Ferdek07

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pstaszek    238

damianzbr

Oczywiście wałki różnego typu kolego czy tak trudno się domyślić czy też brak ci argumentów i dlatego kręcisz nie mam zamiaru nabijać ci postów

 

andrzej3560

dlaczego mnie możesz sprawdzic jak to będzie ja osobiście QQ nie sieję

Ja w przyszłym roku kupie głębosz to sprawdzę w soi z tym, że pojadę na ukos do kierunku siewu żeby nie trafił mi lejek prosto do bruzdy ewentualnie przejadę płytko talerzówka

 

Xyloniros

Claydon ma fajne rozwiązania co do siewu bezpośredniego ale nie w każdych warunkach się sprawdzają szczególnie przy dużej ilości resztek czy poplonach ale podoba mi się ich rozwiązanie jest proste i lekka konstrukcja

Wstawiałem już tutaj ich siewniki są ok warto naśladować oczywiście nie do wszystkiego się nadaje, ale jest ok

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gubisz się w zeznaniach bo poprzednio wałki tylko:  ,,zagęszczają, rozbijają ewentualne bryły i wyrównują powierzchnie'' nic nie wspomniałeś o zasypywaniu rowków?

Jak zwykle kręcisz i nic konkretnego nie wniosłeś do tematu, mam wrażenie że piszesz uszczypliwe posty z nadzieją irytacji osób do których są skierowane, bo obecnie pewnie sam nie wiesz co chcesz mi udowodnić i dlaczego jesteś opryskliwy.

 

Chyba nie pozostanie mi nic innego niż cię zignorować, tak samo jak zrobił to andrzej3560 i inni którym próbowałeś udowodnić wyższość swoich racji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

damianzbr

Dzięki bardzo mi pomogłeś nie mam do ciebie żalu po prostu nie masz żadnych argumentów na twoje pomysły

 A co do Andrzeja to nadal pisze i przedstawia swoje racje i ma do tego prawo tak jak i ja i wszyscy inni, ale wcale nie musimy się zgadzać mamy prawo do wyrażania swoich racji i przedstawiania argumentów ty ich nie masz wiec zaczynasz się czepiać

Nic nie szkodzi możesz się czepiać tylko nie licz ze ciągle będę odpisywał na twoje zaczepki i nabijał ci posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Talerzówka nie zamieni orki a moja z bomet ma za małe talerze by głębiej zapuścić a jak puścisz głębiej to śruby puszczają ale są takie miejsca co można tak zagłębić że bruzda się robi jak po orce tylko talerze się szybko zużywają ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Zastąpić na pewno nie zastąpi w sęsie robienia tego samego, co pług

 

Talerzówka ma inną zasadę działania bardziej miesza ziemię niż ją odwraca

 

Są pługi talerzowe i one działają na podobnej zasadzie jak pług, czyli odwracają ziemie bez jej mieszania

 

Czyli jak by brać dosłownie tytuł tego tematu „Czy talerzówką da się zastąpić orkę?’’

 To należałoby jasno stwierdzić, że talerzówka nie zastąpi orki, jeśli oczywiście założyciel tematu miał dosłowne zastąpienie pługa talerzówką

 

Ale myślę, że bardziej chodzi oto czy po talerzówce można siać i uprawiać rośliny podobnie jak po pługu, ale to tylko moje zdanie

 

Aby dokładnie wiedzieć, co miał na myśli założyciel tego tematu to należałoby spytać właśnie założyciela tego tematu, co miał na myśli

 

Ale jak widać sporo tu o głęboszach uprawie pasowej ogólnie o uprawie bez pługa, więc może mu właśnie oto chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najciekawsze jest to że ja nie przedstawiłem żadnego konkretnego swojego pomysłu (bo o kroju i zębie mowa była nie jednokrotnie), a jedynie stwierdziłem które są ciekawe. Ty mimo wszystko uważałeś że jeśli pomysł ten nie stoi na wystawie i nie kosztuje 60 tys PLN czy euro z góry jest skazany na niepowodzenie...

 

Bardzo mnie to zaskoczyło więc zagłębiłem się w pomysły które publikowałeś i doszedłem do wniosku że ani pomysł podwórkowy, ani ten z wystawy, na części mojego pola ponieważ struktura obecnie jest jaka jest, raczej się nie sprawdzi. Ty odebrałeś to jak obrazę świętości, po czym mnie zaatakowałeś. W między czasie próbowałeś podważyć moje zdanie, mimo że nie znasz gleb które miałem na myśli- ...i tu zapaliła mi się czerwona lampka.

 

Gdy chciałem abyś konkretnie w dwóch zdaniach powiedział w jaki sposób maszyna dokona zasypania rowka w mojej glebie, pewnie po długich analizach doszukałeś się tej funkcji w talerzu pofałdowanym, lecz jak sam przyznałeś częściowo...?

 

Ponownie zapytałem, co z pozostałą częścią nie zasypanego rowka? Stwierdziłeś że brakuje mi argumentów - ... właśnie w tym momencie zacząłeś być zabawny.

Natomiast pisząc że to ja cię zaczepiam, osiągnąłeś szczyt hipokryzji.

 

Myślałem że twoja obecność wniesie wiele do tematu, ale jak się okazuje zawdzięczamy ją chęcią realizacji egoistrycznych pobudek. No bo jak inaczej nazwać brak merytorycznej rozmowy a w zamian ciągłe krytykowanie wszystkiego po za czubkiem własnego nosa?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej3560    32

Dlaczego na ukos bo to proste Ani kawałka na wprost bo co problem lejek trafi prosto w bruzdę i co znowu znowu 3-4 przejazdy - talerzówka; głębosz na ukos i nie wiem co uprawa i siew czy od razu siew na głębosz  soi .Rozumiem ze będą  3-4 zabiegi i już jest zasiane rewelacja . Ja bym to zasiał głęboszem z siewnikiem za 20 000 zł za jednym  przejazdem tak jak siałem pszenicę mogę głęboszem uprawic głębiej oczywiście wolniej i zaraz zasiac za jednym przejazdem  

     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie będę zbytnio komentować ostatnich wypowiedzi "stare chłopy, a jak dzieci"

  Myślę o strip till pod buraki jesienią, a że nie mam gps  to zrobię podobnie jak tu groch w rządkach

Tylko dodatkowo w poplonie jakieś rośliny płożące w międzyrzędziach dla wymogów EFA.

Co do rowka problem jest przy burakach, w kukurydzy jest wskazany.

 

W tym roku zasiałem buraki w mulcz ze słomy i rzodkwi oleistej zdjęcia już wstawiałem jak to wyglądało przed

Po uprawie bez orki na wiosnę tradycyjnie po siewie wygląda tak

 

post-30-0-80013300-1429445159_thumb.jpg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

andrzej3560

Można i tak jak piszesz, ale dla mnie korzystniej będzie tak jak piszę o ile pole po głęboszu uprawiane na ukos do siewu będzie w miarę równe to będę siał bezpośrednio po gruberze

Nie musi lejek iść obok bruzdy głębosza, bo jak pisałem wcześniej przy dyskusji o głęboszach ten głębosz, który mam zamiar kupić spulchnia glebę na całej szerokości wiec nie będę kombinował z siewem obok bruzdy, bo to akurat w tym typie głębosza niema znaczenia to raz

Po drugie w najgorszym przypadku będą to 3 przejazdy głębosz talerzówka siewnik mogę też po głęboszu spuścić w vaderstacie płytko kultywator o ile nie będzie za dużo resztek pożniwnych to będą tylko 2 przejazdy lub tak jak pisałem głębosz i jak będzie równo po głęboszu to od razu rapid bez kultywatora

Głęboszem mogę pole przygotować już na jesień a na wiosnę tylko doprawić i siać

Talerzówka zniszczy dodatkowo chwasty a bez niej trzeba będzie zastosować oprysk a to większy koszt w moim przypadku niż płytkie talerzowanie

 

ansu

Właśnie oto chodzi sekcje do siewu pasowego można modyfikować i stosować je w różnych kombinacjach według niektórych są skomplikowane a moim maja duża przyszłość właśnie ze względu na możliwość różnych kombinacji i bez potrzeby wielkich przeróbek

Wcześniej też pisałem o możliwościach strączkowych ze mogą zastąpić głębosz i tu macie właśnie potwierdzenie w poście ansu  to zrobię podobnie jak tu groch w rządkach

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ansu - Masz maszynę do stip till, bo jak zamierzasz uprawić poplon i ogrzać glebę przed siewem? Talerze pofałdowane z duża prędkością (jak w artykule) czy kieł, a może jedno i drugie?

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Da się jednorazowo zastąpić. Trzeba przejechać 3 razy pole talerzówką. Pierw ściernisko, potem poprawić raz przejechane ściernisko i tuż przed siewem jeszcze raz przejechać pole. Ale tak to można zrobić raz na 2-3 lata dane pole, potem trzeba orać. Plon z takiej orki-uprawy to 6ton z h..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki jest sens takiej uprawy skoro ekonomicznie przerasta standardową dobrą praktykę rolną, czyli: podorywka, orka i zagregowany siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

damianzbr właśnie, że nie przerasta, drugi raz talerzujesz zamiast orki a trzeci raz razem z siewnikiem, 10-12l paliwa mniej spalisz, oczywiście wszystko zależny od gleby... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Famer21

Raczej z tym, że można to zrobić raz na 2-3 lat to bym się nie zgodził ja jestem nowicjuszem w uprawie bez orkowej a nie orałem już 7 lat ten jest już 8mym bez orki i nadal nie widzę potrzeby orania wręcz nie mam zamiaru wracać do orki no chyba ze unia wprowadzi dopłaty do orki to wtedy na pewno się skuszę

Średni plon w ostatnim roku ponad 6 t pszenicy i odkąd zacząłem uprawę bez orki to wzrastał, co roku a nie malał wiec nie widzę negatywnych skutków uprawy bez orkowej jedynie ten, o którym pisałem, czyli gryzonie, czyli myszy, ale jak tu koledzy pisali i u niektórych po orce jest tak samo wiec możliwe, że to nie jest powód nasilenia siedlisk myszy

Niech wspomnę tutaj, że są gospodarstwa, które dużo dłużej prowadzą taka uprawę i wcale nie maja zamiaru wracać do orki nie wspominając tutaj o Ameryce

Ja widzę w tym przyszłość, choć wiele się zmieni w tej technologii to na pewno nie zostanie zaniechana pług był udoskonalany setki lat a ta technologia jest nowa a już przynosi korzyści i to nie tylko materialne, ale o

Tym to już pisałem wiec nie będę się rozpisywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Buraki jeszcze nie wyglądają bo wczoraj zasiane.

Nie mam maszyny strip till , ale jest firma która wypożycza Strip Hawk Monosem. Przy moim małym gospodarstwie i umowie na buraki 450t na wiosnę ciężko się wkręcić Na lipiec/sierpień z kolegami na kilkadziesiąt ha może się uda. Nawożenie PK na 20cm na 5cm groch, a  na wiosnę szybka uprawa samym wałem strunowym z nawożeniem N przy rzędach i następnego dnia siew.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Famer21

Raczej z tym, że można to zrobić raz na 2-3 lat to bym się nie zgodził ja jestem nowicjuszem w uprawie bez orkowej a nie orałem już 7 lat ten jest już 8mym bez orki i nadal nie widzę potrzeby orania wręcz nie mam zamiaru wracać do orki no chyba ze unia wprowadzi dopłaty do orki to wtedy na pewno się skuszę

Średni plon w ostatnim roku ponad 6 t pszenicy i odkąd zacząłem uprawę bez orki to wzrastał, co roku a nie malał wiec nie widzę negatywnych skutków uprawy bez orkowej jedynie ten, o którym pisałem, czyli gryzonie, czyli myszy, ale jak tu koledzy pisali i u niektórych po orce jest tak samo wiec możliwe, że to nie jest powód nasilenia siedlisk myszy

Niech wspomnę tutaj, że są gospodarstwa, które dużo dłużej prowadzą taka uprawę i wcale nie maja zamiaru wracać do orki nie wspominając tutaj o Ameryce

Ja widzę w tym przyszłość, choć wiele się zmieni w tej technologii to na pewno nie zostanie zaniechana pług był udoskonalany setki lat a ta technologia jest nowa a już przynosi korzyści i to nie tylko materialne, ale o

Tym to już pisałem wiec nie będę się rozpisywał

 

Skoro od 7 lat twój plon pszenicy wzrasta i znajduje sie teraz na poziomie 6 ton to ile uzyskiwales orząc ? jakie gleby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Mateusz1q

Jak orałem to plony dochodziły do 8t średnio z 1ha oczywiście przy intensywnej uprawie, czyli wysokim nawożeniu i pełnej ochronie po przejściu na bez orkowa pierwsze 3 lata siałem zboża po zbożach z powodu wystąpienia w rzepaku kiły nie mogłem siać rzepaku wtedy przeszedłem na uprawę bez orkowa i ekstensywną zarazem to spowodowało spadek w pierwszym roku do 3,5t średnio z 1ha

Po 3 latach musiałem coś zrobić, aby plony zaczęły wzrastać, więc zacząłem siać łubin łubin siałem 2 kolejne lata w tym czasie plon wzrosły do 5t z 1ha bez ochrony, czyli nadal uprawa ekstensywna od 2lat sieje soje i w tym czasie plony wzrosły do ponad 6t z 1ha nadal przy ekstensywnej uprawie no może nie do końca, bo zacząłem stosować antywylegacz i podniosłem nawożenie fosforowo potasowe i azotowe w tym roku będę uprawiał po raz 3 soję a po raz 5 strączkowe (bobowate)

Gleby przeważająca ilość 3-4 klasa niewiele 5klasy wiec nie liczę jej

W uprawie po strączkowych nie zauważyłem w pszenicy chorób podsuszkowych jedynie w zeszłym roku była rdza

Oczywiście to nie samo przejście na uprawę bez orkowa spowodowało takie wyniki a raczej w prowadzenie do płodozmianu roślin strączkowych, więc ktoś może powiedzieć, że po orce było by tak samo i tu na pewno miałby racje, ale zmniejszyłem koszty uprawy i wciąż idę w tym kierunku, aby ograniczać koszty uprawy, dlatego zrezygnowałem z orki a następną sprawą związaną z uprawą bez orkowa to korzyści dla środowiska glebowego, o którym już pisałem wiec nie będę się powtarzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Buraki jeszcze nie wyglądają bo wczoraj zasiane.

Nie mam maszyny strip till , ale jest firma która wypożycza Strip Hawk Monosem. Przy moim małym gospodarstwie i umowie na buraki 450t na wiosnę ciężko się wkręcić Na lipiec/sierpień z kolegami na kilkadziesiąt ha może się uda. Nawożenie PK na 20cm na 5cm groch, a  na wiosnę szybka uprawa samym wałem strunowym z nawożeniem N przy rzędach i następnego dnia siew.

W jaki sposób nawożenie N przy rzędach, może RSM wężami? Dlaczego uprawa cało powierzchniowa wałem strunowym skoro strip till?

Siew samym siewnikiem w spulchnione wcześniej pasy czy też z maszyną strip till? Jeśli z maszyną to z wykorzystaniem kła czy bez jak w artykule który przytoczyłeś?

Te wszystkie element robocze o które był spór to kwestia gustu że tak w skrócie się wyrażę. Ale jak w monokulturze kukurydzy sianej strip till wapnować? Najbardziej nurtuje mnie właśnie to zagadnienie.

W płodozmianie:

strip till kukurydza - siew bezpośredni jakimś vanderstatem czy innym horschem pszenicy ozimej/jarej (w zależności od warunków oraz położenia geograficznego) - poplon na zimę gorczyca lub żyto - spulchnianie gruberem / siew bezpośredni jakimś vanderstatem czy innym horschem bobowatych -  siew bezpośredni bezpośredni jakimś vanderstatem czy innym horschem ozimin - poplon w strip till z bobiku - kukurydza w strip till. W takim układzie czteroletnim chociaż raz mogli byśmy się skusić na głębokie spulchnianie gruberem a przed wysiew wapna. Ale jak rozwiązać sytuację gdzie ciągle strip till kukurydza? Na jesieni preferuję w ostateczności talerzówkę gdyż po orce lub gruberze dziki robią większe dołki niż ruski okopy podczas II wojny. Ale talerzówką wraz nie wprowadzę wapna na żądaną głębokość.

 

I proszę was nie wnoście uszczypliwych uwag na temat, monokultury kukurydzy, dzików, siania pszenicy jarej czy innych pierdół bo jeśli takie warunki u was nie występują nie znaczy że gdzie indziej ich nie ma i jedynym sensownym wyjściem jest siew w mono kukurydzy lub sprzedaż piasku ewentualnie utworzenie rekreacyjnej ostoi wśród lasów i dzikich zwierząt.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Co do stosowania wapna to już chyba pisałem, ale dokładnie nie pamiętam wiec powtórzę stosujesz albo małe dawki jak stosujesz wapno szybko działające albo stosujesz tak jak ja wapno dolomitowe i możesz wtedy zastosować większą ilość bez obaw prze wapnowania a to ze względu na kwasy, które powodują, że to wapno działa wraz z podniesieniem się ph, czyli brak kwasów dolomit leży i czeka aż ph nieco się obniży żeby kwasy mogły zrobić swoje to tak najprościej jak mogłem w poprzednich postach była mowa o tym, ale chyba to przeoczyłeś wiec wapnowanie nie stanowi żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie tak samo uważałem do tej pory aż zakupiłem osobisty pH metr i badania nie wykonuję z całego profilu laską Egnera tylko tam gdzie mi się spodoba. I po ujrzeniu wyników byłem w szoku.

 

Może zacznę od początku, zebrałem dużo informacji na temat wapna i doszedłem do wniosku że wapno węglanowe najlepszej jakości (maksymalne rozdrobnienie) zostanie relatywnie szybo wypłukiwane głębiej. Z racji tego że staram się uprawiać ,,jak najmniej ile to o jest możliwe...'' wysiałem wapno: http://pokazywarka.pl/1xuh3j/ przed spulchnianiem gruberm. Jak widać wapno o konsystencji cementu lub mąki więc bardzo dobrej jakości, dodam że zwykłe węglanowe bez magnezu.

 

Po wysianiu wapna jak już powiedziałem został wykonany zabieg spulchniania/mieszania gruberem bez podcinaczy na głębokość +/- 20 cm. Siew soi - zbiór - spulchnianie gruberem - siew pszenżyta a wynik jest następujący pH głęboko jeszcze kiepsko, płytko już ok:

14833321.jpg?1429482249

14833333.jpg?1429482249

 

Tu sytuacja identyczna, pole to samo tylko inna plantacja, wapno - gruber - kukurydza - talerzówka - gruber - pszenica jara - badanie:

14833328.jpg?142948224914833324.jpg?1429482249

 

Oczywiście nie są to odosobnione przypadki, badanie powtarzałem kilkadziesiąt krotnie na powierzchni 8 ha.

Moje wnioski są takie, wapno nawet najlepszej jakości nie osiąga zawrotnej prędkości w penetracji profilu glebowego i to dla mnie jest problem. Może nie ma to znaczenia na działkach doprowadzonych do kultury i sypanie wapna będzie się odbywać powierzchownie dla podtrzymania pH, ale na nowych dotychczas zaniedbanych i zapuszczonych istnieje relatywna przeszkoda dla zaprzestania intensywnego mieszania w pierwszych latach uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

I tak jak piszesz na polach w dobrej kulturze problemu nie powinno być

O ile pamiętam było też pisane, że ewentualnie na takich polach zaniedbanych czy nawet na w dobrej kulturze można zastosować głębsze wymieszanie gleby w czasie, gdy stosujemy wapno raz na 4 lata

A to, że w głębszych warstwach gleby ph jest inne niż w wierzchniej warstwie to raczej logiczne i nie widzę tu problemu

Próby dawane do laboratorium robione są z całej warstwy uprawnej a nie tylko z górnej czy też osobno z górnej i osobno z głębszych warstw po prostu chodzi o średnią z warstwy ornej, bo wiadomo, że, czym głębiej tym ph niższe

Myślę, że niema, co drążyć tego tematu dalej

Jeśli interesuje cię wapnowanie to może warto by było zajrzeć do tematu wapnowania i tam zadać to pytanie

Nawet naukowcy nie są do kończ pewni, co tak naprawdę dzieje się w glebie, więc wyjaśnianie tego tutaj jest nieporozumieniem musimy po prostu zaufać procesom, które zachodzą w glebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

damianzbr Wal strunowy miałem na myśli takie coś

Latem strip til spulchnianie i nawożenie PK na ponad 20cm +poplon Wiosną taki wałek ewentualnie coś jeszcze by płytko uprawić pasek i nawożenie N na razie RSM z przedniego TUZ wolałbym saletrzak w przyszłości Siew samym siewnikiem jak przeschnie. Mam jeszcze inną koncepcje na wiosnę raz szybko wałkami rządki i później siew z tymi walkami i z nawożeniem N. Niestety u mnie nie da się zawsze siewu z uprawą zrobić w jednym przejedzie

post-30-0-13320600-1429509227.jpg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj