Skocz do zawartości
roltech

Transport środków produkcji rolnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Transport
roltech    11

Obawiam się że chcą z nas wyciągnąć kolejne pieniądze. Tym razem za kursy na przewóz materiałów niebezpiecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

Albo chcą odciążyć atmosferę od spalin ciągników w czasie nawożenia i zalecą nam wysiew ręczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    492

To dotyczy transportu a nie nawożenia jak by ktoś nie zrozumiał. A przepis no cóz napisało samo życie przewożenie na zdezelowanych przyczepach substancji chemicznych często gęsto trujących, grożących skarzeniem środowiska często kończyło się wypadkami i skarzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    163

Hubertuss-jeszcze raz nadmienię że Twój tok rozumowania jakoś tak kompletnie nie przypomina myślenia "prorolniczego" a raczej "młodych,wykształconych :D z wielkich miast".

Gdzie Ty te wypadki widziałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    492

Wiem, że to utrudni życie rolnikom. Ale mój sposób myślenia pozwala mi zakładać czym kierował się ustawodawca. Przepisy dla wszystkich przewożących substancje chemiczne muszą być takie same. Pozatym ustawy lub zmiany ustaw opiniuje policja, prawnicy itd. Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawe ile kosztuje np neutralizacja rozlanych 1000 l on po wypadku. Odpowiedzialność przerzucana jest na rolnika my ci zabraniamy ty wieziesz więc za wszystko odpowiadasz. W rolnictwie pojawiło się wiele dziwnych przepisów więcej jeszcze napewno się pojawi. Zresztą więcej nawozów przywiozą z hurtowni na podwórko bez problemu. Oprysków cysternami się nie kupuje a póki co samochodó pod tym kontem nie przeszukują. Więc tak naprawdę nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    163

W nadgorliwości-jeżeli jakaś ustawa jest to zawsze na nią można się powołać.Ja już żyłem w totalitaryzmie (na szczęście niezbyt udanym :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    290

A zresztą czytałem gdzieś wypowiedz faceta z ministerstwa infrastruktury że ciągnikiem będzie można przewozić nawozy sztuczne o ile są zapakowane i odpowiednio zabezpieczone. I tak czytając ta wypowiedz zastanawiałem się czy to jest możliwe że można kupić nawozy sztuczne luzem? Bo osobiście nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×