do 1188

spaliło się trochę instalacji i nie mogę dojść by to odbudować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek064    0

Witam. Chciałbym zasięgnąć informacji o komajnie 1188 hydro. Czy warto taki kombajn kupić? Z jakim hederem najlepiej? Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Jeżeli jest w bdb stanie to warto. Myślę, że najbardziej optymalnym hederem do tego kombajnu będzie 4,8 lub 5,5. Wszystko zależy jakie masz działki i przejazdy.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marttinj23    0

podpowie ktoś co oznaczaja te kontroli 1 2 3 4 zwłszcza kontrolka numer 2 bo się zapala

Edytowano przez marttinj23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

2 to podajnik ziarnowy ma za wolne obroty, może czujnik źle ustawiony.

Ma ktoś może schemat instalacji elektrycznej od elektrozaworów rozdzielacza. Najpierw zaczął fiksować mikrowłącznik przy "dzojstiku" a teraz nie działa mi wolne podnoszenie hederu i mocno szarpie jak podnoszę.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj