robert812

Heder opada w Rekordzie

Polecane posty

robert812    101

Omłóciłem w tym sezonie około 10ha zboża i nagle zaczął mi opadać heder. Od początku żniw nie opadał w ogóle. Jeśli chodzi o podnoszenie to nawet na gorącym oleju i małych obrotach podnosi bez problemu ale od razu po podniesieniu opada. Co może być przyczyną? Jestem załamany bo wiadomo - żniwa a ja stoję. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Opada dość szybko, mniej więcej z taka prędkością, z jaką się podnosi na wolnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Ja bym obstawiał albo rozdzielacz albo siłowniki. ALe stawiałbym na rozdzielacz. Wajcha działa bez problemów? Bo u teścia opadały chyba motowidła i sie okazało ze drążek sie blokował i po prostu rozdzielacz nie był w pozycji neutralnej tylko lekko opuszczał. Sprawdź rozdzielacz i drążki.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Szczerze? Nie mam pojęcia. Ja bym sprawdził to w taki sposób ze bym zamienił rozdzielacze i podłączył co innego pod te wyjście. Jeśli efekt byłby taki sam to regeneracja. Ewentualnie rozkręć go i sprawdź uszczelniacze. Może kto inny wymyśli coś?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Podjąłem decyzję, kupuje nowy rozdzielacz, jest to wydatek 900zł ale myślę że warto. W ogóle z tym Rekordem to od początku same problemy. Mam go dopiero pierwszy sezon i coś mi się wydaje że przemęczę nim jakoś te żniwa a potem się pożegnamy. Od początku planowałem kupić coś z claas'ów ale jakos pod wpływem zbliżających się zniw wziąłem bizona. Teraz widzę że to był zły wybór. Dziś postaram się wykręcić stary rozdzielacz o ile przestanie padać, jesli nie to jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

kupisz classa i możesz mieć jeszcze więcej problemów. Zrobisz raz i będziesz miał spokuj na lata a poza tym częsci są o połowe tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Z tymi częściami to pierd**enie kotka za pomocą młotka. My mamy Claasa, na Bizona bym nie zamienił. Części może i droższe, ale pomyśleliście jakiej są jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Znalazłem przyczynę opadania hedera. mianowicie: pod wpływem przegrzania się oleju w układzie hydraulicznym drobnemu zniekształceniu uległa iglica którą widac na zdjęciu. Zamieniłem iglicę w sekcji od podnoszenia hedera z iglicą sekcji od podnoszenia nagarniacza i jest sukces. Teraz heder trzyma a nagarniacz opada. Dało mi to pewność przyczyny. A miałem już kupować nowy rozdzielacz, na początku krzyknęli mi za niego 900zł a teraz okazało się że kosztowałby 1800zł, bo do rekorda droższy. Teraz taki problem... gdzie zdobyć taką nowa iglicę, myślicie że można ją gdzież dokupić? Jest ona plastikowa ale słyszałem że występowały również metalowe. (Iglica to, to zielono-czarne leżące na lewej sekcji). A może ktoś ma taki zepsuty rozdzielacz i odsprzedałby sama iglicę? Proszę o pomoc.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/305286-bizon-rekord-z058-rozdzielacz-dwusekcyjny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Jesli mieszkasz gdzies niedaleko Krakowa to w Racławicach napewno by takie cos mial albo by wykrecil z starego jakiegos.

Gosciu naprawde jest potentatem wedlug mnie na Małopolske do Bizona ma chyba wszystko jak i nowe jak i uzywane.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

Witam Panowie.

 

Nie jest to problem z opadaniem hederu, ale z jego krzywizną. Nie będe zakładał nowego tematu tylko napiszę tutaj. Do rzeczy. Zauważyłem, po żniwach po odpięciu hederu że jest on krzywy (prawa strona) i odkręciłem 4 śruby trzymające gardziel i próbowałem go podciągnać w górę ( po zmierzeniu na równej powierzchni jest różnica jakieś 4-5 cm może nie dużo ale troche to razi, wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciach.). Po próbie podciągania zaczał jakby rozłazić się na boki płaskownik zaprzestałem podkrecać. Wziąłem długą belke i podniosłem gardziel i zauważyłem dziwny luz. I teraz pytanie jak to naprawić widoczne jest to na zdjęciu, Myślałem żeby tam włożyć jakiś gruby płaskownik ale czy tak można zrobić?

 

post-35857-0-06614700-1348835485_thumb.jpgpost-35857-0-25898500-1348835495_thumb.jpg

post-35857-0-06614700-1348835485_thumb.jpg

post-35857-0-25898500-1348835495_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Kolego tjun

szczerze to mam taki sam problem ale w Z056 tylko trochę większa roznica u mnie jest

i nie mam pojęcia jak to wyrównać

Edytowano przez Marcin91
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj