robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

Gago    0

Ciekawe co bedzie w nowym roku z Bodaczowem :unsure: obawiam się ze pewnie nie wesoło i bedą znowu problemy <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

A ktoś zamierza im cokolwiek sprzedawać? Macie krótką pamięć? Nawet jak wypłacą kase to sposób w jaki potraktowali rolników dyskwalifikuje tą firmę do jakiejkolwiek współpracy. Mam nadzieję że nie kupią ani kilograma rzepaku w przyszłym roku. Jak nic się nie zmieni oprócz udziałowca z kasą to dzięki. Wolę sprzedać za mniej 50-100 zł na tonie niż mieć pieniądze tylko na fakturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

pawelu    5

Jeśli ktoś dostanie pieniądze za rzepak byłbym wdzięczny gdyby napisał na forum.

Mi jeszcze są winni jeszcze około 25tys. Z braku przelewo za ten rzepak niedawno byłem zmuszony sprzedac 20ton pszenicy z racji tego że mam wydatki w gospodarstwie, chciałbym zakupic juz nawozy na wiosnę puki tańsze.

Co gorsze nie wiadomo kiedy będą dopłaty a pieniadze za buraki będe miał dopiero na wiosne, wiec bardzo by mi się przydał ten przelew za surowiec oddany do ZTB.

Pozdrawiam i mam nadzieję że juz niebawem wszyscy rolnicy dostaną pieniadze za rzepak z odpowiednimi odsetkami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

jak już uprawomocnił ci sie nakaz zapłaty trwa to dwa tygodnie od daty wydania to na klauzule wykonalności czeka się ustawowo 3 dni ale w moim przypadku przeciągnęło sie to coś około tygodnia bo niby dużo mieli pracy ale jak będziesz dzwonił i sie dopytywał czy już jest klauzula wykonalności to powinno szybko ci to pójść

 

możesz dać namiary na komornika z usług którego korzystałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Słyszałem dziś, że NA PEWNO zapłacą,tylko termin jest troche płynny :lol: jak już wszyscy raczej zauważyliśmy!.PKO już podpisał papiery. jeszcze inne banki to ROBIĄ. Wiem że w listopadzie dostaniemy decyzjie na dopłaty , w grudniu będą płacić dopłaty.Sam już nie wiem co jest prawdą? co złudzeniem? a co (tak milusią)nadzieją :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

a prawda to z tymi dopłatami że wcześniej mają nam płacić czy tylko tez obiecanki... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

a prawda to z tymi dopłatami że wcześniej mają nam płacić czy tylko tez obiecanki... ?

To jest prawda , minister rolnictwa tak zarządził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

Ja mam już decyzję na rolnośrodowiskowy,przyszła wczoraj(ale ona zawsze była chyba wcześniej) Może coś wreszcie zrobią!!! :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas ta decyzja była z 2 tyg temu już. Miejmy nadzieje że będą dopłaty. Tylko jak przyjdą i dopłaty i za rzepak a za buraki już są już od jakiegoś czasu to co my z tymi pieniędzmi zrobimy :P Ale daj Boże tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Nie bardzo rozumiem dlaczego cieszycie się z zarządzenia ministra skoro nie zrobił nic, żeby takich sytuacji uniknąć w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

U nas ta decyzja była z 2 tyg temu już. Miejmy nadzieje że będą dopłaty. Tylko jak przyjdą i dopłaty i za rzepak a za buraki już są już od jakiegoś czasu to co my z tymi pieniędzmi zrobimy :P Ale daj Boże tego :)

no jak to co z nimi zrobisz... będziesz się zastanawiał komu pierwsze oddać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

:rolleyes: Oj tak ,do tego oddawania trochę się nazbierało no nie :lol: (i to wcale,a wcale nie jest śmieszne!!!) Trzymajcie się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Ja na całe szczęscie nie mam zobowiazań wzgledem banku ale mimo to pieniadze są mi potrzebne... planuje wymianę okien i ocieplenie domu.

PS. ja jeszcze nie dostałem decyzji odnośnie dopłat nawet dla rolnośrodowiskowych.

Edytowano przez pawelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

My niestety mamy kredyty i z trudem robimy co możemy żeby komornik nie pukał do drzwi. Miało się zazębić z pieniędzmi z ZTB ale jest inaczej ;[ kredytów nie braliśmy na konsumpcję tylko inwestycje. A dziś słyszałem że pieniądze za rzepak będą 100% ale mogą zapłacić za tydzień albo na Św Bożego Narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Nie wiem jak Wy, ale ja często zaglądam na forum mając nadzieję że ktoś ma jakieś nowe wiadomości. Niestety czekamy dalej wszyscy ;[ Miło czytać że komuś się dobrze wiedzie,może na tej kochanej wsi nie jest tak żle .A i czasy się zmieniają (kiedyś syrenka to była fura! ;) ) Jeszcze musimy coś wymyśleć żeby nas nie pompowali pośrednicy,żli lubzie,i inne szumowiny!. Bo na rządzących nie możemy liczyć ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Popieram 100% :lol:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

wygląda na to że ciągle większa część okradzionych ciągle boi sie iść do sądu, krążą plotki że Bodaczów będzie płacił ale tylko tym co nie skladali pozwów, albo tym co podpisali aneksy, albo np że komornikowi trzeba zapłacić 18% wartości faktury. Trudno uwierzyć że ludzie ciągle sie dają nabierać na takie bajki. NIE MUSZĄ NAM PŁACIĆ, ZAPŁACĄ KOMORNIKOWI! Zdaje sie że komornicy dość szybko odzyskują pieniądze, czyli jakaś kasa jest w Bodaczowie - liczą że większość nie upomni sie o pieniądze? A bajki "dogadane z bankami" nic nie znaczą, z bankiem ważne jest to co na piśmie, dopuki nie ma podpisanych dokumentów nie mam mowy o jakich kolwiek teminach, obietnicach czy wypłatach.

Dzieki Misiek98765 za namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

To i mi smutno :huh: . Czasem jednak tak jest.. Ale coś jest dzisiaj z tym dniem nie tak <_< Sąsiad skarży sie że rzepak jest jakiś inny,jakby bardzo niebieski i mały :huh: Ja znów zauważyłem że moja rodzona żona nawet nie odróżnia zbóż (było sobie brać dziewczyne z miasta! :( ) Drugi sąsiad nie pytał dziś kiedy oddam pieniądze?.Żadnych tel,.. Cisza jakaś taka...

 

:blink: jakoś mi wcale dzisiaj nie do śmiechu :(

Nie pisz tak!.Przecież jest fajnie :) a ma być jeszcze fajniej :) No i i mi nie do śmiechu jak tobie nie do śmiechu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj