Przemek B

Proxima 7441 i agregat Unia Grudziadz 3,7 BH

Polecane posty

Przemek B    3

Czy ZETOR 7441 da rade z takim agregatem?

Zastanawiam sie nad kupnem agregatu i nie wiem jaki wybrać agregat Unia Grudziadz 3,7 BH czy agregat Unia Grudziadz 3,0 B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer    0

mysle ze spokojnie da rade u sąsiada wczoraj uprawialiośmy po podorywce agregatem 4,2 metra i proxima 8441 spokojnie dawała rade 2 szosową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

u mnie mtz ma co robic z kombi 3m :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

po wypowiedzi farmera mysle ze pociagnie ale 8441 jest troche ciezsza i silniejsza

ale te 50 cm na szerokosci agregatu robi spora roznice

zobacze jak bedzie dawac rade z agregatem 3,7 m na jesieni przy uprawie pod siew i dopiero wtedy podejme decyzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

to zalezy od ziemi ale ja mam 3.7BH i mi przodek żuca a mam obciążniki juz za kilka dni go wyprubuje to ci powiem jak chodził on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

najlepiej pozycz i zrob pare ha, dolicz tez troche mocy na mokro jakby bylo,

jak chcesz to ja bym swoj 3m sprzedal :)

chodzil tylko 1.5 sezonu - zrobil jakies 40-50ha łącznie

teraz chce 3.7m do zetora 100km

mam tez gesiostopki do tej 3:)

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

chetnie bym wziął :)

ale biore pod uwage tylko nowe

ja chce kupic agregat na SPO i prawdopodobnie w tym programie juz nie bedzie mozna brac uzywanych a pozatym odliczam sobie podatek VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860
chetnie bym wziął :)

ale biore pod uwage tylko nowe

ja chce kupic agregat na SPO i prawdopodobnie w tym programie juz nie bedzie mozna brac uzywanych a pozatym odliczam sobie podatek VAT

szkoda ze oni to sprawdzaja bo moglibysmy sie podmienic :) ty bys kupil 4.2m a ja bym ci oddal roznice i 3m :)

moj - ciezko powiedziec ze jest uzywany bo zrobil 1.5 sezonu na gospodarstwie 30ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

tak biore plug i agregat na SPO. Pług właśnie nie wiem jaki wziac;. Mialem brac 3 obrotowa a teraz jest plan na 4zagonowa :D

i w koncu nie wiem co wezme ale jak na ta chwile to 4 zagonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

Kup unii grudziądz tur R120 3+1x40 ja tam mam 5340 i w takim samym (tylko odkładnie mam 35) i śmiga 2 szosową:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

wybór agregatu do takiego ciagnika to ciekawy temat ale np zależy od ogumienia jakie masz przy tym zetorku od ziemi jakie posiadasz i jeszcze pare rzeczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Kup unii grudziądz tur R120 3+1x40 ja tam mam 5340 i w takim samym (tylko odkładnie mam 35) i śmiga 2 szosową:(

Masz na resorze ?-no to długo Ci ten 5340 w nim nie pochodzi...bez obrazy-ale to przyciężki pług do przylekkiego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

ja bym nie ryzykowal sam mam Zeora 7340 ma 78 km i ciągam nim agregat 3,6 i trzeba po II razy po gleboko sie nie da zetor ma słaby uciąg dlatego ciągam te agregat Pronarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

Orion1 ma racje ja tez mam zetora 7340 i gorzej sobie radzi z pracami ciezkimi niż NH td85d naprzykład uprawa ziemi pod siew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Ten ciągnik się nadaje do lekich prec jako wół roboczy to one nie da rady grabiarka itp to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
kto ci powiedział że na resorze zwykłe śrubowe ;)

Ty powiedziałeś !-"Kup unii grudziądz tur R120 3+1x40 ja tam mam 5340 i w takim samym (tylko odkładnie mam 35) i śmiga 2 szosową"-"R" w pługach Unii oznacza zabezpieczenie non-stop resorowe-więc zasugerowałem się tym co napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Ten ciągnik się nadaje do lekich prec jako wół roboczy to one nie da rady grabiarka itp to tak

 

Nie wiem skąd to stwierdzenie że nadaje się tylko do"lekich prec" ;) Każdy ciągnik o tej mocy i masie nadaje się do cięzkich prac.I nie wciskaj ludziom kitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Orion tak sie składa, że miałem do czynienia z Zetorem 7340 i nie mów mi,że to jest ciągnik do lekkich prac bo ma jadu od cholery.. A robie, też u brata TS 82 i mam porównanie i tą mniejszą różnicę mocy9 Zetor ma chyba 77,5km) widać minimalnie, więc nie pisz mi że nadaje się do zgrabiarki, bo albo z ciebie taki kierowca, albo bujdy opowiadasz po to aby zaistnieć na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Orion tak sie składa, że miałem do czynienia z Zetorem 7340 i nie mów mi,że to jest ciągnik do lekkich prac bo ma jadu od cholery.. A robie, też u brata TS 82 i mam porównanie i tą mniejszą różnicę mocy9 Zetor ma chyba 77,5km) widać minimalnie, więc nie pisz mi że nadaje się do zgrabiarki, bo albo z ciebie taki kierowca, albo bujdy opowiadasz po to aby zaistnieć na forum

A jak wypadało porównanie spalania?

 

 

ps. troche zeszliście z tematu, a w temacie to czy ta 7441 będzie paliła mniej od 8441 i będzie zauważalnie słabsza, bo jak by porównywać do zachodnich to według iso 7441 ma 78km a 8441 88km, ktoś tu pisał że 8441 pali jak 100km lambo bo i do 100 km niewiele proximie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Wracając do tematu ja bym chyba jednak z 3,7 nie wyskakiwał, lepiej zawsze mieć zapas mocy bo i ciągnika nie będziesz przesilał. Zetor to mocny sprzęt, ale do 3,7 trzeba by mieć tak z 80km wzwyż <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A tak pokrewnie w temacie jaka talerzówka do 7441 lepsza 2,4m czy 2,7m, teren raczej równy ziemia rczej lekka no i do uprawy starych łąk, a w polu to wloał bym szybko jeździć, więc z jaką szybkością dąło by się robić z taką2,7m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj