Grabcio

Zbiór ziarna 6-go sierpnia

Polecane posty

Grabcio    28

Witam wszystkich i mam takie pytanie: Czy młócicie kombajnami 6-go sierpnia czyli w Pańskie Przemienienie?

 

U nas w okolicy nikt nie kosi bo ludzie boją się wyjeżdżać w pole ponieważ były incydenty związane z koszeniem w ten dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

U nas kombajny też chodzą i nic sie nie dzieje, chociaż w daleszej wsi też tak jest że nawet nikt nie myśli o wychodzeniu w pole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian505    0

U nas to samo kto jeszcze nie skosił to kończy, bo w większości słoma została do sprzątniecia, woj. łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

A jak ktoś jest nie wierzący i wyjedzie w pole 6-ego sierpnia, to jego tez mogą spotkac te incydenty, czy osoby nie wierzące są bezpieczne??? bo nie wiem co robić. :lol:

Edytowano przez przem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kolego pogoda niepewna wiec u nas mloca na calego, nawet widzialem ze u sasiadow prasowal


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas żniwa z samego rana. wszystkie kombajny na polach z całej wsi. nikt nie ma zamiaru przestać kosić

Edytowano przez JOHNDEERE530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

co roku się nie kosiło, ze względu na np; u mojego sąsiada po koszeniu w pańskie przemienienie spłonęła stodoła i u innych były różnorakie historie. w tym roku pogoda niepewna więc wszyscy w mojej okolicy koszą. sam gdy byłem wcześniej na polu naliczyłem 23 kombajny.

Grabcio widzę że jesteś z mojego powiatu i sąsiadujesz z moją gminą, może tylko u nas ludzie się obawiają...

Edytowano przez jarekzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

o qźwa to dzis święto :unsure: niezły ze mnie katolik :D , ja zjechałem z pola bo spadł niezły deszcz, a tak pewnie młócił bym do północy


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj świętuje, gdyż u mnie był dzisiaj odpust a wszystkie jare mam pokoszone. kto w okolicy nie pokosił jarych to dzisiaj kosi ze względu na pogodę. na koniec mszy ksiądz powiedział, że można kosić. woj lubelskie gm ulan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie dzisiaj do wieczora to dosłownie był tylko huk od kombajnów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

do poludnia naprawa kombajnu potem koszenie do wieczora wiadomo pogoda jaka jest <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No proszę-nawet nie wiedziałem o karze a tu proszę-silnik od hydroforu mi się ugotował (brak fazy a zabezpieczenie nie zadziałało-ba dalej mruga wesoło trzema diódkami :D )-kombajn się zepsuł (ale naprawiony)-tak że faktycznie niezbyt udany odpust ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

A co jest lepsze uczciwa praca czy świetowanie z butelką pod sklepem. Według mnie to pytanie bez sensu. Niech każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jeżeli chodzi o incydenty to np. jeden facet wyjechał kosić i zjechał z pola bez żadnej awarii ale potem kombajn mu się psuł codziennie do końca żniw.

 

My nigdy nie wyjeżdżaliśmy 6-go ale wczoraj ze względu na niepewną pogodę 1,5ha wykosiliśmy, na więcej nie pozwolił deszcz.

Nie obyło się bez incydentu: wywaliło dziurę pod ślimakiem od wysypu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

gdybym nie zauważył że łożysko w warfamie wysiada i bym pojechał w pole i gdyby się popsuła, to by zaraz głosili różne zabobony że kara. cała wieś robiła w polu. wczoraj wymieniłem łożysko, a dzisiaj prasowałem bez awarii, a przecież też święto.

U nas taki jeden mówi gdy coś się popsuło, że ktoś gaci nie zmienił.... :lol: :lol: :lol:


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Bozia na pewno nam wybaczy,że zbieraliśmy ziarno na chleb.W ciągu roku świętuje w niedziele i święta,ale w

żniwa nie ma dla mnie żadnego zmiłuj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mi się popsuł wczoraj jedynie targaniec ale to moment roboty. Dziś ledwo skończyłem przed deszczem, ale zbiór ziarna zakończony jeszcze słoma. Żniwa są raz na rok i jeszcze gorzej jak nie ma pogody, nawet jak by była Wielkanoc dzisiaj to też bym pewnie kosił...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

my dzis jeszcze kosilismy i prasowalismy slome do wieczora u mnie pogoda juz tydzien jakos sie utrzymuje i nie pada ale dzis juz nie wytrzyma do rana <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Wczoraj na mszy ksiądz mówił, że oczywiście jest przyzwolenie ale tylko żeby młócić... a co do 6-tego... w sąsiedniej wiosce się jeden kombajn spalił ale w sumie co żniwa gdzieś płonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

U mnie 6-ego to nawet nie patrzyli ze swieto. Wszystkie kombajny były w pracy łacznie z moim. No ale 15-ego to juz nie bede kosił na pewno


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj