Polecane posty

Gość   
Gość

kolego nie baw się z tyłu w sadzanie głośników tylko z przodu wtedy jest dobrze wystarczy ze odkręcisz 4 śruby w tym czerwonym daszku i go podnosisz i wycinasz ja tak zrobiłem i jest dobrze a z tyłu wątpię żeby się zmieściły . Z tym jest głupio że często nie łączy coś w radiu a to jeden głośnik a to antena przewód wypadnie z radia i trzeba daszek unosić ale co zrobić ciągnik jeździ sporo w transporcie po naszych nierównych drogach i się rozłącza wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego a ty będziesz słyszał jak wstawisz głośniki z tyłu za głową, to błąd często popełniany przy nagłaśnianiu pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Mam pytanie-Czy Zetor Proxima 6441 da radę z agregatem uprawowo-siewnym z agro-maszu? Dodam, że mam dodatkowy jeden siłownik wspomagający przy TUZie. 2,7m wał tylni strunowy, siewnik poznaniak? Tak przeglądałem agregaty i chyba właśnie z agro-maszu są najlżejsze i chyba jakaś tam firma jest już na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Kolego ja mam proxime 7441 z jednym siłownikiem to spokojnie daje sobie radę z agregatem famarol plus siewnik poznaniak. Ale żadna przyjemność pracy tym zestawem. Proxima nie ma regulacji prędkości opadania więc cały zestaw z impetem opada w dół. Z uciągiem nie ma problemu. Z reguły forterra przy tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzięki kolego za odpowiedź ale zastanawia mnie, że nie ma regulacji opadania, a taka dźwigienka z prawej strony siedzenia(praktycznie prawie pod siedzeniem koło wyboru regulacji podnośnika) to nie jest to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Ta dźwigienka jest od regulacji szybkości podnoszenia,do opuszczania nie ma regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja takim własnie zestawem czyli Agregat Agro-masz + Poznaniak pracuję z ciągnikiem ponad 100 konnym i uważam że jest do tego odpowiedni. Mogę bez obaw sypać pełen siewnik zboża nawet na drogę. Na zakrętach nie narusza mi stabilności a poza tym mogę podnosić do góry cały zestaw tuzem bez podnoszenia siewnika hydropakiem i swobodnie jeździć bez podrywania przodka, co w przypadku mniejszych, lżejszych ciągników jest raczej niemożliwe. Co do uciągu to myslę że 70-80km by w zupełności wystarczyło, a ja mam konkretny zapas mocy i jeżdżę szybko. Zestaw jest w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

...ale kolego jaką masz szerokość 2,7m czy 3m? W takim razie pomyślę może o 2,5 m z agro-maszu tylko kurde siewnik poznaniak mam 2,7m. Nie problem zamknąć skrajne zasuwki w siewniku ale koła i tak będą szły na 2,7m. Dobrze by to tak wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no w sumie tak, ciężko byłoby przy granicy takim zestawem przejechać. Co do uciągu to tak;

-bez dodatkowego siłownika 26,4 kN

-z jednym siłownikiem 34,4 kN

-z dwoma siłownikami 41,5 kN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

...ale kolego jaką masz szerokość 2,7m czy 3m? W takim razie pomyślę może o 2,5 m z agro-maszu tylko kurde siewnik poznaniak mam 2,7m. Nie problem zamknąć skrajne zasuwki w siewniku ale koła i tak będą szły na 2,7m. Dobrze by to tak wyglądało?

 

Mój zestaw ma 2,7m. Fakt że przy tej mocy móglby być 3m ale mam wąskie pola więc mi pasuje. Poza tym jeżdżę do 40km na pola więc węższy bardziej mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A jak inni jeszcze myślą czy dam radę Proximą 6441 z tym agregatem 2,7 + poznaniak 2,7m? Mógłbym kupić 2,5m ale siewnik mam 2,7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no myślę z agro-maszu bo jest chyba najlżejszy i z wałem tylnym strunowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

No koledzy co wy na to?

Wczoraj postanowiłem odpalić proximę 6441 rocznik 2005 po dłuższym postoju (od jesieni).

W baku na dnie paliwa i to letniego. Zima na podhalu i siarczyste mrozy czwarty tydzień-średnio 30 stopni. Myślałem że zamarzł, podgrzewam świece - razy 3 na wszelki wypadek, palę, a ten na dotyk zapalił w pół sekundy, jakby dopiero co pracował i miał ciepły silnik. Naprawdę miła niespodzianka. Ale w sumie ostatnimi laty tak mi palił, ale pracowałem nim w zimie i przepalałem go średnio raz na tydzień.

Tym razem stał od jesieni bo mam nowego case'a JX70 rocznik 2011 i nim pracuję.

No i ten pomino że jest często uruchamiany ma problemy żeby odpalić - trzeba go piłować, aż paliwo dojdzie. Paliwo zimowe+domieszka i przepalanie nie pomaga. Już akumulator siada bo trzeba potrzymać aż załapie - i tak z 8 razy. Mówiąc krótko rozczarowanie w przypadku Case'a i bardzo miła niespodzianka w przypadku proximy.

Aha różnica tylko taka, że zetor stoi w blaszaku a case jedynie zadaszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich , proszę i jakiekolwiek informacje na temat zetora proxima 6441 special , ponieważ myslę o zakupieniu takiego modelu , o co chodzi z oznaczeniem 6441 a mocą 85KM , jakie spalnie w porównaniu do 8441 . Pozdrawiam i z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OgLoc    0

Przede wszystkim jest czerwony a to już jest na plus! Ale niestety też ma kilka minusów:

 

- wiosną jak wyjedziesz w pole to sie zakopiesz

- późną jesienią, jak np uprawiasz buraki to sie zakopiesz

- pług 5 skibowy obrotowy nie uciągnie

- latem w żniwa dwóch przyczep z pola nie wyciagniesz

 

Na plus jest jeszcze to, że można do niego oryginalnego tura zamówić. I generalnie dobry model, ładny, czerwony, szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest czerwony a to już jest na plus! Ale niestety też ma kilka minusów:

 

- wiosną jak wyjedziesz w pole to sie zakopiesz

- późną jesienią, jak np uprawiasz buraki to sie zakopiesz

- pług 5 skibowy obrotowy nie uciągnie

- latem w żniwa dwóch przyczep z pola nie wyciagniesz

 

Na plus jest jeszcze to, że można do niego oryginalnego tura zamówić. I generalnie dobry model, ładny, czerwony, szybki.

 

 

Dzięki za info , to że jest czerwony to widać...... , a tak ogólnie pod względem awaryjności , funkcjonalności warto czy też nie . I co oznacza ten napis ,,special'' , ?

 

 

Przede wszystkim jest czerwony a to już jest na plus! Ale niestety też ma kilka minusów:

 

- wiosną jak wyjedziesz w pole to sie zakopiesz

- późną jesienią, jak np uprawiasz buraki to sie zakopiesz

- pług 5 skibowy obrotowy nie uciągnie

- latem w żniwa dwóch przyczep z pola nie wyciagniesz

 

Na plus jest jeszcze to, że można do niego oryginalnego tura zamówić. I generalnie dobry model, ładny, czerwony, szybki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

czy to był model,coś w rodzaju premium'a?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj