Zaloguj się, aby obserwować  
Ster

Pomoc przy kupnie

Polecane posty

Ster    0

Witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem i potrzebuję waszej rady. Pracuję z Ojcem na roli i chcielibyśmy kupić ciągnik lecz nie wiemy jaki.Myśleliśmy o ciągnikach z Białorusi. Problem jest związany z tym że poszukujemy ciągnika dobrego do 150tys. Lecz takiego którego będziemy potrafili naprawić sami bez potrzeby dzwonienia po serwis. I aby części nie były bardzo drogie i trudno dostępne. Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak będziecie chcieli po ładować sami to tylko URSUS B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ster    0

Od 120-150 KM. Mówisz że tylko URSUS. To widzę że się znasz jak mało kto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Panowie o jakim po ładowaniu samemu mówicie. Nawet nowy ursus może być zbyt skomplikowany do napraw dla człowieka nie mającego pojęcia o mechanice. O czywiście zależy też jakie naprawy mamy na myśli wymianę żarówki czy np tarczy sprzęgła. Jeśli ma byc łatwa dostępnośc do części to zetor ursus pronar. Oczywiście przy założeniu, że 150 tys to cena netto za ciągnik o mocy około 120 km. O taniości części tez radzę zapomnieć to nie c 330 do którego części na wage sprzedawali.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ster    0

Trochę może to sprostuję. Poszukuję ciągnika takiego jak albo podobnego w budowie: Belarus, MTZ myślałem też nad lamborghini lecz ma drogie części i słabo dostępne.

Znam paru mechaników MTZ i oni ładują ciągniki "Mechaniczne" wszystkiego rodzaju. I tutaj rodzi się moje pytanie jaki ciągnik by był w miarę dobry którego polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Lamborghini nie produkuje juz ciągników tgz mechanicznych. Jedynie tak jak pisałem ursus pronar zetor belarus farmtrak polmot. Nie wiem czy wszystkie oferują moc 120 km. Pronar zetor i ursus napewno. Polmot do 100 km a farmtrak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ster    0

Dzięki hubertuss. A które ciągniki obojętnie jakiej firmy się rzadko psują ?? To znaczy że każdy jest z nich zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Lamborghini nie produkuje juz ciągników tgz mechanicznych.

 

Niedawno Koncern SDF wypuścił na rynek okrojone wersje mechaniczne:

Deutz-Fahr Agrotrac, Same Laser3, Lamborghini R5 Evo ;)

 

Temat o nich

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ale te 150 tyś to netto czy brutto ? Bo to jest znaczna różnica . Ale ja myślę że z tych wytrzymalszych to zetor , belarus , ursus oraz SDF .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Dzięki hubertuss. A które ciągniki obojętnie jakiej firmy się rzadko psują ?? To znaczy że każdy jest z nich zadowolony :D

Nie ma takich ciągników :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Jak tanio, łatwo naprawić to tylko belarus. model 130 konny ( MTZ BELARUS 1221) on kosztuje coś koło 120 tys, także na graty jeszcze by ci zostało, ciagniki MTZ posiadają silnik MMZ, mało palący co ważne jest przy tych cenach ON, po za tym można go bardzo łątwo naprawić gdyż nie posiada elektroniki i po prostu jest łatwy w serwisowaniu. wrazie awari ( rzadko się zdarza) części są bardzo tanie i łatwo dostępne.. a plotki że się leje itp bajki słyszane od kolegi kuzyna wuja to bzdury.... sam posiadam mtz 1025 i jestem zadowolony, kupiłem go pomijając plotki jakie słyszałem o nim i nie żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

1221.3 kosztuje blisko 140 000zł brutto

http://otomoto.pl/mtz-belarus-1221-1221-3-130km-d260-monoblok-euro-2-A65733.html

 

w 100% bez elektroniki zapewne nie jest bo pewnie WOM i blokada załączane są przycikami na prawej konsoli ;)

Wadą tych ciągników jest WOM na opaski które często siadają, skrętnośc i trwałośc niektórych elementów ale za 150 000zł brutto nic innego nowego nie ma!!! :unsure: gdyby to było netto to już można było by zastanawiac się nad Forterrą 125 która jest już nieco lepiej wyposażona od Belarusa :)

http://moto.allegro.pl/ciagnik-ciagniki-zetor-forterra-125-122km-fortera-i1745484497.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dlaczego akurat ta to niewiem jakoś mi sie tak nasunęła :D

Chodz myslę że lepsza była by 1221.4 z silnikiem na CR (MMZ lub Deutz) ale chyba jej cena przekracza max. kwotę jaką dysponuje autor tematu ;)

 

Jak patrzę na dane techniczne to dośc słabo on wypada w porównaniu z inny ciągnikami o podobnej mocy

- Udźwig TUZ - 4300Kg :blink:

- Wydajność pompy 51l/min :wacko:

- i ta słynna skrzynia 16/8 <_<

 

Bez znaczy co? Z silnikiem Euro I?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A ten ursus może być ? http://allegro.pl/ursus-1634-2005-rok-i1755351412.html

Ma kilka latek ale ... Dla ciebie byłby dobry gdyż nie jest to jakaś super zaawansowana konstrukcja ... A o części łatwo bo pewnie z 40% to ursus 1614 . A reszta części też jest popularna . Przecież to nie prototyp :) Co do danych technicznych to :

http://www.serwo.yoyo.pl/1634.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ster    0

Ok dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi. Wiem już wszystko co chciałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj