Polecane posty

koralgol18    12

Witam użytkowników i zarazem mam, do nich pytanie czy wiecie może od jakiego samochody pasuje alternator do massey ferguson 3080 bo mój sie rozwalił . mam też drugi problem świeci mi światełko ładowania na pulpicie i trybik co one oznaczają . z góry dziękuję za udzielona mi pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

dzięki za ten opis kontrolek

a czy wie ktoś może dlaczego mi się zaświeca ten trybik na pulpicie kiedy włączam przy moim massey pół bieg ( massey ferguson 3080 elektronik z jednym półbiegiem)

i jak wie ktoś gdzie dostane ten alternator do mf 3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Mam na zbyciu używany alternator valeo tylko szczotki trzeba wymienić został zdemontowany z MF 3050 koło pasowe na 2 paski za 400zł może oddam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

wiesz co zawiozłem do elektryka ten alternator i stwierdził ze alternator chodzi jak nowy i prawdo podobnie kostka jest walnięta czyli (kiedy jest rozgrzany silnik to się nagrzewa kostka któta podłączam do alternatora i ona robi się luźna i wtedy zaczyna mi świrować ta kontrolka od ładowania )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Witam! Panowie mam problem z ładowaniem alternatora poniewaz jak załaduje akumulator to ciagnik pali idealnie ale gdy bede nim jezdzil to za jakis czaspojawia sie problem z odpalaniem bo akumulator słabo kręci. I tu moje pytanie jak naprawić alternator żeby lepiej ładował ? Ewentualnie od jakiego samochodu bedzie pasował lub przy lekkim przerobieniu instalacji bedzie pasował ?


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

A patrzyles wgl jakie ladowanie alternator daje?? moze nie w nim przyczyna jest, byc moze gdzies jakies przebicie i dlatego sie tak robi. Po za tym nie lepiej jest oddac jak sie okaze winny alternator to regeneracji niz kombinowac z instalacja i innym alternatorem??

Edytowano przez micro16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja bym oddał do elektryka alternator do sprawdzenia ewentualnie wysiada akumulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Sprawdz miernikiem jakie jest napięcie ładowania, jesli słabo ładuje to oddaj go do naprawy, poco od razu kupować nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

dzis sprawdzilem napiecie i wychodzi ze altek jest w porzadku bo ładowanie jest na pozioie 14,3


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

To zostaje CI albo gdziej jakies zwarcie albo tak jak kolega Sznajdik pisze ze akumulator sie konczy, bardziej bym to drugie obstwawial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

I takie napięcie utrzymuje się w całym zakresie obrotów? Włącz halogeny wtedy sprawdzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

plusowy kabel miernika podłaczylem do kabla pradowego przy cewce rozrusznika a minus to wiadomo do masy.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Przy cewce łączy sie przewód od alternatora i z akumulatora. Jakieś problemy ze stykiem i ładowanie mierzone woltomierzem będzie ok, a prąd do akumulatora nie dotrze w potrzebnej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Panowie mój alternator jest już na skraju wytrzymałości i zastanawiam się czy od samochodu mogłbym zastosować inny alternator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Co oznacza na skraju wytrzymałośći ? Za słaby czy kończy się już. Podstawa to zrób pomiary ładowania. Jeśli nawet się kończy to lepiej zrobić regeneracje koszty podobne do używanego alternatora i mniej kombinacji z montażem i niewiadomo co siedzi w tym używanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

zatarło sie łożysko i wytarł sie wałek w tym miejscu, Założyłem na blaszke ale to jest na krótką mete a poza tym koncza sie szczotki a nigdzie nie moge dostać nowych bo sa wbudowane w regulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj