MTZ1

Odwiedziny kominiarza

Polecane posty

MTZ1    0

Witam mam takie pytanie czy u was też odwiedza was kominiarz co kwartał i czy czyści komin czy nie to kasę bierze? Mówi że to za sprawdzenie przewodów kominowych jak on wo gule ich nie sprawdza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Do nas także i przyjeżdża i jak mu się powie to przeczyści co trzeba, a jak nie to tylko wypisze kwit skasuje i tyle. A u ciebie jeśli bierze pieniądze to jest zobowiązany do wykonanie tego za co mu płacisz i musi to wykonać.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1613    0

U nas tak było,że chodził ale już sporo ponad 2-3 lata go nie było ;)

I nie którzy to byli oszuści więc lepiej uważaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w razie jakiegoś pożaru ubezpieczyciel ma prawo odmówić odszkodowania,jeśli nie będziesz miał odwiedzin kominiarza-jeśli nawet zgubisz kwit,kopia jest u kominiarza.przepisy przeciw pożarowe też wymagają usług kominiarskich w okresie grzewczym.

kominiarz wypisując kwit bierze częściową odpowiedzialność za stan kominów(zimowe zaczadzenia-za d*pę brali najpierw kominiarza).

czy czyścisz sam czy kominiarz-twoja sprawa.

czyszczę też sam(kiedy mi pasuję),kominiarz kasuje chyba 11 zł-prawnie mam kominy sprawne.

"oszczędnych" we wsi paru było-mieli kontrole ze straży,pozapłacali mandaty,teraz kominiarza wpuszczają-ja kontroli nie miałem-mandaty wyszły drożej jak usługi kominiarza.a przy kontroli parę rzeczy jeszcze straż znajdzie-bo to nie byli z ochotniczej ze wsi-podchodzili bardzo służbowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja też czyszczę sam-tylko chciałem podkreślić inne warianty,po co warto mieć kwit kominiarski.

usługa kosztuje 11 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ja tak samo jak kolega wyżej też już kupe lat kominiarza nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

No dobra wszystko pięknie jest kominiarz jest papierek ale co to da? Mię chodzi o własne bezpieczeństwo jak już a nie o papierek! Ktoś pisał wyżej że czad i inne rzeczy a ja się pytam a czy kominiarz ma taki sprzęt żeby sprawdzić szczelność komina? On ma szczotkę kulę i linkę i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

żebyś się nie zdziwił-dobry mistrz kominiarski ma takie urządzonko-jeśli nie ma to przynajmniej wie jak sprawdzić,gdzie zajrzeć.

jak mu powiesz to sprawdzi-w końcu to do niego należy-ja jak poprosiłem o szczotkę to mi po kilku dniach taką fajną przywiózł-takiej w żadnym żelaznym nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kominiarz? a co to jest? :D nie no, poważnie, to u nas kominiarze chodzili, ale ostatnio podobno w 91 roku...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

tak wyszło-kominiarza zaczęto traktować jak domokrążcę-a to właśnie każdemu właścicielowi domu powinno zależeć na sprawnych przewodach(po odbiorze już nie potrzebny).

jak zaczęły się dopłaty onw to każdy jakoś jedną beczkę szamba wylewał na kwit w roku.kominiarze też powinni w ten sposób zadbać o swoje interesy :lol:

nikogo nie krytykuję-tak mi przyszło do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

żebyś się nie zdziwił-dobry mistrz kominiarski ma takie urządzonko-jeśli nie ma to przynajmniej wie jak sprawdzić,gdzie zajrzeć.jak mu powiesz to sprawdzi-w końcu to do niego należy-ja jak poprosiłem o szczotkę to mi po kilku dniach taką fajną przywiózł-takiej w żadnym żelaznym nie kupisz.

 

Co Ty bredzisz? Jak nie kupisz? Bez problemu, sam kupuje co jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

właśnie-kupujesz co jakiś czas-takich to i u mnie pełne regały.tą co dostałem od niego-w żadnym sklepie nie zobaczysz-myślisz że nigdy szczotki nie widziałem-różnica kolosalna-może nie na pierwszy rzut oka,ale w rodzaju użytego drutu na pewno.

taka szczotka to narzędzie-i jak z każdym kluczem,są po to żeby je mieć ,lub są takie żeby nimi pracować,jak i również z widłami czy z siekierami-spróbuj popracować tylko raz tymi za 100 parę złotych-zmęczenie zupełnie inne.

nie o tym temat-moja szczotka i moja sprawa.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dom400    0

jasne że każdy  może sobie kupić taki sprzęt

 

 

 

 

 

kominiarz Błonie

 

 

Pkt. 1.15 – odpowiadanie w tematach archiwalnych,

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj