Ferdek07

Czy talerzówką da się zastapic orkę?

Polecane posty

Klos49    14

Też nie powiedziałem, że talerzówka po ścierni ma się zagłębiać aż po same tuleje dystansowe. Bardziej mi chodziło o to, żeby nie zostawały stojące badyle(np. rzepaku), bo jak jest bardzo sucho to pójdzie wierzchem. Grunt żeby wszystko leżało - może być 8-10 cm.

 

Również uważam, że poza tym gruber będzie lepszy.

QQ nie sieję, orać - prawie wcale nie orzę.

Jeśli już nawiązałeś do tego to po QQ ProCam zaleca orać, ponieważ duża ilość resztek oraz dobry rozwój dla omacnicy przy uprawie bez pługa.

Niemniej jednak też nie uznaję talerzówki po orce.

Koeckerling też jest drogi a nie doprawia za bardzo.

 

 

 

Dzięki czemu Terrasem lepiej uprawia od Rapida?

Źle się manewruje? Kwestia przyzwyczajenia.

Niewygodny w obsłudze? :blink: Pierwsze słyszę.

 

Nie to, żebym jakoś cisnął po siewnikach, które miałeś na testach, że są liche. Nigdy w życiu. Jak najbardziej są to dobre maszyny, jeden jest lepszy w tym, drugi w tamtym i tu już w zasadzie zostaje kwestia tego, co kto uważa za bardziej użyteczne w warunkach, w których gospodaruje.

 

Jednocześnie muszę przyznać, że z ludzi których znam i którzy mają Rapida w okolicy, nikt na niego nie narzekał a tylko w mojej gminie jest ich około 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Przy dobrze uprawionym systemem bezorkowym ściernisku po kukurydzy omacnicy nie będzie. Dobrze potalerzować i wymieszać, większe ryzyko to ciulowa orka, która zostawia "kępy" nie przykrytej masy.

 

 

Co do siewnika to tak jak @brzozak2 pisał taki siewnik jak Huberta z dwoma wałami mógłby się sprawdzić, bo ugniecenie gleby było by duże. Wały gniotące pod redlice dają dobre efekty, bo całą swoją masę rozkładają na 1/3-1/2 powierzchni i o ile pasy między redlicami mogą być nie doprawione, o tyle rowki siewne zapewniają dobry podsiąk i kontakt nasion z glebą.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Też nie powiedziałem, że talerzówka po ścierni ma się zagłębiać aż po same tuleje dystansowe. Bardziej mi chodziło o to, żeby nie zostawały stojące badyle(np. rzepaku), bo jak jest bardzo sucho to pójdzie wierzchem. Grunt żeby wszystko leżało - może być 8-10 cm.

za gleboko na podorywke, talerzowka sie do tego nie nadaje.

Jeśli już nawiązałeś do tego to po QQ ProCam zaleca orać, ponieważ duża ilość resztek oraz dobry rozwój dla omacnicy przy uprawie bez pługa.

prosze Cie...

Dzięki czemu Terrasem lepiej uprawia od Rapida?

Źle się manewruje? Kwestia przyzwyczajenia.

Niewygodny w obsłudze? :blink: Pierwsze słyszę.

bo jest ciezszy o 2 tony.

 

zle sie manewruje bo ma kola na koncu, a redlice nasienne przed walem.

 

nigdy obsluga siewnika mechanicznego nie bedzie tak wygodna jak pneumatycznego (proba krecona, czy wysiew drobnych nasion).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To vader czy kockelin odpada. Ana temat pronta co powiecie i piotieego takiego jak miałeś @brzozak??

Macie linka do polskie strony horsh??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

nie ma polskiej strony ;) szybciej będzie ukraińska niż polska bo z UA Horsch kooperuje

ale patrząc na ceny tych zestawów to cena przeraża :wacko:

 

na stronie rpt było kiedyś porównanie pronto i rapida fakt mechanika ale było to prącie było dokładniejsze (w wysiewie), zwrotniejsze i lepiej uprawiało glebę, jak ktoś prenumeruje to może poszukać bo w necie nie mogę tego namierzyć

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

To vader czy kockelin odpada. Ana temat pronta co powiecie i piotieego takiego jak miałeś @brzozak??

wiesz sa 2 rozne technologie w ktore poszli producenci agregatow upr-siew, pomijam te na bronach wirnikowych.

 

jedna to mechaniki jak rapid, tume, czy junkkari, a druga to te pneumatyki jak wlasnie pronto, ten pottinger i wiele innych.

pod wzgledem wysiewu tak generalnie piszac, to mechaniki sa dokladniejsze, a pneumatyki wygodniejsze.

 

poza tym agregaty roznia sie narzedziami doprawiajacymi glebe i ich ulozeniem.

 

@guzik zalezy od gleby, jak jest taka srednia to w sumie wszystkie beda dobre, gorzej jak jest ciezka albo lekka to trzeba kombinowac.

mieszkamy blisko siebie, ale w sumie nie wiem jak sie u was uprawia, sa juz kamienie?

 

czemu uwazasz, ze ultima i rapid u ciebie odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

U mnie niestety już są kamienie. Senior jest za mechanikiem, więc za dużego wyboru nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ano jak tak sie sprawy maja, to istotnie praktycznie tylko rapid zostaje :) .

orientowales sie juz ile chca za taki zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ultima będzie za droga w utrzymaniu "kamienie i to pełno" Choć na piachach najlepiej by się sprawdziła

Ziemie mam średnie i lekkie średnie glinka lekkie piaszczyste.

NA wadera jest teraz ciekawa promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Napisano (edytowany)

ultima jesli chodzi o utrzymanie jest najtansza ze wszystkich, jedyne co sie zuzywa to radelka, ktore sa tanie.

 

nie wiem jak ma sie sprawa ewentualnych uszkodzen, chyba wal powinien wytrzymac, a redlice sie podniosa na kamieniu.

Edytowano przez brzozak2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ultima nie będzie się zalepiać na mokrej glebie ??

Gdzie u nas jest najbliższy dealer Horsch"a??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja dodam od siebie że ostatnio widziałem się z ,,kołchoznikami'' którzy pracuja w Społdzeili która ma ponad 2000ha. Mają i Rapida i Terrasema, oba mają posiane juz ponad 5000ha i w Terrasemie talerze niby od nowosci jeszcze jezdzą, ogólnie problemów nie ma (jedynie wieku dzieciecego) a Rapida wyklinają i nie szczedzą oszczerstw.... zacytuję : ,,Rapid? Przestań.....wszystko odpada albo odkreca się''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

  • Gdzie u nas jest najbliższy dealer Horsch"a??
  • PW Danzap
    Zalusin 36
    99-311 Bedino
    0048/242855297
    smurkutno@wp.pl

PPHU Grzéskowiak Agroplus

Chromiec 50

63-040 Nowe Miasto

0048/616227968

agroplus@xl.wp.pl

 

P.H.U. Kalchem

Wielki Gleboczk 150

87-313 Brzozie

0048/561935251

waldek.kalchem@wp.pl

wiem, że jeszcze Roltex Krasnystaw

i Lehmann Agrotechnika

MIHG, Romanowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

A ultima nie będzie się zalepiać na mokrej glebie ??

Gdzie u nas jest najbliższy dealer Horsch"a??

nie, nie ma takiej opcji, zeby ultima zalepila sie w najgorszych warunkach. ogolnie jestem pod bardzo duzym wrazeniem tego agregatu. jedyne czego mi brakuje to wysiew nawozow.

 

najblizszego dilera horscha masz pod nosem w zajaczkowie, albo w cedrach malych w rolkomie. znajomy za 3 metrowego golasa w tamtym roku cos 100 netto dal, wiec dosc akceptowalna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

O to blisko :) bo vadera to dopiero chyba w koszalinie

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na stronie rolkomu nie ma że sprzedaje horscha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

O to blisko :) bo vadera to dopiero chyba w koszalinie

 

Agroserwis Pasłęk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A pod względem siewników pronto dc 3m terasem 3m compact-solitair 3m rapid 3m ultima 3m

To który będzie najtańszy.

Nie za dużo on sobie ceni http://www.agrokom.pl/oferta.htm?menuHandler=[type+Function]&itemHandler=[type+Function]&copyright=AGROKOM+%C2%A9+2011&show_copyright=true&my_cm=[object+Object]&menu=[object+Object]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

jak chcesz to odezwij się do Mnie na PW, jutro mam dealera Horscha w firmie to Ci mogę zrobić wycenę przy okazji, propozycja dotyczy guzik007 tak dla jasności


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

guzik@ Terrasem najtanszy...

 

Brzozak@ wysiew nawozów to dobre zło :) może teraz lekmen poprawił elementy które stykają się z nawozami, ale u mnie jest jeszcze tak że nawóz styka sie z metalowymi elementami. Kółeczka dozujące jak i ,,popychacz'' są z kwasówki, ale juz elementy pod dozownikami to metal pomalowany na niebiesko, wiadomo, farba szybko sie starła bo nawozy pedzą po niej.... pozniej jest OK, do redlic lecą plastikowymi przewodami ale juz przy wylocie do redlic jest blaszane wyjscie które kieruje nawozy prosto w ziemie....tak to ma wygladac w teori, w praktyce jest tak ze jakies 30% nawozów ociera się o łożyska i sruby trzymajmace talerze.... koszmar... juz tej zimy wszystkie lozyska i sruby wymieniałem. Kilka talerzy na polu zgubiłem - przyczyną były właśnie skorodowane sruby ktore trzymaly talerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

guzik@ Terrasem najtanszy...

w jakim tam tescie bylo ze cena pottingera byla wyzsza niz horscha z nawozem o_0

 

dzieki za wskazowki dotyczace nawozu, trzeba sie przygladac dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja czekam tylko końca okresu 5lat urzytkowania aby go sprzedać... Strasznie napaliłem się na 6m zawieszanego Solitaira Lemkena na bronie aktywnej - ewentualnie Compact solitair bierny 6m ale bez nawozów......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 bo Poett ma upusty regionalne, a cennik jest jednolity na wszystkie rynki, dlatego często wychodzi tak, że w gazetach koniczynka jest droższa. Za 4m terrasema z nawozem chcą 160 netto, znajomy się interesował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

tak to ma wygladac w teori, w praktyce jest tak ze jakies 30% nawozów ociera się o łożyska i sruby trzymajmace talerze.... koszmar... juz tej zimy wszystkie lozyska i sruby wymieniałem. Kilka talerzy na polu zgubiłem - przyczyną były właśnie skorodowane sruby ktore trzymaly talerze.

 

Wiadomo, że codziennie nikt nie będzie mył siewnika, zwłaszcza dokładnie.

 

Twój Solitair jest garażowany czy stoi pod chmurką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj