Polecane posty

toniekmf255    6
U mnie jest odłączony i wygodniej się robi. Jak się nie pilnuje dziecka to może sobie zrobić krzywdę na 100 innych sposobów.

popieram, jak sie uważa to nikomu nic sie nie stanie, też to odłączyłem bo mnie denerwowało


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

U mnie aktualnie to jedyny działający element elektryczny oprócz klaksonu :P psuć go nie mam zamiaru, chyba że sam sie popsuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
U mnie aktualnie to jedyny działający element elektryczny oprócz klaksonu :P psuć go nie mam zamiaru, chyba że sam sie popsuje :D

A u mnie był popsuty od nowości, ma to swoją zaletę taką ze dużo lżej kreci rozrusznik na rozłączonym reduktorze bez wciśniętego sprzegła ( dużo lżej!) minus to paskudnie się załącza tak szarpie tą dzwignią a jest krótka :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A u mnie był popsuty od nowości, ma to swoją zaletę taką ze dużo lżej kreci rozrusznik na rozłączonym reduktorze bez wciśniętego sprzegła ( dużo lżej!) minus to paskudnie się załącza tak szarpie tą dzwignią a jest krótka :angry:

U mnie leciutko, dwoma palcami można przestawiać (w MF 255)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zablokują się?? jak często??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Czasami jak sie źle bieg wrzuci u wejdą dwa (np: trójka i wsteczny) na raz jak raz ojciec przy koszeniu łąki zablokował i nie mógł odblokować to wracał od tyłu do domu z kosiarką :P

Mam jeszcze jeden problem z biegami z lewej strony wylazł taki drut około 3cm jak go się wyjmie to nie ma wcale biegów skąd on wyłazi??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wiem o jaki drut chodzi.

wsteczny i 1 oraz 2 i 4 sie bardzo łatwo rozkleszcza. 10 sekund nie licząc czasu na odkręcenie korka wlewu oleju :P

3 musiał bym sprawdzić bo nigdy nie rozkleszczłem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
nie wiem o jaki drut chodzi.

wsteczny i 1 oraz 2 i 4 sie bardzo łatwo rozkleszcza. 10 sekund nie licząc czasu na odkręcenie korka wlewu oleju :P

3 musiał bym sprawdzić bo nigdy nie rozkleszczłem.

Z lewej strony ze skrzyni wystaje wystaje przy dźwigni na dole jest ta guma co przykrywa gałkę a dole i z stamtąd wystaje nie wiem skąd on fam sie wziął

Odblokować 1,2,4 i wsteczny to łatwo jakiś drut i odblokowane ale jak na 3 zablokowało to było trudno odblokować

Postaram sie niedługo zrobić zdjęcie tego drutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten bolec utrzymuje dźwignię zmiany biegów i ogranicza jej ruchy. Ja nieraz wyjmuje go do odblokowywania skrzyni biegów. Wystarczy wtedy dźwignią odpowiednio przestawić wodzik, ale to wymaga pewnej wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Chyba chodzi o bolec który przestrzela dźwignie. Zaklep go lekko z obu stron i nie będzie wyłaził. Jeśli kleszczą sie Wam biegi to wymieńcie wajche, zobaczycie że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Chyba chodzi o bolec który przestrzela dźwignie. Zaklep go lekko z obu stron i nie będzie wyłaził. Jeśli kleszczą sie Wam biegi to wymieńcie wajche, zobaczycie że pomoże.

Tak często się nie kleszcza raz na miesiącu przyciagłym użytku ale ten bolec mnie denerwuje bo przy zmianie biegu wyłazi trzeba go ciągle wsuwać bo wyłazi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jakieś 3 lata temu prasowałem facetowi słomę. Ma on MF255 i podczas wożenia tej słomy zakleszczył mu się dopiero pierwszy raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o rozmieszczenie biegów? W lewo i do dołu 1,do góry R, w prawo i do góry 2, do dołu 4, pomiędzy R a 2 znajduję się 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527

R 4 2

 

1 3

5312 ma chyba taki sam jak 5314 a więc po lewo u góry R pod spodem 1 pomiędzy R a 2 jest 4 a pod 2 jest 3

 

R 3 2

 

1 4

 

chyba chodziło ci o 3512 a one mają takie same jak 4512 o ile sie nie mylę a wygląda to tak R po lewo u góry pod nim 1 pomiędzy 2 a R jest 3 a pod 2 jest 4

właściwy układ jest nad podpisem

układ co podał zetorek jest chyba do 4512 i 3514 bo mój 5314 ma inny a ma taką samą skrzynię jak 5312 o ile się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Są różne rodzaje chyba tych rozmieszczeń i można chyba sobie wybrac ale pewny nie jestem :D

 

R 3 2

1 4

 

R 4 2 ten układ ma być szybszy

1 3

 

 

Ale jak kupujesz nowego to weź z skrzynią 12/4 ma synchronizacje

 

EDIT : w pierwszej szkrzyni 4 ma być pod 2 , a wdrugiej 3 pod 2 , gdy zapisuje posta to sie przestawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

niedawno zakupiłem ten ciągnik i jechałem nim ostatnio 10km trasą i czy przełączanie biegów z 2 na 4 jest nieprawidłowe??? sprzęgło wciśnięte opór o 4 niestety zgrzytała?? nie patrzyłem jak z 3 na 4 niestety. czy są jakieś inne błędy które mogę popełniać że jest zgrzyt??? jechałem asfaltem z agregatem więc chyba mogę niektóre biegi omijać?? czy jednak nie???

 

mam mały problem z podnośnikiem a mianowicie podnosi do góry ładnie a jeśli nacisne sprzęgło i właczam bieg to przez czas gdy jest wciśnęte sprzęgło podnośnik opada. Ale też nie zawsze. czasami jest wszystko ok. moim zdaniem nie umiem urzydkować tego podnośnika po prostu. są 2 wajchy. jedna od podnoszenia jedna od regulacji podnośnika. jak trzeba je ustawiać żeby było wszystko ok?? orientuje się ktoś????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Tą wajchą od błotnika ustaw sobie wysokość na jaką chcesz żeby Ci podnosił podnośnik,tą drugą opuszczaj,podnoś i dostosuj np.głębokość pracy maszyny...A co do biegów to lepiej jakbyś wrzucał je po kolei:)A zgrzytało Ci dlatego że za szybko wrzucałeś,nawet z 3 na 4 Ci zazgrzyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

a czemu po ściśnięciu sprzęgła czasami podnośnik po woli opuszcza?? podniosę do góry wciskam sprzęgło żeby włączyć bieg a podnośnik lekko opada w dół, gdy puszczam sprzęgło automatycznie idzie do góry podnośnik, coś źle mam ustawione?? bo to nie zawsze, na początku myślałem że jak ustawie "transport" to jest ok ale ostatnio zauważyłem że chyba wtedy jest ok gdy jest na pograniczu "transport" "stały wydatek". Wie ktoś jak to powinno być ustawiane???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Wrzucaj biegi po kolei, i gdyby dalej były problemy ze zgrzytaniem to wrzucaj biegi na "dwa razy" czyli wysprzeglasz wrzucasz luz ponownie wysprzeglasz wrzucasz bieg. Tym sposobem nawet ani jednego zgrzytu nie powinienes usłyszeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Żadne wrzucanie biegów na dwa razy tylko trzeba zlikwidować luzy skrzyni biegów przede wszystkim luz wałka sprzęgłowego,po usunięciu tego luzu biegi będą wchodzić bez żadnych zgrzytów temat przerobiony w setkach skrzyń,odnośnie opadania podnośnika przy wciśniętym sprzęgle wskazuje na pompę do remontu


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ile mth ma ten ciągnik i który rok??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karas111
      Witam, zakupiłem ursusa 3512 i muszę dolać oleju do skrzyni, ale nie wiem jaki był wcześniej zalany. Jaki olej zalać? Nie chcę sobie narobić dziadostwa w skrzyni...
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. W ursusie 4514 zablokował mi się wsteczny bieg. Został wsteczny i nie można przełączyć na inny bieg. Może wie ktoś jak to odblokować? Dzieki. A tak na marginesie chyba trzeba się go pozbyć, przez ten traktor kilka lat będę krócej żył🙁
    • Przez Miran
      Witam. 
      Panowie nie mam 3 biegu ani szosowego ani polowego w moim Ursusie 2812. Pozostałe biegi wchodzą dobrze. Ciągnik był ostatnio rozpoławiany bo był robiony w nim silnik i wymieniane sprzęgło. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
       
       
       
    • Przez zbycho77
      Witam , problem po wymianie tarcz  ; Założone nowe tarcze chełmno , pierwszy stopień działa prawidłowo .Drugi stopień nie działa wcale nie można wcisnąć pedału  .Łapki wyregulowane i szczelina drugiego stopnia . Miał ktoś może taki problem ?
    • Przez Damianzzz
      Mam problem z moim 5314 97r. podnosnik bardzo wolno podnosi i szarpie  jak dodam gazu to opada, to samo sie dzieje z hydraulika zewnętrzną na wolnych działa ale trochę wiećej obrotów i juz nie podaje oleju.Stan oleju ok.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj