Polecane posty

Grzesiu95    9

Może ktos mi podpowiedzieć jak wygląda wtyczka która pasuje do tego gniazda co jest w proximie po prawej stronie za siedzeniem??

 

I czy moge tam podpiąc sterownik od prasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Do przekładni i do silnika jest ten sam olej. Producent zaleca aral i serwis leje aral, ale można zastosować odpowiednik tj. Hipol. Gniazdko po prawej stronie obok fotela służy do podłączania maszyn. Ja wpinam wtyczkę od prasy sipma 279/1 i pasowała od razu bez przeróbek i redukcji. Wygląd wtyczki podobny do wtyczki ładowarki samochodowej do komórki tylko trochę cieńsza.

 

Czy macie problemy z hamulcami. Ja w lecie musiałem wymienić cylinderek przy jednym kole po 5 latach użytkowania. Po zimie zaczął przepuszczać i kapało na posadzkę. Jak zaś się wylał to układ się zapowietrzał i było zero hamowania. Po odpowietrzeniu i dolaniu płynu było dobrze przez chwilę dopóki się znów nie wylał. Po zdemontowaniu było ledwo wyczuwalne pod palcem zagłębienie w cylinderku. Nikt nie sądził że tu jest przyczyna, ale ponieważ wszystko inne było OK to daliśmy nowy cylinderek i było OK. Teraz po mrozach widzę że hamulca znowu nie ma i nie wiem czy to może drugi cylinderek bo wycieku nie widać. Może to coć innego niż cylinderki bo ten wymieniony naprawdę nie wyglądał na zepsuty.

 

Jeżeli po przekęceniu kluczyka kontrolka od świec miga to znaczy, że należy dokręcić bezpiecznik z przodu przy akumulatorze (blaszka aluminiowa) albo siadła rosa na tym bezpieczniku - czasem się to zdarza przy różnicy temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No u mnie dopiero rok mija a wiec odpukać nic sie nie dzieje na razie. Może biegi ciężko wchodzą i to jest czasem denerwujące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

Witam!

Mogę znaleźc dużo informacji na temat 8441 ale o mniejszych proxima jest bardzo mało, może wypowiedzą się posiadacze 6441 i 7441 na temat swoich maszyn jakie mają wyposarzenie dodatkowe, czy są potrzebne obciążniki i szersze koła na temat awaryjności i spalania ;)

Tylko prosił bym wypowiedzi posiadaczy lub ludzi którzy mieli do czynienia z tymi maszynami a nie np. właścicieli starych 7211 (nic nie mam do 7211) którzy nigdy nie widzieli 6441 a sugerują się tylko obiegową opinią o marce

to tak powiem proxima 6441 2004r 3200mth i wszystko cacy

sieczkarnia mengele mb290 to dla niego pikuś, w zimie jak to w zimie trzeba kilka razy świece podgrzać ale -20'c pali ładnie

opony przód 11,2-24 tył 16,9-30 mogą nawet być,

wyposarzenie:

skrzynia 40km/h

wom 540/1000

podnosnik z jednym siłownikiem pomocniczym-3440kg

ja osobiście polecam 6441 np zamiast 7245 bo mniej pali, szybsza, wygodniejsza,

lać dobry olej aral+filtry orginalne i przedewszystkim o filtr powietrza dmuchać jak czysty to dużo mniejsze spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

witam dobieram dodatkowe wyposażenie do proximy 65 i zastanawia mnie czym różni się siedzenie gramera pneumatyczne od maximo? oraz co oznaczają obroty 540E ? tzn. ,że dostosowuje się szybkośc obrotó w żależlności od obciążenia? co oznaczają biegi pełzające tzn. polowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

maximo mechaniczne a pneumatyczne to z kompresorem elektrycznym polecam to drugie warte swojej ceny

540E to opcja wom obroty 540 na wom są przy mniejszych obrotach silnika niż standard

pełzaki to wolniejsza odmiana terenowych np do sadzarki do tytoniu itp tzn np. 600m/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

To że jest ciężka to właśnie plus... np. stabilniejszy podczas jazdy z maszynami zaczepianymi na tuz, i na pewno ma sporo większy uciąg dzieki swojej masie przy 4x4 niż NH czy inny o tej samej mocy (62KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

orientuje się ktoś może o ile zwiększa udzwig dodatkowy siłownik w proximie 65? z 500kg?

Edytowano przez cipekfan69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

orientuje się ktoś może o ile zwiększa udzwig dodatkowy siłownik w proximie 65? z 500kg?

z tego co pamiętam to bez siłownika podnosi 2600 a z jednym dodatkowym 3440 a to już wiem na bank bo mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Do przekładni i do silnika jest ten sam olej. Producent zaleca aral i serwis leje aral, ale można zastosować odpowiednik tj. Hipol. Gniazdko po prawej stronie obok fotela służy do podłączania maszyn. Ja wpinam wtyczkę od prasy sipma 279/1 i pasowała od razu bez przeróbek i redukcji. Wygląd wtyczki podobny do wtyczki ładowarki samochodowej do komórki tylko trochę cieńsza.

 

Czy macie problemy z hamulcami. Ja w lecie musiałem wymienić cylinderek przy jednym kole po 5 latach użytkowania. Po zimie zaczął przepuszczać i kapało na posadzkę. Jak zaś się wylał to układ się zapowietrzał i było zero hamowania. Po odpowietrzeniu i dolaniu płynu było dobrze przez chwilę dopóki się znów nie wylał. Po zdemontowaniu było ledwo wyczuwalne pod palcem zagłębienie w cylinderku. Nikt nie sądził że tu jest przyczyna, ale ponieważ wszystko inne było OK to daliśmy nowy cylinderek i było OK. Teraz po mrozach widzę że hamulca znowu nie ma i nie wiem czy to może drugi cylinderek bo wycieku nie widać. Może to coć innego niż cylinderki bo ten wymieniony naprawdę nie wyglądał na zepsuty.

 

Jeżeli po przekęceniu kluczyka kontrolka od świec miga to znaczy, że należy dokręcić bezpiecznik z przodu przy akumulatorze (blaszka aluminiowa) albo siadła rosa na tym bezpieczniku - czasem się to zdarza przy różnicy temperatur.

Nie wiecie jaki jest problem z tymi hamulcami w proximach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Co to jest za światło przeciwmgielne w zetorze?? Gdzie to wgl jest??

 

A może da rade podpiąc pod to jakiś reflektor czy coś? kombinował kto coś z tym? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

przecież nie ma tam żadnego takiego światła, masz najwyżej halogeny przednie i tylne ale raczej to są robocze. A po co Tobie światła przeciwmgielne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Jak to nie ma. Jest (od góry) włącznik od świateł drogowych, roboczych przednich, przeciwmgielnego, roboczych tylnich, awaryjnych. Przynajmniej u mnie tak jest, i w instrukcji tak pisze. Tylko że jak to włącze to nic sie nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

u mnie też jest tak napisane i w ogóle. Podejrzewam, że się włącza te halogeny dodatkowe nad kierunkami (gdzieś na YT widziałem , że tam są)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

chyba nie ma rodzaju... a jak kupujesz to kup może u dilera?? Tam powinni wiedzieć...

Mam pytanie. Czy wam też po pewnym czasie (u nas mija 8 mieś.), że nie odbija hamulec??


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Ma ktoś może zamontowane głośniki w tylnej części kabiny ( za głową ) jeśli tak to mógłbym prosić zdjęcia?? Bo chce zamontowac, tylko nie wiem czy mi sie tam zmieszczą, a głupio będzie jak wytne dziury a głośniki nie wejdą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może zamontowane głośniki w tylnej części kabiny ( za głową ) jeśli tak to mógłbym prosić zdjęcia?? Bo chce zamontowac, tylko nie wiem czy mi sie tam zmieszczą, a głupio będzie jak wytne dziury a głośniki nie wejdą :D

 

u mnie w są z tyłu może pstrykne jutro fotkę


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj