robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

kesja    0

Uprzedził mnie kolega rziber .

Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rambo2011    0

A moja ciotka obraziła się na mnie za to, że poszłam do komornika i przeze mnie ona nie dostanie pieniędzy. No brak słów jacy ludzie są naiwni i dają sobie wciskać ten kit...

 

Święta prawda, bo nawet ci co odesłali aneksy nie dostali kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

A moja ciotka obraziła się na mnie za to, że poszłam do komornika i przeze mnie ona nie dostanie pieniędzy. No brak słów jacy ludzie są naiwni i dają sobie wciskać ten kit...

 

A na mnie dwóch sąsiadów! dziś ten drugi mało mnie nie pogryzł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Watoga    0

W Urzędzie Wojewódzkim sami nie wiedzą co się dzieje i jak. Też to sprawdzałem.Kto płaci , komu płacą itd. Paranoja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

Witam

Ja wysłałem aneks we wtorek rano i jeszcze nie mam pieniędzy a ZTB są mi winne ponad 100tyś zł. Ja jak najbardziej popieram propozycje blokad, strajków i też chciałbym żeby wszyscy się połączyli tak jak w innych krajach może wtedy ktoś się nami zainteresuje. tylko to trzeba żeby wszyscy się połączyli bo te sierpniowe blokady nic nie dały nie bardzo się kto o nich dowiedział bo policja od razu zrobiła objazdy także to wszystko jest chore.

Jakoś w innych krajach rolnicy mogą się zorganizować a w Polsce o organizację ciężko i kto będzie nas poważnie traktował jeżeli nie potrafimy "RAZEM" walczyć o swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rambo2011    0

W Urzędzie Wojewódzkim sami nie wiedzą co się dzieje i jak. Też to sprawdzałem.Kto płaci , komu płacą itd. Paranoja :)

 

 

a ile kasy ci wiszą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

No to jest tak jak wcześniej pisałam. Na koniec naszej zabawy z Bodaczowem chyba wyślę maila z gratulacjami do firmy od PRu Bodaczowa za skuteczność. Kilka prostych zagrań i się okazuje, że to ludzie nie dostali pieniędzy nie przez nieudolne rządy pana prezesa tylko przez rolników, którzy poszli do sądu po nakaz zapłaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rambo2011    0

HEJ Malinka a ty dostałaś kasę ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

A czy wie ktoś gdzie będzie to spotkanie???

myślę że dobrze było by się zebrać wszystkim poszkodowanym i zorganizować strajk przed miejscem gdzie będzie to spotkanie. Może wtedy się coś dowiemy, może z nami porozmawiają. Tylko trzeba żeby duża ilość rolników pojechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

strzelec wysłałeś czy zawiozłeś osobiście, ja zawiozłem w czwartek 24.11 i kasy jeszcze nie ma

 

 

 

Ja wysłałem w piątek przed 15-tą więc doszedł pewnie dopiero dzisiaj.

A kumpel wysłał we środę i dzisiaj miał na koncie tylko zaznaczam,że winni mu byli niecałe 4 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

Kiedyś jeszcze na początku sierpnia przed blokadą zakładu 1/7 całej kwoty po wysłaniu wezwania do zapłaty. Od tamtej pory ani grosza, ale to przez to, że do komornika dopiero naiwnie w ubiegłym tygodniu poszłam czekając aż ZTB samo się ogranie i po przyjściu inwestora zapłaci. Obrazili się na mnie jak zamiast z aneksem zjawiłam się u nich z nakazem zapłaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Czyli My , którzy wierzą w niezawisłość Sądu i sprawiedliwość w tym kraju -jesteśmy frajerami!!! i nie pozwalamy obłowić się złodziejom, na dodatek wielu ma nam za złe taki postępek! .Może... mam sprany berecik !(napewno). Mam też rodzinę na utrzymaniu i działkę 10h ,którą całą zasiałem rzepakiem ! i kasy do tej pory nie mam . Jeste za.... strajkiem!!

 

Jakimś cudem byłem w ratuszu na spotkaniu z panią Tokarską . siedział obok mnie rolnik i rozmawiamy "on pyta ile zasiałem tym rzepakiem a ja mówię wszystko! i 0 pieniędzy a on o BOŻE to ja tylko 50h :D Niestety troche śmieszne i trochę nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

No to zagrałeś vabank:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Tak lubie ryzyko. i mam nadzieję ze się opłacało.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

CASd tobie nie zapłacili za rzepak,tobie zapłacili za skłócanie rolników.

Ale ty jesteś głupi ale co ja ci na to poradzę

 

+10% za obrażanie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Osobiście myśle że tu wypowiadają sie nie tylko rolnicy ale... komornicy. I właśnie Ci którzy są nowicjuszami. Bo to właśnie dla nich zarobek. I myśle ze kto wysłał anex to niedługo zobaczy pieniądze. my wysłaliśmy poleconym w poniedziałek przed południem i dlatego kasa przyszła. A co Wam o tym że dostaniecie odsetki skoro i tak musicie zapłacić komornikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

Komornik akurat w tej sprawie kosztuje poniżej 200zł niezależnie od kwoty długu, z czego i tak sąd zasądza dodatkowe grosiki na pokrycie tego. Koszta sądowe też przechodzą na dłużnika. Po raz kolejny powtórzę, że kilka razy chcieliśmy zawrzeć ugodę, ale nikt nawet nie próbował się skontaktować. Nie jestem typem człowieka, który będzie czekał w nieskończoność i nic nie robił jak ktoś sobie robi ze mnie jaja.

Szanuję ludzi, którzy wysłali aneksy - każdy ma wolną wolę i stara się na swój sposób odzyskać pieniądze. Całkiem zrozumiałe. Cieszę się, że w wielu przypadkach jak widać jest to skuteczne. Nie zmienia to faktu, że uważam, że ZTB naciągają ludzi zmuszając do podpisywania aneksów kiedy już dawno powinno być zapłacone. Nie można tak po prostu zapłacić? Przecież już 2 razy nas oszukali to dlaczego nie mogliby zrobić tego tym razem? Mają już doświadczenie, że nic za to nie grozi :-)

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Osobiście myślę kolego silva (zaawansowany bardzo) że tobie też zakład winien jest odsetki!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Koledzy a mnie dzisiaj szlag trafił,pieniędzy nie zapłacili,

z odsetek zrezygnowałem bo (bo może zapłacą).

Chciałem dzisiaj kupić(w kredycie) saletrę a tu cena 1430zł.t.plus kredyt.

W sierpniu była po 1250zł,czyli mam już 2000zł straty plus stracone odsetki też ok.2000zł.

ZŁODZIEJSTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Oczywiście zgadzam sie odsetki sie należą i powinni to wszystko uregulować. No to kto bierze te 5 czy 10% od odzyskanej kwoty. Nam Komornik powiedział że szanse że odbierze te pieniądze to 30%. Dla nas to za mało. Oraz gdybym nie wiedział że ktoś sie tym zajmuje to też nie miałbym wyjścia. Teraz mam dylemat tylko jak zrobić by zapłacili mi z przyszły rzepak przy odbiorze, czy nawet za inne płody jeśli kogoś nie znam. Albo nie ma odpowiedniej renomy. Zastanawiam sie czy nie ogłosić przed żniwami rzepaku od siebie i od znajomych rolników którzy zgodzą sie na wspólne sprzedanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

Komornik bierze nawet 15%, ale od dłużnika - taka mała prowizja :-). Z szansami to miał rację, bo podejrzewam, że większość majątku ma wpis w hipotece, więc i tak bank zabiera wszystko w razie ogłoszenia bankructwa - stąd te jego 30% szans. Wyrok daje tyle, że można szukać swoich pieniędzy przez 10lat, a nie 3. Tym nie mniej nie wpadałabym w panikę, bo skoro p. Tokarska potwierdziła, że Glencore przejmie zakład to nie mam powodu, żeby jej nie wierzyć. Jeśli się tak stanie to muszą spłacić wszystkich wierzycieli, bo nic nie sprzedadzą, bo od razu komornik łapę na tym położy.

Z następnym rokiem też się zastanawiam, ale podejrzewam, że jeśli będą chcieli widzieć towar to będą musieli płacić od ręki, tak jak to w którymś z zakładów w Polsce było w tym roku. Bez tego nikt normalny nawet kilograma im nie odda.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

napewno gdyby mieli nie zapłacić nie płacili by wcale, napewno wielu z nas stoi nad przepaścią i gdyby dostało propozycję darowizny na rzecz bodaczowa połowy kwoty też by sie zgodziło, napewno bodaczów gra o kasę (im wiecej aneksów - drożej sprzedadzą bodaczów) generalnie okradną rolników napewno na min bańke, napewno żaden aneks normalnie nie powinien wrócić podpisany do bodaczowa a wylądować w toalecie po użyciu - no ale jak ktoś wspomniał o jedność trudno; troche mnie dziwi podpisywanie aneksów przez wierzycieli o sześciocyfrowych kwotach - naprawde tracicie mase kasy; napewno umoczony jest ktoś na górze bo normalnie o takim przekręcie na taką skalę coś by ktoś powiedział, ciężko wywnioskować jaki finał ZT przewiduje - jak updłość po co płacą, upadłość po sprzedaży nie ma sensu - choć może sie mylę, podejrzewam że wszyscy dostana kasę, oszukani wcześniej, komornicy już od glinkore w drodze ugody, nie sądze aby majatek trwały poszedł na licytacje dla banków, a gractwa sie pozbędą. A teraz troche z uśmiechem i przekorą kamyczek do ogródka: możliwe że bracia S są tak wspaniałomyślni że przed upadością postanowili lojalnym i cierpliwym kontrachentom odać a tym bandytom co poszli do sądu zagrać na nerwach - nie bierzcie do siebie sam ma nakaz zapłaty u komornika. Nie moge tylko pojać skąd maja kasę, czy to juz kasa glinkore które po cichu pociaga za sznurki nie brudząc sobie rąk - niezła wróżba na przyszłość, czy bracia S. wyciągają zaskurniaki z rękawa. Wszystko śmierdzi aż do wiejskiej ale nikt jakoś nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spaltek    0

Mi wygląda, że sprawa znajdzie szczęśliwy koniec dla wszystkich zainteresowanych.

 

Skąd ta nagła cisza w eterze o przejęciu przez Glencore? Ano stąd, żeby zmiękczyć jak najwięcej osób do podpisania tych śmiesznych aneksów (bo kto by podpisywał, gdyby ogłosili przejęcie :P )A zysk z "akcji" jest oczywisty.

 

Skąd ten zastrzyk gotówki, którą tak skrzętnie przelewają od mniej więcej tygodnia? No raczej z prywatnego konta nie leją, by za tydzień ogłosić upadłość.

 

Dla zainteresowanych - jestem rolnikiem, któremu nie zapłacono za rzepak ("spora" kwota - jak dla mnie). Nie poszedłem do sądu, nie podpisałem aneksów. Jeśli nie będzie całej kwoty z odsetkami na moim koncie, to dopiero zacznę "igrzyska", a jak zakłady upadną, to z bankami i innymi "urzędami" i tak nie wygram - tak se wykombinowałem :)

 

Życzę wszystkim powodzenia w tej i wszystkich innych sprawach. A sobie i Wam tego, co tu w kilku miejscach było już postulowane - abyśmy my rolnicy, nauczyli się wspólnie walczyć o nasze wspólne interesy.

 

No i chyba trzeba będzie oddać sprawiedliwość "Braciom S", że wreszcie się nauczyli i zamiast położyć kolejny zakład bardzo ładnie się zakręcili za inwestorem :) Za tą część zabawy Panowie bracia czapeczka z głowy - reszta zupełnie fe...

 

Dobrej nocy wszystkim

 

Spal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

tyle to wie tu każdy z nas na forum :) ale dobrze że w ogóle w mediach przypomnieli sobie o bodaczowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj