danieloo

Wywrot w sztywnej przyczepie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danieloo    0

Witam. Mam przyczepę jak widać na załączonym zdięciu. Mam zamiar zrobić z niej wywrotkę. Taka przyczepa bez wywrotu jest mało praktyczna dla mnie gdyż często przewożę nią sypkie rzeczy. Zrobiłem zdjęcie ramy Na żółto zaznaczyłem ramę która miała by być wywracana. Zielone to założenia na których miała by być nowa rama. Czerwone to to które by się odcięło. PS chciałbym żeby przyczepa nie zmieniła wysokości gdyż taka jest najbardziej odpowiednia. Czy jest sens robić wywrot? Dodam że jest niezarejestrowana.

post-39289-0-17145400-1312824707_thumb.jpg

post-39289-0-69505100-1312825251_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Musisz ocenić czy przy obniżeniu głównej ramy przy wywrocie na maxa nie będzie nic haczyć o koła. Sprawdź czy taka opcja może wystąpić.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz zrobić nie ma sensu bo koszta przewyższą wartośc org 4 lub 4,5t, pozatym jeżeli byś obniżył rame tak jak piszesz to przy obciążeniu i skręcie koła beda zawadzały. Miałem pozyczona taką po przerobieniu to po pierwsze strasznie wywrotna a po drugie szpilki zawadzaja przy wywrocie o burte. Kolejną wadą tej przyczepy jest wieniec który przy zwiekszonej ładowności okazuje się byc zbyt słaby. Mam dokładnie taka samą i przy remoncie zrezygnowałem z robienia wywrotu bo według mnie to nieopłacalna inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

a ja mam taka i przerobiona na wywrot i nic nie zawadza i jest najpraktyczniejsza przyczepa w gospodarstwie bo najmniejsza wszedzie się ni ą wjedzie wykipruje i do takich zadan jest wykorzystywana bo jej ładownośc jest mała i do reszty są wieksze przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Przed przeróbką musisz sobie wszystko dokładnie przemyśleć aby jej konstrukcja była jak najdoskonalsza. Weź też przelicz koszta i sprawdź czy to się Tobie opłaca.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloo    0

Przy obniżeniu ramy głownej koła nie będą zawadzać o nic. Problemów z wieńcem nie było w przyczepie pozatym nie używam jej w jakimś trudnym terenie. Największy problem to dostać przyzwoite siłowniki w przyzwoitej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj