Skocz do zawartości
AndrzejWlkp

Instrukcja do prasy fortschritt k-442

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AndrzejWlkp    0

Potrzebował bym pilne instrukcje do prasy fortschritt k-442. W internecie szukałem i jakoś nie mogłem znaleźć. Proszę o pomoc.

Junkers    42

Ja tak samo przyłączam się do prośby :unsure:

@AndrzejWlkp można wiedzieć co się stało że jest potrzebna ta instrukcja? ogólnie można sobie dać radę i bez niej, taka skomplikowana ta prasa nie jest, ale jak by była to by była.

Wiadomość z agroFakt.pl

JEDREK    16

luknijcie na forum forschritta moze tam bedzie ktos posialal tam jest wiecej o tych prasach.

MarcinNH    42

powiedz co chcesz wiedzieć też ją mam (prese)

Edytowano przez MarcinNH

MichalD    0

Cześć

Mam instrukcję obsługi i katalog części do tej prasy.

Edytowano przez MichalD

MichalD    0

Tu najważniejsze rzeczy.Niestety po niemiecku ale mi to nie przeszkadza jeśli ktoś będzie chciał to w wolnym czasie przetłumaczę.

Z resztą zdjęć jest problem bo pisze że niema wolnego miejsca.Chciałem napisać drugą odpowiedz ale pisze że Administrator blokuje.Czy można jakoś inaczej wrzucić Zdjęcia??

Na pierwszym obrazku pokazane jest ustawienie Zagarniacza który podaje słome do młota.W górnym położeniu młota zablokować koła zębate(włożyć coś między zęby np.śruba M12 ja tak robię)Odległość zębów nagarniacza od noży w podłodze kanału prasowania ma wynosić 60mm(6 cm)jeśli będzie coś innego to nagarniacz jest zle ustawiony ponieważ gdy młot idzie na dół to nagarniacz ma się już wracać.Aby to ustawić należy poluzować łańcuch ustawić odpowiednia odległość i zpowrotem założyć łańcuch.po spuszczeniu młota do dolnej pozycji ramiona nagarniacza powinne być poziomo.Zeskanowałem te wszystkie zdjęcia i wrzuce je jak będe wiedział jak.@ zdjęcie pokazuje ustawianie igieł.

post-40505-0-94018400-1317567578_thumb.jpg

post-40505-0-34337800-1317567619_thumb.jpg

Edytowano przez MichalD

wieslaw44    0

MichalD jak masz istrukcje podaj kilka danych ,np. jak ustawić aparaty .A może ktoś inny coś wie w tym temacie.

GrzesPrezes    0

Witam wszystkich posiadaczy tych niezwykłych pras . sam posiadam taką prase juz 20 lat i nie mogę powiedziec złego słowa, owszem były momety że mogła wylądować w hucie , ale trening czyni mistrzem . Jest 1000 przyczyn że prasa odmawia posłuszeństwa ja znam tylko 999 . prosze pytać bo nic prostrzego od tej prasy nie ma . Pozdrawiam

Yaro1976    11

No to ja bym miał pytanie do kolegi ponieważ czasami nie zwiąże na jednej stronie pokręciłem trochę jedynie napięciem tej sprężynki na aparacie ale i tak czasami puści. Zmieniłem aparat na nowy i też na tej stronie i też czasami puści. Sprawa dotyczy tylko jednej strony, druga wiąże idealnie. Kolega podpowie? :)

Junkers    42

W końcu ma ktoś normalną instrukcje lub co bądź do tej prasy? Bo na razie na chwaleniu się skończyło, a przydała by się. Jak ktoś by był łaskaw niech zamieści jakieś skany/zdjęcia.

szakul91    0

Witam

Znajomy potrzebuje instrukcji do k442/1 czy ktoś mógłby udostępnić np. na chomiku lub inny serwer???

Jaki moment obrotowy potrzebuje ten typ prasy ??

Pozdrawiam.

Junkers    42

Co namjmniej taki jak ma ursus c330, mniejszy raczej się nie sprawdzi, bo ciapek nieraz ma ciężko.

szakul91    0

Potrzebuje wiedzieć jakiej mocy i długości dobrać wałek do k 442 bo nie miałem a nie wiem jaki.

Pozdrawiam.

Nillo    0
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich.Właśnie niedawno nabyłem taką prasę i wraz z częściami zapasowymi dostałem także pęknięte kołą napędowe aparatów, niektóre spawane. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną iż poprzedniemu właścicielowi pękały te koła napędowe? A przy okazji instrukcja do maszyny po polsku z mojego chomika http://chomikuj.pl/r...2756574783.pdf dostałem nią wraz z prasą.

Edytowano przez Nillo

m125    0

Nillo Bardzo wielkie dzięki za instrukcję obsługi do prasy. Wielu się chwaliło że ma ale nic z tego nie wynikało. Liczą się czyny nie słowa :-) Pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez vinterfugler
      Witam,
      Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek.
      Pozdrawiam,
      Marcin
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych