Skocz do zawartości
elektrotech

ok 12 ton ziemniaków z 39 ar???

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

bosss    4

u mnie bez nawozów naturalnych, tylko minerał jakieś ponad 50 t z ha, ale jeszcze łęty nie są do końca uschnięte

daniomax    1

ja wczoraj tj w sobote przekopałem też ok. 40 arów i było 2 pełne przyczepy..czyli też podobny plon.

To była uprawa na gorszej jak pod ziemniaka glebie bo bardzo zwięzła gleba...spodziewam sie że na innych działkach będzie lepiej

elektrotech    3

mnie interesują wasze zbiory WINETA....bo u mnie jutro będę kopał..ale cudów niebędzie a raczej wiecej latania po polu jka zbierania

Matey    431

U mnie było też około 12t ale z 50 ar. Jakieś 40% zostało na polu, strasznie dużo zgnitych w tym roku. I to nie tylku u mnie tylko w całej wiosce

ja w zeszłym roku miałem WINETE ale już jej nie zasadze. 50% musiało zostać w polu bo zgniło. w tym roku miałem pierwszy raz Tajfuny i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. bardzo dobry plon miały

garek    67

wineta - 9 hektarów około 400 ton handlowego. denar- 3 hektary około 130 ton handlowego. ciekawe czy znajdzie się głupi co te ziemniaki odemnie kupi

kserkses    2
nawozu nie dałem ani jednego ziarenka, wystarczył tylko obornik i gnojowica.

Gnojowica pod jadalne ??? Hmmm, a jaki mają zapaszek po ugotowaniu ???

gedii    1

ja sadze satine nawet na 6 klasie i jak jest rok odpowiedni to i z 6 klasy idze zebrać te 40 ton

MF6180    0

Ja sadze Satine i Vinete Satina wydała mi ponad 50t/h a Vineta 45-50t/h więc to chyba duże zbiory co?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"

Pozdrawiam mszk8
    • Przez zetor844195
      Jestem od kilku lat plantatorem ale takiego chamstwa jak w tym roku to jeszcze w zakładzie nie było. Mieszkam w okolicach Inowrocławia i mój kontrakt opiewa na około 300 ton ziemniaków.
      Zwracam się z apelem do wszystkich którzy chcą podjąć współprace z ww. zakładem. Przedsiębiorstwo robi co chce i ma plantatorów w d... . Zacznijmy od tego że pan prezes jak i jego protegowana p. Krystyna zachowują sie wobec plantatorów bardzo wulgarnie i opryskliwie, jak się dzwoni do nich to potrafią ubliżyć a nawet rzucić słuchawką kiedy im coś nie pasuje. Kolejna sprawa jest taka że zapisałem u nich wczesna odmiane ziemniaków aby móc odstawic je w sierpniu, jednak kiedy przyszło do odbioru to p. Krystyna powiedziała ze nie ma tej odmiany i wepchnęła mi póżną. W sierpniu kiedy zadzwoniła że chca ziemniaki i powiedziałem że z wiadomych powodów nie mam co odstawić to była wielce oburzona. Następstwem tego jest to że blokuje mi teraz przepustki na odstawe ziemniaków. Kiedy zadzwoniłem do prezesa i powiedziałem mu co robi jego pracownik to zwyczajnie mnie wyśmiał i powiedział że gdybym miał z 5 tys ton lub 10tys ton to byśmy mogli rozmawiać a tak to nie mamy o czym po czym rzucił słuchawką. Wniosek nasuwa sie sam ze mały plantator nic dla nich nie znaczy i można go zniszczyć. 
      Znam rolników którzy już we wrześniu i październiku odstawili wszystkie ziemniaki nawet te ponad kontraktacje a drugich takich jak ja trzyma sie do samego końca blokując im przepustki. Wisienką na torcie jest to że przez cały okres kampani pan prezes przyjmuje dziennie 15-20 samochodów ziemniaków przerzucanych z zakładu w Łomży a okolicznych rolników ma gdzieś. 
      Dlatego prosze aby każdy kto z nimi współpracuje i chce podjąć wspólprace, głeboko sie zastanowił czy warto popierać i dorabiać zakład który robi z plantatorem co chce. 
      Mam nadzieję że kazdy sobie to przemyśli i podejmnie słuszną decyzje. Jesli ktoś chce uzyskąć więcej informacji o chamstwie zakładu to prosze pisać na priv.
    • Przez pasio
      Witam!!

Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.