Ferdek07

jakie nowe ciągniki kupują Polscy rolnicy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor    4

zalezy od rolnika ilosci ha pieniedzy

kupują od ursusów 2812 po jelonki z ferii 8x30

tak samo kombajny:od tc54 po JD sts9880i


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

najwięcej kupuje chyba zetory


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

W moich okolicach ostatnim czasy bardzo dużo przybyło zetorów praktycznie większość. Również coraz częściej pokazują sie Fendty lecz nie nowe a używane. Większość tych zakupów jest w części finansowanych z Unii Europejskiej.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

u nas w okolocy to

 

ciagniki od Zetorow przez Nh JD do case i jest jeszcze jedno lampo w okolicy


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

zgadnijmy dlaczego


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

cena w miare do wykonania ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
cena w miare do wykonania ;)

a nie najgorsze wykonanie (sam kupuje jednego) poza tym nie jest aż tak naszpikowany elektronikom oraz części tanie i łatwo dostępne nie trzeba wzywać serwisu aby coś naprawić samemu można to i owo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

U mnie w gminie przybywal jeden ciągnik na 2 - 3 lata (3512, 4512 ), od kiedy mamy dopłaty to bardzo się to ruszyło zetory 7340, 7341, a ponad 100km tylko lamborghini i jedna forterra, 3 pronary, a ostatnio same proximy ludzie biorą, jest jeden deutz fachr ale ma złą opinie, a o dziwo prawie wszystkio bez dofinansowania, starali się ludzie ale dobrostan ;) nie przechodził i większośc przechodziła na wat i długoterminowy kredyt, lub na młodego rolnika, tylko forterra i lambo r4 na spo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie w okolicy to dużo zetorów i nh serii tdd


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

w ostatnich latach to same małe ursusy(2812, 3512) jest też lampo60 i same(jakiś mały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a u mnie w jeden rok przybyło w okolicy 5 belarusów , wszyscy maja krówki i albo seniorzy mają renty strukturalne albo młody brał kredyt MR...jest też kilka nowych z SPO


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

u mnie we wsi to z zachodnich:

Valtra t130 na 60 ha

Joho Deere 6320 SE na 40 ha

Mf 5465 na 70 ha

Do tego jeszcze chyba 2 pronary na mniejsze areały.

Wszystkie wypisane oczywiście nowe, ale przybyło też używanych, z reguły straych ursusów i zetorów w wersjach eksportowych.

W okolicy to sprzęty sąsiada silvera95 i jakiś Case ok.100km, jescze parę ciągniczków z reguły zetorów pronarów i belarusów. Z zachodnich używanych to JD i MF widziałem.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biorą te zetory bo sa w przystepnych cenach ale za duzo palo a teraz gdy ropa jest droga to niewiem czy nie lepiej było by kupic np.NH one mało palą chociaz sa drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
biorą te zetory bo sa w przystepnych cenach ale za duzo palo a teraz gdy ropa jest droga to niewiem czy nie lepiej było by kupic np.NH one mało palą chociaz sa drozsze

 

Palą palą! ;) , znajomy co kupil bardzo na spalanie nażekają zwłaszcza w lekkich pracach na 7441, pozostałe na dotarciu to mają nadzieje ze będzie mniejsze :) , ale seria 7340 jednak nie jest paliwożerna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Hmm koledzy co wypowiadacie sie na temat spalania Zetorów czy wy akurat macie takowy ciągnik ze mówicie. Ja jestem użytkownikiem Proximy 8441 i jestem trochę innego zdania, Gdyż nie przeliczam spalania na litry tylko na ilość zrobionej pracy w stosunku do spalania. I wtedy to troszkie inaczej wygląd. Nawet Wziąść pod uwagę bardzo oszczędnego Fendta to w ciężkiej pracy tez swoje spali i już nie będzie taki oszczędny.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

u mnie na wsi wziecie maja belarusy, bo w ciagu roku przybyly az 2 ;) nie w ciagu roku, ale tez ostatnio przybyl jeszcze moj zetor 7340 turbo oraz nh td80d. :) a biorac pod uwage wsie sasiednie, to najwieksza populrnoscia ciesza sie zetory. najczesciej 6340 oraz 11441.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Hmm koledzy co wypowiadacie sie na temat spalania Zetorów czy wy akurat macie takowy ciągnik ze mówicie. Ja jestem użytkownikiem Proximy 8441 i jestem trochę innego zdania, Gdyż nie przeliczam spalania na litry tylko na ilość zrobionej pracy w stosunku do spalania. I wtedy to troszkie inaczej wygląd. Nawet Wziąść pod uwagę bardzo oszczędnego Fendta to w ciężkiej pracy tez swoje spali i już nie będzie taki oszczędny.

Pozdrawiam Balzak

Kolega ma proxime turem a inny kolega 82sa z turem to różnica w spalaniu pracy z turem 2 l ;) , proxima 82 km ma palic 6 - 8 l/ godz pracy czy jest tak? Niektórych robót nie da się przyśpieszyc, Balzak ile Twoja proxima pali z belarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Czy z pomocą UE.. na to pytanie można sobie odpowiedzieć, bo mało kto kupował nowe ciągniki przed wejściem Polski do Ue no chyba że, dorobił się na hodowli albo na wielkoobszarowym gospodarzeniu... U mnie w okolicy przybyło z ciągników kilka JD, dwa NH, a z kombajnów to jeden JD


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Czy z pomocą UE.. na to pytanie można sobie odpowiedzieć, bo mało kto kupował nowe ciągniki przed wejściem Polski do Ue no chyba że, dorobił się na hodowli albo na wielkoobszarowym gospodarzeniu... U mnie w okolicy przybyło z ciągników kilka JD, dwa NH, a z kombajnów to jeden JD

hmmm chyba troche zaklamujesz rzeczywistosc, moj ojciec kupil nowego mf 8240 i mediona 310 w 2001 roku, nie mial hodowli, gdzies 180 ha i latwiej mu to przyszlo niz teraz, tymbardziej ze za mf zaplacil 240 tys. brutto bo podatku nie bylo. przedtem mial U1614, zetora 16245, zetora 12245, same 100.4 i zetora 7245 horal; wszystko nowe do tego 2 kombajny mdw (uzywane sprowadzone z niemiec).

na dodatek powiem, ze nie byl wyjatkiem i kazde zadbane gospodarstwo mialo taki sprzet w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Szczerze to miałem na myśli mniejsze gospodarstwa, no ale na tylu ha można spokojnie wyżyć. Zauważyłem, że w gospodrastwach powyżej 150ha, następuje "przełom" i nagle pojawiaja się nowe sprzety. Ale pojawia sie tez kredyt...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj