Ferdek07

jakie nowe ciągniki kupują Polscy rolnicy?

Polecane posty

Mechaniki    5

U mnie w okolicy to kupują przeważnie Zetory i Ursusy tak do 100KM i większośc z nich to na Młodego Rolnika lub PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

A u mnie prawie nikt nie kupuje nowych ciągników, ludzie wolą sobie kupić nowy samochód albo odmalować dom zamiast zainwestować w gospodarstwo :angry: Poza moim NH naliczyłem 1 (słownie "jeden") nowy ciągnik w mojej gminie, jest to jakiś 4-cyl. MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

LICZBA CIĄGNIKÓW ZAREJESTROWANYCH W 2008 roku

 

marka -------------- liczba---------------udział(w proc.)

 

ZETOR----------------2270-----------16,76

NEW HOLLAND-------1783-----------13,16

JOHN DEERE---------1532-----------11,31

MTZ-------------------906------------6,69

CASE IH--------------798------------5,89

DEUTZ-FAHR---------797------------5,88

BELARUS-------------645------------4,76

URSUS----------------537------------3,96

FARMTRAC------------474------------3,50

LAMBORGHINi--------445------------3,28

MASSEY FERGUSON--427-----------3,15

PRONAR---------------327------------2,41

FARMER---------------289------------2,13

SAME------------------279------------2,06

CLAAS-----------------268------------1,98

MCCORMICK---------268------------1,98

FENDT-----------------266-------------1,96

VALTRA---------------261-------------1,93

LANDINI--------------211-------------1,56

Pozostałe marki------764-------------5,64

 

Razem----------------13547----------100,0 %

 

 

Info z FARMER 4/2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

I tradycyjnie powtórzę swoją tezę:

Zetor >>jedzie na opinii.

NH >> oferuje więcej od Zetora za niedużo większe pieniądze.

John Deere >> jest trendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Najlepsze jest to że jedni "ruska" rejestrują jako BELARUS a drudzy jako MTZ, więc razem 1551 co daje 11,45%

 

A to zestawienie dotyczy tylko nowych ciągników czy wszystkich rejestrowanych?


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to opisuje wszystkie zarejestrowane ciągniki nowe i używane :) ale NH opisuje, że sprzedał 2070 ciągników (w 2008) tylko że nie wszyscy porejestrowali a i, że wiele tranzakcji było w koniec roku więc dlatego ta liczba jest inna

A w mojej gminie tylko ja kupiłem w 2008 ciągnik JD (nówke)

marzec 2006-- ja pronara 82sa (nówke)

sierpien 2006-- Lamborghini 90 (nówke)

maj 2007--------Pronar 82tsa (2 lata używka)

Tak to nikt nie kupuje małe gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Ja sam mam od nowości mtz1025i zetora 3320 i może kupimy NH TD60D,a tk w okolicy to dużo jest zetorów ,mtz, belarus,farmer,i 1 NH,zefir też się zdarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U mnie nie wiem co się dzieje w mojej okolicy ale przybył jeden John Deere 7530 i jeden rolnik zamierza kupić najprawdopodobniej JD 7730 lub 7830, kolejny nową Valtre też koło 200 km i następny chyba MF-a również w okolicach 200 km :P będzie co oglądać :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a u mnie w wiosce nowy traktor kupili 20 lat temu a w okolicy to John deery (100-160koni) zetory (60-100koni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

u mnie to nowy ciągnik można zobaczyć w naszym gospodarstwie NH

a tak poza tym:

2006r. - JD (jakiś mały sadownik)

2007r. zetor też jakiś do sadku :)

w obydwu przypadkach symboli nie znam ale one mają mniej niż 50 KM poza tym nie ma u mnie aż tak dużych gospodarstw zeby kupować nowe duże ciągniki sami kupiliśmy 70KM i to nam w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas na wsi nowe ciągniki przybywały tylko jak Ursus C-330 był nowością :)

Z małymi wyjątkami :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0
To u was to chociaż popatrzyć na ciągniczki można. Bo u mnie same starocie.

no można akurat na to nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

wymienie ciagniki nabyte przez znajomych w ciagu 4 lat w okolicy ok 30 km pare zetorów nowe seria 14, pare NH od 80 do 200km, same iron 150, pare df pow 120km, ursusy od 80 do 155km, (mało) troche pronarów, pare Jd od 130km bodajze do ponad 200km, dosyć sporo valtr od 90km w góre najmocniejsza podobno ok 300km ale nie wiem czy gostek fendta nie kupił, z 3 fendty do 140km, pare lambo, z tego zo wiem pare maccormiców, jeden farmtrac, o dziwo mało mf chyba nawet ani 1 , jeden arion ale to juz daleko. pare lat w stecz durzo pronarów, zetorów, pare mf, case, jaski, i nh no i valtry. u nas dosyc specyficzny rejon praktycznie w obrebie ok 40km na maxa, mozna kupic wszystkie marki od dilerów, od ursusa po kubote od a do z nawet made in china.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid4x4    0

u mnie w okolicy to JD, MF i pronar lub belarus innch marek to wogóle z nowych nie ma, a najwięcej to JD jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

u mnie w okolicy zdecydowana większość jest pronarów ale teraz zaczyna sie troszke zmieniać i prawie kazdy nowo zakupiony ciągnik to coś "lepszego" a mianowicie JD ,NH,Claas . nawet w większościsą to ciągniki ponad 110km


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

u mnie panuje zetor ja mam proxime z 2007r. a ile ich przybylo to ciężko zliczyć. ale przybyło tez ze 4 lampo i 2-3 nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj