klejnus

Wersje valtry

Polecane posty

klejnus    0

Witam wszystkich. Mam takie pytanie czym się różnią dokładnie te wersje? która jest lepsza i dlaczego? I jaka jest różnica w cenie? I rozumiem że Są to wersje lepsze od advanced hi-tech itd. I jeszcze jedno. Dlaczego jest tak mało valtr? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serię N to:

N Classic - skrzynia z mechanicznym rewersem, hamulec postojowy mechaniczny, hydraulika na linki.

N HiTech - skrzynia z EH rewersem z funkcją Parking, hydraulika na linki.

N Advanced - to N HiTech z podłokietnikiem, elektrozaworami, jakimś monitorem.

N Versu - wersja z jakąś super skrzynią Power Shift.

N Direct - wersja z przekładnią bezstopniową.

Która lepsza to zależy co dla kogo, ja to "uporządkowałem" od najtańszej do najdroższej, przynajmniej tak dealer twierdzi. Valtr jest tak mało bo niewielu da się nagiąć na bajki dealerów Valtry, chociaż z roku na rok jest ich coraz więcej. Cena w porównaniu do innych producentów jest wysoka, opinie są różne, więc może dlatego jest ich mało.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W seri T jest dokładnie tak samo ;)

 

A Advance wogóle jest jeszcze dostępny bo słyszałem że juz tej wersji niema :blink:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Adwancede nie ma ;) Classic tylko w wybranych modelach. Versu i Direct zaczynają sie od modelu n122. Sczerze powiem ze Versu jest najlepsze B) Jeżeli traktor to tylko z pełną amortyzacją ;) Nie polecam seri n 121,2 i 141,2. Są za mocno wyżyłowane. Dziś jeździłem valtrą t131 u wuja to jak wieczorem wsiadłem do mojej to patrzyłem czy coś sie nie stało z silnikiem bo chodził jak zabawka :lol:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Jak zabawka tzn? I jakie bajki opowiadają sprzedawcy? Idzie załatwić valtre na testy? Jeśli tak to dają najlepszą wersje czy uboższą? Czyli versus jest najlepsza tak? Ale też najbardziej niepewna?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dla zdecydowanego klienta zawsze można testy zorganizować :)

Znam gospodarstwo które opiera się na Valtrach i te starsze modele wytrzymują do 30tys mtg, są też 2 Valtry T [T140HiTech+TUR- ok. 8,5tys mtg oraz T171 Advance [ok 4-5tys mtg] i ta z TURem miała wymienianą pompę hydrauliki i nic więcej, serie T idą jak żylety ;)

Ale co do nowych to trudno powiedzieć bo słyszy się o chorobach wieku dziecięcego, ale jak minie ten trudny okres to sprawują się bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bajki jak u każdego innego dealera, że ich ciągniki się nie psują, że mało palą itd. Na kilkudniowe testy to raczej nie, ale na upartego pokaz zrobią, wtedy dają taką z placu. 133konna z serii T jest dostępna w wersji Versu/Direct?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Direc/Versu zaczyna się od T132 135Km mocy znamieniowej 141KM maksymalnej :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj