Lely

Roboty udojowe - ciekawe rozwiązania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lely    0

W imieniu własnym, całego Zespołu Lely oraz współorganizatora i Państwa Paczóskich, u których miało miejsce otwarcie najnowocześniejszej i póki co jedynej w Polsce w pełni zrobotyzowanej i zautomatyzowanej nowo wybudowanej obory, która spełnia najwyższe normy dobrostanu dla zwierząt, pięknie dziękujemy za obecność Państwa w "dniu otwartych drzwi".

 

Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Szacujemy, iż było ponad 2000 osób (dwa tysiące).


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Bez przesady-2000? Można pogratulować włascicielom nowej obory, alle mam nadzieję,że zaniedbywanie cieląt i jałowizny było tylko wynikiem braku czasu przy budowie i teraz się troszkę do tego przyłożą. Z góry przepraszam ,nie chciałem urazić włascicieli a jedynie zwrócic na to uwagę.Jeszcze jeżeli można się dowiedzieć-jaką osiągneli wydajność w starej oborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Dla kogoś niezwiząnego z branżą mleczną, tak jak dla mnie, zastanawia mnie jeden fakt, jak długo te krowy mogą tak leżec i dawać mleko na tym betonie??? Bo te maty to chyba żadna izolacja jest. Wytłumaczcie mi proszę czy naprawdę system bezściołowy jest tańszy od głębokiej ściółki lub nawet płytkiej ściółki. A jeśli chodzi te cielęta, to wizytówką one nie były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jest jeden wielki problem w systemie ściółkowym brak słomy a po słomę jeździć 200 km i jeszcze tyle płacić to się już woglę się nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jeśli ktoś chce zobaczyć więcej na temat pierwszej w Polsce w pełni zautomatyzowanej i zrobotyzowanej, nowo wybudowanej obory proszę kliknąć na link: http://www.agrofoto.pl/TopBydlo/Najnowoczesniejsza-obora-w-Polsce.html


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@FarmerF10244C1 wszystkiego mieć nie można, może ktoś w PL na robota TMR się skusi. :P


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Mi się marzy takie cudo do tej nowej obory. To może nawet być nie głupie, bo licząc koszty paliwa, a w paszowozie żaden ciągnik mało nie spali, tylko zależy ile takie coś kosztuje. Może ktoś zna mniej więcej koszt takiego automatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Pellon robot

Robot TMR 30000 Euro

Łuk + 60 m szyny 5000 Euro

Urządzenie załadowcze 8 m3 14500 Euro do każdej paszy potrzebne osobne

Dwie spirale do paszy treściwej o łącznej długości do 30 m ze skrzynką sterującą 3500 Euro

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

jeden z użytkowników zrobił elektryczny napęd do wozu paszowego. I na pewno ta przeróbka nie kosztowała 50tys euro ;) Poszukajcie w galerii w dziale udoskonalenia. Podesłałbym sam link, ale bardzo wolno mi się grafika wczytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

jeden z użytkowników zrobił elektryczny napęd do wozu paszowego. I na pewno ta przeróbka nie kosztowała 50tys euro ;) Poszukajcie w galerii w dziale udoskonalenia. Podesłałbym sam link, ale bardzo wolno mi się grafika wczytuje.

 

To nie jest tylko wóz paszowy z silnikiem elektrycznym tylko cała zautomatyzowana linia do zadawania paszy

Wsypuje się tylko paszę do pojemników a robot sam pobiera miesza i rozdaje

 

http://www.youtube.com/watch?v=7DkOn2HLUYA&feature=related

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

wiem jak to wygląda, ale sam piszesz, że trzeba wsypać paszę do pojemników, więc jakaś robota jednak zostanie :) ja tak bym to zorganizował, że na łyżkę z młótem lub wysłodkami nasypałbym jeszcze paszy treściwej z mieszalnika wg wagi z mieszalnika(reszta z robota udowjowego lub stacji paszowej- oczywiście gdybym miał :) ) i do woza paszowego z napędem z silnika elektrycznego (użytkownik darek1971 ). Wydasz mniej, spalisz mniej, a narobisz się tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Tylko co to da że ma napęd elektryczny same problemy

Pod silos nie pojedziesz chyba że długi przewód i ile problemu

Albo musisz wszystko dowozić

A przy robocie paszowym tylko przywieziesz pasze i po robocie i na dodatek zadaje kilka razy dziennie a to wpływa na pobranie paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Przywieźć to nie problem, teraz wożę, weszło mi w krew i nie narzekam. Tylko rozdać muszę(pracownik musi), bo nie mam paszowozu. A przy takim robocie TMR to mogą być baloty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/277561-samojezdny-elektryczny-woz-paszowy/

tutaj jest ten elektryczny wóz. Mam nadzieję, że @darek1972 nie ma nic przeciwko wykorzystaniu jego zdjęć tutaj.

A co do robota, to sam @Duzy1 piszesz, że i do jednego i do drugiego trzeba dowieźć na tyle blisko, żeby starczyło kabla ;)

oczywiście nie wszyscy mają taki układ, żeby wóz tylko wyjeżdżał parę metrów na wprost przed oborę i tam można było go załadować, ale pod względem kosztów użytkowania, to wychodzi kilkukrotna oszczędność (mówię tylko to, co już wcześniej przeczytałem, można sobie zresztą przeliczyć - 2 silniki w sumie 11kW, chodziłoby to niecałą godzinę dziennie: 11kW x 2/3h x 0.55zł = 3.99 zł i to przy założeniu, że chodziłyby oba silniki, a prawda jest taka, że tylko podczas mieszania trzeba ;) 3.99zł czyli niecały litr paliwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jak tak patrzę na ten film

to mi się to rozwiązanie coraz bardziej podoba. Widać maszyn prawie z pół wsi, paliwa od cholery no i prawie pół dnia w d*pie. Wolę nawieźć rano czy pod wieczór balotów i kukurydzy, potem niech ten robot robi co chce, grunt żeby krowy prawidłowo jeść dostały :D

Ja wleje do ładowarki lub C385 20 litrów ropy i jeżdżę cały tydzień, a oni to pewnie na 1 mieszanie zużyją :lol:

A podobno firma Lely miała zacząć robić takie roboty. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Militiades    0

Wydaje mi się że Delaval VMS ma sporo lepszy system mycia strzyków przed dojem, Lely ma zwykłe szczotki które moim zdaniem nie wyczyszczą brudu u dołu strzyka . Panie Lely co pan na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj