Polecane posty

tomekT25A    0

witam

odnośnie ciągnika ursus 3512

mam parę pytań:

1. odnośnie prawego drążka od biegów są w nim dostępne 3 pozycje: L,S,H ---- co to jest???

2 L - to chyba wolne obroty potocznie biegi polowe------tak????

3.H to chyba wyskoie potocznie biegi szosowe-----------tak????

4 a S ---??????????????????????????????????

5. jak się w tym ciągniku włacza biegi pełzające????

6. widziałem jak pisało w opise tego ciągnika LL co to jest???

proszę o szczegółowe i poprawne odpowiedzi

ur352.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

L-polowe

H-szosowe

S-żadne, na tym musi byc reduktor, aby ciągnik odpalił

Nie ma biegów pełzających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekT25A    0

a jak go odpalę i wrzuce załóżmy 3 i ustawię prawy drążek na S -to ciągnik po puszceniu sprzęgła ruszy???

i na odrót gdy wrzucę na H i lewy drążek na luz-to ciągnik po puszczeniu sprzęgła ruszy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Z angielskiego:

L - low, niskie

H - high, wysokie

S - stop

;)

nic dodać, nic ująć <_<


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

zgadzam się. u mnie tez tak jest zrobione. Nawet zapomniałem ze fergusony miały ten ''s''. kiedyś chciałem odpalić sasiada ferdka i niewiedziałem co jest zgrane. lepiej to odłaczyć dla spokoju. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
lepiej to odłaczyć dla spokoju

Dla spokoju lepiej nie odłączać, a jak jakieś dziecko odpali traktor na biegu? Ja w każdym ciągniku mam taką blokade, w dużym MF jest dodatkowo na włączniku WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

c-360 i c-330 też może odpalić na biegu....... z dziećmi trzeba uważać. w rollerze musze spełnić 4 funkcje żeby go odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
c-360 i c-330 też może odpalić na biegu.......

Widać konstruktorzy MF bardziej pomyśleli...

 

w rollerze musze spełnić 4 funkcje żeby go odpalić.

Jakie? W zasadzie wystarczy blokada tylko na biegi (albo szprzęgło lub rewers) i wom tylny/przedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

nie odpalisz jak: masz włączony wom, sprzęgło nie wciśnięte do końca, czerwony włącznik zapłonu na rozdielczej no i oczywiście przekręcony kluczyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hmm ciekawe, w moim blokada zapłonu jest bodajże tylko przy sprzęgle, a na włączonym WOMie nie sprawdzałem


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
nie odpalisz jak: masz włączony wom, sprzęgło nie wciśnięte do końca, czerwony włącznik zapłonu na rozdielczej no i oczywiście przekręcony kluczyk ;)

Aaa, to ja mam podobnie w 4255, nie odpale jak jest włączony wom, dźwignia biegów nie jest na luzie, czerwony włącznik paliwa do pompy wtryskowej nie jest wciśnięty, a zapłon jest z kluczyka, jak w 3512 :D Ciekawe jest to że w czasie jazdy jak przekręce kluczyk spowrotem to nawrotna wrzuca na luz i staje wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Może powiązane z elektroniką. jak przekręcasz kluczyk spowrotem to nie ma ładowania. u mnie nie ma takiej elektroniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

najlepiej żeby małe dzieci nie odpalały same ciągnika a szczególności ie na biegiu to dla świętego spokoju wyjąć kluczyk mojego wujka syn który ma 2 latka umie se odpalić samochód ciągnik. Mały jest sprytny trzeba zawsze chować kluczyki ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Na dzieci trzeba uważac, ja akurat w okolicy nie mam takowych osobników;]

A moja matka chodzi do opieki dzieckiem i jest taki skubany że ledwo chodzi jeszcze i nie mówi a na quadzie jeździ, w zakręty na dwóch kołach wchodzi i sam odpala sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A mój mf jak był nowy na placu nie odpalał to zmostkowali te zabezpieczenie i tak zostało, podobno dużo mf miało wadliwe te zabespieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja narazie u mnie w MF255 to zabezpiecznei działa bez problemu i uważam ze nie należy tego odłączać gdyz w jakis sposób zabezpiecza to skrzynie.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie tylko zabespiecza ale jak pada akumulator i nie daje rady kręcic rozrusznikiem to z rozłączonym reduktorem i bez sprzęgła ( oczywiście opuszczonym podnośnikiem) jeszcze zapali, to samo tyczy się odpalania zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Wie ktoś może jak? lub co trzeba rozłączyć? w na skrzyni biegów w U 3512 aby nie trzeba było przy każdym odpalaniu przełączać dźwigni reduktora L-S-H na S a tylko na biegach nastawiać "luz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Prosta sprawa, obczaić musisz za kolumną kierowniczą nad obudową sprzęgła na samym początku skrzyni biegów są podłączone 2 żółte chyba kabelki do skrzyni biegów, odłączyć od skrzyni i połączyć ze sobą zailozować i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A po co to przerabiać? przecież tak jest dobrze i mniejsze ryzyko że np: dziecko odpali ciągnik

U mnie jest odłączony i wygodniej się robi. Jak się nie pilnuje dziecka to może sobie zrobić krzywdę na 100 innych sposobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj