Ferdek07

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolex3    0

Andrzej ponawiam pytanie - jakie zalety ma sianie zboża jarego jesienią (listopad/grudzień)? Przecież w przypadku normalnej zimy zboże by wymarzło.

 

Wszystkiego dobrego na Święta, Dużo ciepła i spokoju.

Edytowano przez Rolex3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

Przwódki to tak na prawdę do końca nie są jarymi zbożami:D http://www.kpodr.pl/index.php/przedsibiorczo/39-zboa/1537-przewodki Pamiętam parę lat temu ojciec siał na początku grudnia to ludzie, aż wychodzili zobaczyć co on sieje, później przyszła zima mroźna, ale ze śniegiem i nic nie wymarzło. W tym roku mówił, że będzie siał po nowym roku.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas to narma u niektórych siew jęczmienia jarego na koniec listopada, początek grudnia. Znajomy tak sieją już z 15 lat, i tylko raz mu wymarzł.

Jaki sens? DUŻO lepsze plonu jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolex3    0

zbożowy dzięki za link wiele mi to wyjaśniło bo dla mnie to nowość jest :D W przyszłym roku zrobię próby na pszenżycie, bo akurat mam Dublet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

U nas to narma u niektórych siew jęczmienia jarego na koniec listopada, początek grudnia. Znajomy tak sieją już z 15 lat, i tylko raz mu wymarzł.

Jaki sens? DUŻO lepsze plonu jęczmienia.

i kiedy wschodzi ten jęczmień? jakaś konkretna odmiana czy obojętnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

CZY PO PODPIECIU DO ZWYKLEJ TALERZOWKI WALKOW STRUNOWYCH OD AGREGATU SPELNI ONA FUNKCJE AGREGATU PRZEDSIEWNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

i kiedy wschodzi ten jęczmień? jakaś konkretna odmiana czy obojętnie?

 

Nie wiem szczegółów, dwa lata tumu jechaliśmy na jakąś wycieczkę i  tak mówił, ale nie raz  widziałem i słyszałem  że tak tam sieją. Nie wiem czy to nie czasami na browar.

Raz znajomy zrobił podorywkę po jęczmieniu i tak zostawił, niestety zmarło mu się, i podorywka  z poplonem została  do żniw. To co powschodziło to takiego jęczmienia nigdy w życiu nie widziałem, kłosy były z 15-20 cm długie, jakby to ktoś spryskał to podejrzewam że byłby plon  poteżny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja mam podobną sytuację w tym roku bowiem miałem owies z wsiewką tymotki. przyszedł grad w połowie lipca i wytłukło go sporo. na pou nie robiłem żadnych uporaw czy zabiegów bo chciałem żeby tymotka odbiła po suszy.  teraz pole wygląda jakby było zasiane owsem. mi generalnie zależy na tej tymotce ale nie wiem czy ten owies nie przetrwa do wiosny jak będzie taka łagodna zima. i tak się zastanawiam czy jak nawet by przetrwał to czy pózniej nie będzie to jeden wielki grzyb?  mam tego 10 hektarów i nie chciałbym robić eksperymentu na tak dużej powierzchni

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raczej będzie bo tonie siew tylko to co wyleciało z kłosa, a było tego pewnie z  2-3 tony, a nie 200-300 kg. Może jak byś pumą spryskał teraz to tymonka by została, a owies spaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Jak zboże po zbożu to przed przewódką zasiać jakiś poplon 

 

Zależy jakie zborze po jakim zbożu , czy słoma zastała na polu czy była zebrana i czy był lub czy nie był dawany obornik. Poplon pewnie by nie zaszkodził bo późną jesienią wilgoć zawsze się w ziemi jakaś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

andrzej3560 mam do ciebie pytanie mianowicie uprawiam topinambur może wiesz co. Uprawia się to jak ziemniaki i tu sedno mojego pytania jak ty uprawiasz ziemniaki w technice bezorkowej bo przy tej roślinie o uprawie płużnej nie mam mowy.

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

z ta talerzowka to zalezy jak szybko jeździsz i jakie nierówności po niej pozostają. Ja bym dal wlokę przed walkami jeszcze i zastanowił sie czy talerzowka nie wysuszy gleby bardziej niz zwykly agregat z redliczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej3560    32

Pszenica ozima siana bezpośrednio w rosnącą gorczyce za jednym przejazdem, dwa tygodnie przed sianiem opryskana środkiem totalnym.post-5049-0-19968100-1451671838_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej3560    32

Strona 88 był siew gorczycy 2  potem wschody gorczycy zdjęcie  a 7 września miała około 35 cm wysokości Około 15 września oprysk i za 2 tygodnie siew pszenicy w stojącą gorczyce bez żadnej uprawki Siew tym samym zestawem i siewnikiem co siew gorczycy na stronie 88 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej3560    32

Pszenica ozima, bez nawożenia potasowego, fosforowego oraz azotowego, bez oprysku na chwasty w uprawie bezorkowej ponad 25 lat (co, chwastów jest więcej niż w uprawie orkowej?) Na wiosnę oczywiście opryskam na chwasty, zasile azotem i opryskam na choroby grzybowe.
Ps. Siew z nasion własnych.post-5049-0-95628700-1457275130_thumb.jpgpost-5049-0-79139300-1457275147_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

W obecnych warunkach panujących w Polsce, dużym atutem jest posiadanie talerzówki :) w tamtym roku ciężko było orać, ziemia twarda jak kamień, pługi dostały ostro po..sprzęt miał co robić w polu. Te kawałki, które talerzowaliśmy (3x pole objeżdżane) i sialiśmy to pszenica wychodzi idealnie, natomiast te, które oraliśmy i sialiśmy..pszenice są słabe.. miejscami ledwie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

i co sądzicie da rade z ta talerzówka zamiast agregatu

 

 

ja mam taką talerzówkę i tak uprawiałem w zeszłym sezonie po orce. wychodzi super. tylko moja jest dosyć ciężka i ma solidne wały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Który siewnik do siewu bezorkowego po talerzowce będzie lepszy Unia Plus 400/3 czy Agro-masz SN300AZ?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Około 35000

 

 

Po wymarzniętym rzepaku trzeba przeorać pole żeby zasiać pszenicę, jak w uprawie bezorkowej sobie z tym radzicie?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej3560    32

Ziemniaki powschodziły, pszenica przewódkowa wczoraj przesianą jeczmienieniem wymarzła a ozima dobrze się trzyma, może później napiszę o powodach wymarzniecia pszenicy przewódkowej.post-5049-0-81451000-1461266216_thumb.jpgpost-5049-0-22096700-1461266247_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jestem ciekaw Twojej opinii o wymarznięciu.U mnie pszenżyto przewódkowe siane bezorkowo też zginęło.

 

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj