Ferdek07

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu95    13

Co sądzicie o agregacie Kockerling Trio, czy spokojnie zastąpiłby w uprawie pożniwnej talerzówkę, a w głębszej uprawie pług? Czy mój TD5040 dałby rade z 2,5m? Ale jakoś nie widzę, żeby jakoś dobrze zniszczył poplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

po to jest duży prześwit, piszą 80KM że trzeba. W płytkiej uprawie na niezbyt ciężkiej ziemi pewnie by coś zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ile on ma łap?

Ja teraz T5060 105 km Crosem 3 metry 12 łap na głębokość ponad 10 cm to 6-7 km. Ponad 8 był trochę za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

U mnie ziemia głównie klasa IV, kilka ha V a III to nie wiem czy 1ha by się znalazło. Właśnie dlatego zależy mi, żeby nie przewalać tej lekkiej ziemi pługiem, tylko zastąpić go inną maszyną/ zestawem maszyn. Sama talerzówka to się do bezorkowej raczej nie nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Bo wcześniej myślałem nad kombinacją talerzówka 610mm+wał rurowy i pogłębiacz firmy Agrisem. Ale w sumie jeden agregat by był tańszy w użytkowaniu. Czy ten Cross działa tak samo jak ten Trio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podobna zasada. Cros jest pół zawieszany na wale oponowym z tyłu. Ale rewelacji nie robi. Pod siew trza lepsze ziemie uprawiać. Myślę o założeniu wału z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Tzn. czym jeszcze później uprawiasz? Bo miała być kupowana brona aktywna, ale gdyby się udało kupić jakiś agregat zamiast pługa to nie wiem czy jest aż taka potrzeba, czy nie wystarczy jakiś bierny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na lżejszych ziemiach IV i IIIb to sieję Focusem T drive z talerzówką i ładnie wychodzi. Na mocniejszych to kompaktorem po razie i jest super.Potem Focus.

Sąsiad kupił Farmeta triolenta i ma za nim talerze, i dwa wałki strunowe. Fajnie robi. Potem tylko sieje agregatem biernym. Zwykły agregat na cienkich łapach i siewnik.

Dlatego myślę założyć jakiś wał za Crosem albo dwa, coś na wzór Farmeta.

Mam materiał na wał jak jest z przodu w Farmecie kompaktorze, średnicy chyba koło 40 cm.

Co do talerzówki to w tym roku wyczepiałem ją z tego Focusa i robiłem nią podorywki. Po rzepakach to fajnie robiła. Ale po 2 tygodniach po koszeniu, ja po tygodniu wjechałem to tak sobie.

Po zbożach to różnie, gdzie była bardzo mocna słoma to słabo wyglądało.

Teraz po zbożach w podorywce to będzie Cross szedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Tylko z tego co widzę, to nie ma Cross'ów mniejszych niż 3m, a szkoda bo pewnie byłby tańszy niż Koeckerling. Myślisz, że jest możliwość, że się ten agregat nie sprawdziłby u mnie? Wgl czy zrobi nim dobrze, żeby przejechać potem aktywną i ziemniaczki sadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Podam na swoim przykładzie, gdybym miał kupić talerzówkę czy agregat ścierniskowy do podorywki oraz pług to w sumie nie wyjdzie wcale drożej. A utrzymanie jednej maszyny na pewno będzie tańsze niż dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale mocy potrzeba. Ten mały trio fajny. Wiadomo im mniej "klamotów" na podwórku tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Więc poszukaj w innych firmach. Mam dla ciebie propozycję.

Rolmako.Kultywator wielofunkcyjny, zgapiony z Lemkena, nie wiem czy są 2,5m ale warto się spytać Za 3 metry zawieszany chcieli 28 tyś netto, a ja za crossa dałem 38 netto.

Zastanawiałem się czy nie kupić Rolmako, ale mój diler nie zbyt handluję z nimi, i przekonał mnie na Unie.

Masz jeszcze:

Staltech

mandam

Powinienieś szukać 3 belkowego,

http://www.rolmako.pl/wielofunkcyjny_kultywator_uprawowy.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Szerzej bierze niż pług :) Bardzo ciekawi mnie jak wygląda efekt jego pracy, szczególnie czy przykryje mi ładnie obornik, na YT jest trochę mało pokazany.

@tomek73 Dzięki za podpowiedź, poszukam czegoś podobnego. :) Nawet nie patrzyłem na strony polskich producentów, bo nie myślałem, że mają coś takiego w swoim asortymencie.

Niestety z tego co widzę, to tylko nadaje się kultywator ciężki z Mandamu, szer. 2,4, min. 80 km, niby do 20cm może pracować, cena ok. 12,3 tys. do wyboru różne wały, niwelatory czy zgrzebła. Rolmako też ma fajny kultywator, lecz nie mniejszy niż 3m. Mandam chyba nie będzie bardzo odbiegał w pracy od tego Koeckerlinga? :D

Edytowano przez krzychu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę producentów oferujących kompaktowe spulchniacze, zależy mi na uprawie 20-25cm i lżejszej konstrukcji niż głębosz agrisem, przy jednoczesnej możliwości zagregowania z kompaktową broną talerzową, rozważam również wykonanie takiego narzędzia we własnym zakresie na pojedynczej belce z elementami roboczymi agregatu (na przykład cross) czy któryś producent oferuje grządziel sprężynową? wydaje mi się, iż takie rozwiązanie zajmie mniej miejsca niż inne zabezpieczenia non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki, w kontekście jednej belki oraz TUZ pasuje, tylko ze względu na masę i długość już jest nie najlepiej, gdy doczepię talerzówkę to na przodzie musiałbym dołożyć jeszcze z 1t obciążenia, mam tylko 7t ciągnik, więc chciałbym, aby to narzędzie było jeszcze bardziej kompaktowe (mniejsza długość i głębokość pracy oraz masa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

Witam!

Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów wink.gif

 

 

Moim zdaniem nie ponieważ ona nie przeżuci dobrze ziemi , Ja w tym roku robiłem najpierw podorywkę w sierpniu a w listopadzie talerzówką i potem Orka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj