Junkers

Za szybki nagarniacz

Polecane posty

Junkers    44
Napisano (edytowany)

Dzięki za info, od czerwca bizon przejdzie kontrolę przedsezonową i choćby nie wiem co to muszę zwolnić ten nagarniacz.

Na zębatce napędu przekładni bezst. nagarniacza jest 15 zębów, właśnie teraz sprawdzałem, kiedyś się pytałem o byle jaką aby była mniejsza i nigdzie nie ma takiej.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Moim zdaniem panowie problem tkwi w którymś kole... Trzeba po prostu przejść i przepatrzeć wszystkie koła, a zwłaszcza koła na przekładni bezstopniowej czy też na samym nagarniaczu.... Kolego Junkers powodzenia życzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Popatrzyłem na tą przekładnie, przyjrzałem się dokładniej jak to działa i doszedłem do wniosku, że zmiana paska na dłuższy powinna rozwiązać problem. Kupiłem dłuższy pasek napisane jest na nim 1430 od starego typu chederu z przekładnią bezstopniową przy podajniku pochyłym, ale chyba będzie za długi. A rozmiar większego(1415) od takiego jak u mnie jest teraz. Jak mierzyłem u siebie to pasek po wierzchu ma 131cm.

Żeby wymienić ten pasek to co trzeba zrobić??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie jest podobny problem :( . gromadzi sie zboże z prawej strony na slimaku a potem cala kupa idzie aż kombajn sie dusi :huh:

 

glownie widac to w pszenzycie. moglby ktoś zasugerować jaki jest problem :unsure:

Edytowano przez Gość
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kolego spróbuj jeździć szybciej niż nagarniacz się obraca, a ślimak ustaw na 2 palce czyli żeby było można pod niego włożyć 2 palce. A jeśli z lewej strony jest dobrze to ustaw ślimak tak samo wysoko po prawej stronie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale nie zawsze da sie szybciej :unsure: . a mieniales ten pasek od nagarniacza

 

 

A moze ktoś wie jak ustawić to kolo na ktorym chodzi ten pasek :huh:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

nie mam czasu może jutro zmienię, ale pewnie kupiłem za długi, tak mi się wydaje. Ale ten nagarniacz to naprawdę tragedia :(


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja mam problem z szybkością nagarniacza , poniewaz gdy "przyspieszę" działa jak należy , nagarniacze przyspieszają ale po chwili znowu zwalniają , nie trzymają zadanej prędkości ... rozdzielacz nie trzyma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Ja stawiałbym raczej na jakiś wyciek z przekładni bezstopniowei,lub z węża lub złączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja juz swoj problem rozwiązałem. przekreciłem siłowniki na srubach wyżej i porblem rozwiązany. wrzuce zdjęcie do galeri zeby pokazać o ktore śruby chodzi.

 

@Junkers może i u ciebie jest ten sam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ok, czekam na zdjęcie niecierpliwie, tylko gdzie ono będzie?? Jakbyś mógł to ustaw przekładnie w położeniu jak ma najniższe obroty.

Chyba wiem o jakie śruby chodzi, takie 3 co mocują siłownik regulacji rozchylenia dolnych talerzy, tylko jak go przemieszczę np. do góry to pasek zrobi się luźny jak flak??

 

A gromadzenie się zboża to wina tego garbu za kosą, przez niego słoma nie wpada od razu pod ślimak tylko sobie czeka aż się uzbiera, najgorzej i prawie wyłącznie jest w owsie <_< :unsure:

Ciekawe czy są do kupienia te blachy jakie były kiedyś, żeby te garby wywalić a wsadzić te kupne proste (jeśli takie są)??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A co ci przeszkadzają te garby w chederze.Może masz za wysoko ustawiony ślimak.Ja chwale ten garb a sąsiad nie posiada i stwierdził ze zamontuję :) .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zdjecie u mnie w galerii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

a8185 tych śrub już nie przestawię, są najniżej jak się da, ja by się dało niżej to by waliły druty w kosę i ślimak. Myślałem że chodzi ci o śruby przestawiania dolnej przekładni bezst. nagarniacza, ale przestawiając na 'sucho' te talerze czyli bez włączania hederu ale za to kręcąc za pasek myślę że coś z tego będzie, pasek wchodzi wyżej na koło u góry czyli to napędzane ze sprężynami co może dać wolniejsze obroty, ok 10-tej w pole to się zobaczy :)

A co ci przeszkadzają te garby w chederze.Może masz za wysoko ustawiony ślimak.Ja chwale ten garb a sąsiad nie posiada i stwierdził ze zamontuję :) .Pozdrawiam

Napisałem wcześniej za co przeszkadzają, a ślimak jest ustawiony na 'dwa palce' (może nawet niżej).

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja sobie własnie w ten sposób radzę ze względu ze jak przyspieszę to po chwili przyspieszacz sam zwalnia ;) dlatego reguluję najniższe obroty , do mięszanki trochę wkręciłem te śruby i fajnie się kosi :) tylko problem jest jak np. jade nie na cały heder szybciej to nagarniacz powinien sie dużo szybciej kręcić ...

 

Mam heder lubelski bez garbu i czasem tez łapie garsciami slimak zboże , ale to zazwyczaj wina za wysoko ustawionych nagarniaczy , lub za daleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Junkers właśnie o to chodzi żeby podnieść do gory. u mnie były opuszczone a teraz gdy jest podniesione elegamncko zgadnia z kosy i juz nic sie nie magazynuje na slimaku :) I nie chce cię martwić ale to nie wina tej przekładni przy hederze.

 

Napisz jakie bedą efekty. :huh:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

a8185 więc przekładnie podniosłem do góry i problem znikł :blink: :) Teraz pasek wystaje z koła górnego jakieś 3mm przy najwolniejszym ustawieniu i teraz to są naprawdę wolne obroty :lol: Dzięki na wprowadzenie na trop wprawdzie nieumyślnie przez moje złe zrozumienie ale efekt jest i to się liczy.

Ale między kosą jak i tym garbem dalej się zbiera tak jak mówisz, myślę żeby ten garb odkręcić jeśli się da, tylko on ma jedną i tylko jedyną zaletę: ziemia a razem z nią kamienie nie wpadają od razu pod ślimak tylko zostają przed tym garbem, jeśli większa ilość tej ziemi to wiadomo że nic wtedy nie daje. Dzisiaj kamień który spowodował złamanie nożyka leżał przed garbem, był wielkości trochę większej jak pięść.

 

Dziwi mnie to dlaczego podniesienie siłowników a co za tym idzie nagarniacza poprawiło zgarnianie nagromadzonej masy z przestrzeni między kosą a garbem, przecież odległość się zwiększyła to po pierwsze a po drugie to bardzo niewiele?? Muszę zobaczyć jak mam u siebie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Po przyspieszeniu nagarniacza, nie można go zwolnić. wcześniej jeden pan pisał o wymianie gumek w rozdzielaczu - czy jest z tym dużo roboty i czy to prosta sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

Witam.W  zeszłym juz roku   tez miałem problem z nagarniaczem w swoim z056. Gdy zwolniłem  obroty na takie jakie mi pasowały  pusciłem  dzwignie to za chwile same przyspieszały i co  chwile musiałem robic korekte?Czy to rowniez moze byc wina pasa czy problem lezy gdzies indziej ze  nagarniacz sam przyspiesza.Pozwoli sie zwolnic ale alezara sam przyspiesza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekpsp3    0

Witam, mam problem z nagarniaczem a mianowicie nie można go zwolnić ani przyśpieszyć.Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Nagarniacz jest sterowany hydraulicznie, także może nie dochodzi do niego olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

potrzebuje katalog bizon rekord r.1985 , chodzi mi o przekładnie napędu nagarniacza  , 

z tych nowych katalogów nic nie wynika jest to samo co w nowszych wersjach 

mam tłoczek z rowkiem na oring w połowie długości , 

bede wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Panowie też mam problem z przyspieszaczem motowideł ... po pierwsze cieknie z niego olej wiec chce wymienić na nowe i cylinder i tłok czy składa się je bez problemu ? ( pytam bo starego zestawu nie mogę rozebrać za bardzo ) przyśpieszacz na chwile przyśpieszał motowidłe po czym sama zwalniał czy to będze przyczyna tych wycieków szczerze mówiąc nie mogę się dopatrzeć którędy ten olej wycieka. Jakieś podpowiedzi ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj