robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

jendreksz    0

jestem już drugi raz oszukany przez ZT BODACZÓW więcej się nie dam. Aneksu drugiego jeszcze nie dostałem .Z tego co mi wiadomo w okolicy Przemyśla jest wielu poszkodowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Dostałem aneks, wymieniona jest suma jaką są mi winni ale nie wspomnieli nic o karnych odsetkach za zwłokę. Myślę że bracia Skerczyńscy podpisali aneksy lekką ręką bo pewnie i tak Glencore będzie płacił B). Jest pytanie czy podpiszę ? Pewnie tak bo nie mam czasu i pieniędzy "kopać się z koniem", niech oddadzą kasę i tyle i niech sprzedadzą zakład komuś kto się chce zajmować na poważnie tłoczeniem rzepaku i mam nadzieję płacił solidnie. Jak zapłacą- napiszę. pozdrwam wszystich kolegów i koleżanki poszkodowanych- Jerzy

Edytowano przez jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

k110    8

Niech sie ktoś wypowie jak już dostanie przelew po odesłaniu aneksu :)

inaczej chyba ryzykować nie bede <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Witam serdecznie. Ja też dostałem aneks,

Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

Ja również dostałem taki aneks dzisiaj.

Wielka Prośba do kolegów co już wysłali aby pisali o poczynaniu szanownych Zakładów Tłuszczowych.

Z drugiej strony nie mam chęci odsyłać tego aneksu ponieważ odsetki należą się bez dwóch zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

Witam.

Też dostałem dzisiaj aneks i szczerze mówiąc na razie się wstrzymam z odsyłaniem. Pierwszego nie wysłałem i myślę, że teraz chcą złamać tych dostawców co się nie dali przy poprzednim aneksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Mam pytanie.

Wszyscy piszą że dostali już nowe aneksy z Bodaczowa. Ja nie znalazłem się w gronie tych szczęśliwców. Te pierwsze aneksy (w których była mowa o tym że pieniądze maja być wypłacone do 30 wrzesnia) które były wysyłane do osob dostałem jako pierwszy (gdyż oddałem rzepak dzień po "ruszeniu" zakładów). I tu rodzi sie pytanie czy możliwe jest abym teraz nie dostał tego drugiego aneksu? Nie znam się zbytnio na tym prawie (nie jestem prawnikiem), ale wiem że są rózne kruczki prawne o których mało kto wie. Chodzi mi o to czy nie było w tym pierwszym dokumeencie "drobnego druczku" albo innych haczyków mówiacych o tym że jeśli kto wyśle ten podpisany aneks nie ma prawa dobiegać sie roszczeń w późniejszych terminach.

Może moja wypowiedź dla wielu wyda się głupia, ale jestem troszkę zaniepokojony tą sytuacją że nie mam jeszcze tych aneksów.

Prosiłbym o odpowiedż. Najlepiej gdyby na forum znalazła się osoba która odesłała zarówno pierwszy aneks, a drugi dostała lub juz odesłała.

Pozdrawiam wszystkich i żeczę szybkich przelewów na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Witam.

Mam pytanie. Czy jest ktoś na forum kto odesłał ten pierwszy aneks (mowa w nim że pieniądze mają być wypłacone do 30 września) i przyszedł mu ten drugi aneks.

Boję się tego że ten pierwszy dokument miał jakieś haczyki tzw. "pismo drobnym druczkiem" i Ci którzy go wysłali niejako zrzekli sie do roszczeń w póżniejszych terminach.

Pozdrawiam i życzę szybkich przelewów.

PS. mam nadzieję że te nowe aneksy są więcej warte niż te poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

znajoma poprzedni aneks podpisała i odesłała i teraz dostała nowy. Nie martw się ja też zdawałem w pierwszych terminach i drugiego aneksu nie mam, pierwszego nie podpisałem i nie odsyłałem. czekam cierpliwe na kolejny, zresztą którego pewnie też nie podpisze, chyba że tak jak tam piszą zaczną wypłacać innym plantatorom to wtedy może podpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

znajoma poprzedni aneks podpisała i odesłała i teraz dostała nowy. Nie martw się ja też zdawałem w pierwszych terminach i drugiego aneksu nie mam, pierwszego nie podpisałem i nie odsyłałem. czekam cierpliwe na kolejny, zresztą którego pewnie też nie podpisze, chyba że tak jak tam piszą zaczną wypłacać innym plantatorom to wtedy może podpisze.

Dzięki wielkie. Podbudowałeś mnie tą informacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia25    0

myślę a nawet jestem pewien ,że ztb chce odzyskać podatek VAT ze skarbówki a przy okazji pozbyć się ewentualnych roszczeń o odsetki za nie zapłacone faktury.proponuję zamiast aneksu wysłać do ztb pismo w którym zobowiązuję się podpisać aneks w ciągu 3 dni roboczych po wpłynięciu kasy na konto ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

Słyszałam,że dzięki tym aneksom oni chcą odzyskać vat,ale również ,że teraz jest szansa na szybkie odzyskanie kasy oczywiście bez odsetek po podpisaniu aneksu. Jak przejmie nowa firma i zmieni się zarząd to będą musieli powyjaśniać wszystkie aspekty prawne i to może potrwać. Dlatego znając swoją sytuację finansową( :( ) podpisuję ten :blink: aneks i wysyłam IM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Ten aneks jest napisany w formie szantażu,jak ktos pisał pewnie po jakims czasie można będzie powalczyc o odsetki,Oddajemy nalezne odsetki zachodnim krwiopijcom kórzy przejmią za bezcen ostatnie polskie zakłady ,wczesniej doprowadzając ich do upadlosci tak jak Bodaczów.Pomyscie ile podskoczyły nawozy i ropa od lipca , napewno nawet odsetek by nie wystarczyło na pokrycie róznicy.Teras sk....le są na przegranych pozycjach bo bedzie co zająć przez komornika .a kazda sprawa zalozona jest wygrana dlatego komornicy mają tak małą stawke w stosunku do Bodaczowa.Zegnaj konkurencjo teraz rzepak będzie kosztował tyle ile Glencore ustali i oto im chodzilo ,w tym roku róznica była 20 zł nzq do Bodaczowa.Nie podpisuje//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldek    0

Ja również otrzymałem aneksy.Konsultowałem to z prawnikiem któremu zleciłem moją sprawę.Powiedział mi że jest to niepewna sprawa.Po pierwsze jak można w listopadzie dać do podpisania aneks z datą z lipca i sierpnia.Powiedział że jeśli podpiszemy,wtedy Bodaczów jeśli w ogóle będzie płacił to najpierw tym którzy mają nakaz sądowy ,bo tam im lecą odsetki.Poza tym gdyby zakład chciał to załatwić zgodnie z prawem powinien zawrzeć z nami ugodę.To słowa prawnika.A tak od siebie,to jak patrzę kto podpisał ten aneks od razu mam duże wątpliwości.Sam nie wiem co robić.Jestem okropnie posiniaczony bo od sierpnia biję się z myślami i ciągle przegrywam.Pozdrawiam wszystkich równie poobijanych.

 

Witam.

Mam pytanie. Czy jest ktoś na forum kto odesłał ten pierwszy aneks (mowa w nim że pieniądze mają być wypłacone do 30 września) i przyszedł mu ten drugi aneks.

Boję się tego że ten pierwszy dokument miał jakieś haczyki tzw. "pismo drobnym druczkiem" i Ci którzy go wysłali niejako zrzekli sie do roszczeń w póżniejszych terminach.

Pozdrawiam i życzę szybkich przelewów.

PS. mam nadzieję że te nowe aneksy są więcej warte niż te poprzednie.

Tak.Ja wysłałem pierwsze aneksy a teraz dostałem nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Ja również otrzymałem aneksy.Konsultowałem to z prawnikiem któremu zleciłem moją sprawę.Powiedział mi że jest to niepewna sprawa.Po pierwsze jak można w listopadzie dać do podpisania aneks z datą z lipca i sierpnia.Powiedział że jeśli podpiszemy,wtedy Bodaczów jeśli w ogóle będzie płacił to najpierw tym którzy mają nakaz sądowy ,bo tam im lecą odsetki.Poza tym gdyby zakład chciał to załatwić zgodnie z prawem powinien zawrzeć z nami ugodę.To słowa prawnika.A tak od siebie,to jak patrzę kto podpisał ten aneks od razu mam duże wątpliwości.Sam nie wiem co robić.Jestem okropnie posiniaczony bo od sierpnia biję się z myślami i ciągle przegrywam.Pozdrawiam wszystkich równie poobijanych.

 

 

Tak.Ja wysłałem pierwsze aneksy a teraz dostałem nowe.

No właśnie. Wyczuwam tu jakiś przekręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

więc koledzy najlepszym wyjściem jest chyba oddanie sprawy do komrnika...

Po co czekać w niepewności czy wypłacą czy nie? I tak szanse na odzyskanie pieniędzy po dobroci są nikłe <_<

ps. ktoś zarobił na tej całej akcji niezłą kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

więc koledzy najlepszym wyjściem jest chyba oddanie sprawy do komrnika...

Po co czekać w niepewności czy wypłacą czy nie? I tak szanse na odzyskanie pieniędzy po dobroci są nikłe <_<

ps. ktoś zarobił na tej całej akcji niezłą kase

Hej właśnie dzisiaj dostałem drugi aneks i zastanawiam się czy go podpisać i wysłać chociaż nie jestem co do tego przekonany. Będę wdzięczny jeśli ktoś napisze czy dostał pieniądze (w terminie 3 dni!!) po wysłaniu aneksu to wtedy wiem że bede mógł go wysłać. Z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

Dzisiaj już mam duże wątpliwości!!! Jest pewnie tak jak pisał wcześniej któryś z WAS,że kogo nie udało im się nabrać na tamte aneksy to teraz sie udało(przynajmniej mnie!!!) Znowu pewnie robią sobie z nas jaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Czy sobie z nas robia jaja ? Tak bym tego nie ujął, jaj sobie nie robią ale sami się ośmieszyli i poderwali swoją reputację biznesową a to w świecie biznesu jest poważna strata (utrata wiarygodności) co rzutuje na cały biznes braci.S. Ja wysłałem podpisany aneks we wtorek rano, dam szanse zakładom, jak nie zapłacą przyłączę się do chóru narzekających, a przydała by się kasa nawozy azotowe drożeją cały czas ropa do góry a ci wiszą kase, ahhh w tej Polsce, aż coś się robi w bebechach....Jak dostanę kase -pochwale się.pozdrawiam Jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to co trzeba nam poprzejmować tego typu zakłady i sami rządzić. :) Tylko kto sie podejmie organizacji tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mnie to nie dotyczy jestem z innego miejsca w Polsce ale znalazłem taki artykuł może komuś być pomocny

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/wazne-dla-dostawcow-z-bodaczowa,32596.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HDzaba    0

Wczoraj złożyłem aneks w Bodaczowie i dzisiaj jest już kasa na koncie (spora suma) - WRESZCIE! Uff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj