Lely

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lely    0

Mam pytanie @Lely ile wszystkich robotów Lely pracuje w Polsce, licząc od mojego? Dochodzicie już do setki?

 

 

Cześć Sebastian

no jeszcze tak dobrze to nie jest ale..............

wszystkich sprzedanych mamy 85 z czego połowa już zamontowana


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@Lely, do setki zostało tylko 15 robotów, także może jeszcze klientów przybędzie, u mnie jeden potencjalny był dziś. :D

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

w ostatnim numerze farmera jest ciekawy artykul na temat robotow udojowy.najwazniejszy wniosek jaki mozna z niego wysnuc -polscy rolnicy jeszcze nie dorosli do tak wyrafinowanej techniki, miedzy wierszami mozna wyczytac ze sa po prostu za glupi na takie innowacje, oczywiscie nie wszyscy ale wiekszosc B) ,.brak im wiedzy i praktyki, to takze wina firm ktore sprzedaja sprzet za kilkaset tysiecy a szkoda im kilku dni zeby dokladnie przeszkolic rolnikow-a raczej wbic im do glow potrzebna wiedze.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@jacus jest ten artykuł gdzieś w internecie opublikowany? U mnie najpierw był dostarczony komputer PC do robota, ja z ojcem zostaliśmy przeszkoleni z obsługi programu zarządzającego stadem i sami wpisywaliśmy dane krów do programu, potem jak już był robot zamontowany na oborze, to też był instruktaż jak dokonać resetu urządzenia i jak obsługiwać dotykowy ekran sterujący robotem, oraz jak dokonać wymiany gum i szczotek. Od reszty to jest serwis, ale umowa serwisowa jasno określa jakie czynności serwisowe powinien dokonywać użytkownik, a jakie serwisanci z Lely Center.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Ja myślę ze to nie jest wina aż tak bardzo rolników.Mają mniejsze dochody nisz rolniczy za zachodu.I dużo rolników boi się inwestować taką kupę kasy w robota.

Wiadomo jakie są teraz czasy,wiadomo można kupić wziąć kredyt ale trzeba przecież go jakoś spłacać.A jak coś pójdzie nie tak to może być bankrutem.Bo jak coś się nie wiedzie(nie idzie)to na całej linnji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

niestety nie znalazlem na stronie farmera, ale jedni mowia ze lepszy delaval inni ze lely [inne firmy sie nie praktycznie licza] jedni nawet musieli zamienic delaval na lely. najlepiej jechac do wsi jakac borki bo to "zaglebie robotowe" i naocznie zobaczyc co i jak.

rolnik jak wylozy 120 tys eu to mysli ze ma wszystkie problemy z glowy a to nie tak prosto,pamietam jak 20 lat temu na praktykach w austrii zalozyli nam nowa dojarke z elektronicznymi pulsatorami miele pare dni byl cyrk.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Panie Lely, czy macie w ofercie zbiorniki na mleko około 2000-2500 l pojemności, takie żeby z czasem można go było jakoś z robotem połączyć.

No i ile odzysk ciepła kosztuje. Wyposażenie takie żeby było to co powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Schładzalniki Lely Nautilus są o pojemności od 4000 L w zwyż przystosowane do pracy z robotem (posiadają mniejszy agregat gdyż pompowane są do niego małe porcje mleka przez całą dobę) taki schładzalnik nie nadaje się do hal udojowych czy dojarek przewodowych do których należy mieć schładzalniki 4 udojowe (odbiór mleka co 2 dni) lub 2 udojowe (codzienny odbiór).

Natomiast jeżeli chodzi o połączenie robota ze schładzalnikiem to w praktyce podłączamy każdy lecz najlepiej przystosowane (elektronicznie ) do pracy z robotami Lely są Wedholms i Eurotanks


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

znalazlem skrot tego artykulu http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/roboty-udojowe-w-opinii-uzytkownikow,34421.html


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

mało rzetelny ten artykuł, za wyjątkiem wypowiedzi właścicieli gospodarstw. Może dlatego, że to wersja skrócona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schładzalniki Lely Nautilus są o pojemności od 4000 L w zwyż przystosowane do pracy z robotem (posiadają mniejszy agregat gdyż pompowane są do niego małe porcje mleka przez całą dobę) taki schładzalnik nie nadaje się do hal udojowych czy dojarek przewodowych do których należy mieć schładzalniki 4 udojowe (odbiór mleka co 2 dni) lub 2 udojowe (codzienny odbiór).

Natomiast jeżeli chodzi o połączenie robota ze schładzalnikiem to w praktyce podłączamy każdy lecz najlepiej przystosowane (elektronicznie ) do pracy z robotami Lely są Wedholms i Eurotanks

Wasze schładzalniki to chyba Prominox robi tak jak dla Wedholmsa i Eurotanksa, wiem bo kiedyś miałem Eurotanksa i dobry był zbiornik tylko że mały. :) Lely, Wedholms i Eurotanks to są chyba bliźniacze konstrukcje, wielkich różnic nie zauważyłem. Zbiorniki DeLaval, trochę elektroniką się nie zgrywają z robotami Lely, ale nie jest to problemem, akurat ja mam DeLaval i chodzi, może nie tak ładnie jak zbiorniki z trio Lely/Wedholms/Eurotanks.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ostatnio byłem w oborze z robotem to jeśli dobrze pamiętam na schładzalniku z dużym napisem LELY była mała tabliczka znamionowa z napisem Wedholms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja orginalnego Wedholmsa (chyba 3000 l.) widziałem i tak samo wygląda jak Eurotanks którego kiedyś miałem. Sterownik miał identyczny jak Eurotanks. @adikpl1 dobrze pamiętasz :), bo tak jest, tylko w Wedholmsie może być sterownik inny, Lely stosuje inną automatykę sterującą,


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Na moim zbiorniku Lely obok jest tabliczka na której widnieje napis Wedholms. Więc myślę że to Wedholms produkuje a np. Eurotanks od nich kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

a jak jest z zapaleniem u krowy? damy jej zastrzyk czy coś takiego i jak robot sam oddzieli to mleko? czy nie wydoi tej ćwiartki i sami to będziemy musieli zrobić?? a jak wydoi to gdzie i po udoju tej krowy będzie musiał przepłukac układ w robocie bo inaczej mleko z antybiotykiem znajdzie się w baniaku ? jak to jest ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

robot nie wykryje Ci antybiotyku w mleku. Musisz wpisać danej krowie karencje/ leczenie. Robot wtedy wydoi tą krowę i mleko znajdzie się w wiaderkach seperacyjnych. Po takiej krowie robot się myje. U mnie od początku doju na robotach było tylko jedno zapalenie i to wyleczone lekami bez karencyjnymi. Robot wykrywa zapalenie i takie mleko separuje do wiaderek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Na moim zbiorniku Lely obok jest tabliczka na której widnieje napis Wedholms. Więc myślę że to Wedholms produkuje a np. Eurotanks od nich kupuje.

 

 

 

Eurotanks należy do grupy Wedholms która robi dla nas schładzalniki

Nautilusy o pojemności do 8 tyś litrów produkowane są w Szwecji a od 9 tyś w górę w Polsce :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak Lely korzysta z potencjału przemysłu polskiego, bo np. w moim robocie tj. A3 Next dostrzegłem dwa elementy Made in Poland, jeden to pompa firmy APV produkowana w Bydgoszczy, wypompowująca mleko z jednostki końcowej robota do przewodu, który idzie do schładzalnika, a drugi to żarówka jarzeniowa Philips produkowana w Philips Lighting Poland, która znajduje się w tej szafie co się ją otwiera od strony rusztu, jest ona w oprawie przenośnej można całą przestrzeń tej szafy oświetlać. Na tym zdjęciu to widać, znajduje się ta szafa po prawej stronie tam gdzie jest napis Lely Astronaut: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/340271-lely-astronaut-a3-next/

  • Like 1

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Z tego co widziałem w fabryce Eurotanks i u polskich rolników to Eurotanks wykonuje wszystkie rozmiary zbiorników, nie tylko te większe.

Zrobią wszystko mniejsze większe, długie, krótkie - zdolne chłopaki. Technologia produkcji polega na napompowaniu dwóch zespawanych ze sobą blach ogromnym ciśnieniem - powstaje w ten sposób labirynt dla gazu chłodniczego. Tak wykonany płaszcz ma większą wydajność bo płaszczyzna styku mleka jest większa w poruwnaniu z chłodziwem puszczonym rurkami. Na robocie takie zbiorniki mają mniejsze zużycie energii - bo mają mniejszy agregat. Jak to jest przy doju tradycyjnym nigdy się nie zagłębiałem.

 

Ps Jak ktoś kupuje niech zwróci uwagę czy chce agregat zintegrowany czy oddzielny bo mogą przysłać nie po myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

@Lely ,ale słyszałem ,że nie możecie przekonać do swoich urządzeń Pana P. z miejscowości B...n w gminie Czerwin? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Bo to Pan P. ma się przekonać do naszych urządzeń - my przedstawiamy naszą ofertę a klient decyduje :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Bo to Pan P. ma się przekonać do naszych urządzeń - my przedstawiamy naszą ofertę a klient decyduje :)

 

 

Mógłby Pan Lely odpisać mi na PW? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Forowicze co sądzicie o tym że robot mierzy białko, tłuszcz czy laktozę

liczy przeżuwanie minutowe czy też wykrywa ruję i potwierdza cielność krów (najnowsza opcja programowa)?

Czy to dla was są ważne i potrzebne parametry?

Czy tylko liczy się samo wydojenie krowy????


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj