robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

Jaroo    1

Witam ja także dostałem dziś kasę razem z odsetkami ;) pomimo że podpisywałem aneks ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

a ja też nie podpisywałem żadnych aneksów ale odsetek nie dostałem... ;[

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

Cała kasa na koncie oczywiście bez odsetek - aneks podpisałem.

Pozdrawiam oczekujących i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

beata1    0

Witam oczekujących kolegów...też właśnie dostałem kasę +odsetki :). Nie podpisywałem żadnych aneksów pozdrawiam

a ile zapłacili ci odsetek czy tak jak tu wczesniej podany byl link o odsetkach ustawowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

kasa jest bez odsetek (podpisałem aneks). w końcu można na zawsze zapomnieć o zakładach tłuszczowych w Bodaczowie :rolleyes:


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Tak i Ja mogę się cieszyć z kasy, po tylu miesiącach nerwów ładny prezent na gwiazdkę.

Jeszcze, czy mieliście możliwość sprawdzenia jaki jest tytuł przelewu? Bo ja tak przez internet i okazało się, że te q.... z ZTB od samego początku z nami w ..., bo oddałem rzepak do skupu 20.07.2011 i tak miałem w przelewie a aneks przyszedł z datą 02.08.20011 Dziwne ale.. Mam to gdzieś

 

Wesołych Świąt dla WSZYSTKICH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Miło słyszeć że aż tylle ludzi dostało z dniem dzisiejszym przelewy... Swięta chyba będą udane.

Ciekawe czy i w tym roku ZT w Bodaczowie będą miały czelność przesyłać kartki świąteczne z życzeniami dla rolników? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felek81    3

Aneksy są nieważne na moim jest wyraźnie napisane 3 dni od dostarczenia a nie od zaksięgowania jak mnie pouczano na tym forum a 3 dni od dostarczenia dawno minęły. Ale kasy jeszcze nie mam czekam cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marianrol    0

Cieszcie się, że wszedł nowy właściciel bo od Skerczyńskich byście złamanego grosza nie zobaczyli.

 

Nam jeszcze nie przelali. Sprawa jest u komornika...;/

To będziesz czekał na komornika. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dostałem wreszcie i ja (nie podpisałem zadnego aneksu) dostał też mój sąsiad (podpisał wszystkie aneksy) dostało też 2 innych znajomych. Wszyscy bez odsetek. Wszyscy się cieszą, ja też ale ... Ludzie teraz czas walczyć o nasze odsetki!!! Teraz właśnie już nic nie mamy do stracenia. Może to nie astronomiczne sumy (u mnie 1600 zł) ale teraz możemy walczyć i zasady i o sprawiedliwośc.

W tym roku sprzedałem (teraz już mogę tak napisać) raptem 23T rzepaku. Marzy mi się, żeby za rok dogadać się ze wszystkimi ze wsi i sprzedać razem. Znaleźć odbiorcę, wynegocjowac cenę i warunki i sprzedać. Nie oddać do punktu skupu! Może za 2 lata skrzyknę rolników z całej gminy? A może tych z forum? Kiedy u nas rolnicy zaczną się wreszcie zrzeszać w grupy? Kiedy działać razem? Razem kupować środki, razem sprzedawać? Może ten Bodaczów i to forum nas czegoś nauczy? Sądząc po wypowiedziach wielu osób to chyba nie ale i wiele chyba bedzie się skłaniać ku takim rozwiązaniam.

Przez te 4 miesiące tak się przyzwyczaiłem do codziennego przeglądania tego forum i tego tematu, że chyba teraz zacznie mi tego brakować. A może koleżanki i koledzy kontynuować ten wątek i tu zwoływać się do wspólnych zakupów, wspólnej sprzedaży plonów?

MARZY MI SIĘ TAK TYLKO.....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Już od jakiegoś czasu rozglądam się z tymi grupami. Ale naprawde to nie łatwe. Pytałem jaka różnica jest na sprzedaży 50t zboża a 1000t i odpowiedź w większości zakładów dostałem że: ŻADNA!!! Jedynie interesują ich umowy które oczywiście piszą oni typu 2 samochody tygodniowo przez cały rok oraz partie jednego i takiego samego materiału (parametry a czasami odmiana). A kto w takim zrzeszeniu sie zgodzi na sprzedawanie przez cały rok. Tak samo było z nawozami. Pytałem o cene za jeden samochód a później o cene 10, różnica była, ale rzędu 0,5% albo mniej. A do tego nie każdy ma kasiore w tym samym momencie w roku. Nie wiem jak to jest z rzepakiem, też mam zamiar sie przed żniwami ogłosić że będziemy mieli kilkaset ton rzepaku i zobaczyć czy ktoś się zgłosi i da gotówke przy odbiorze.

Tylko jak zrobić byśmy my zarabiali a nie handlarze. I nie tyle co o mentalność chodzi jak wielu mówi ale nie potrafie zachęcając kogoś do utworzenia zrzeszenia namówić przez po prostu brak realnych argumentów.

Podobają mi sie zrzeszenia typu: kilku lub kilkudziesięciu wielkich baorów wykupuje jakiś zakład czy magazyny czy nawet jak jest niedaleko zrzeszenie gdzie średnia powierzchnia gosp wynosi ze 700ha czy więcej przy kilkunastu członkach. I to ma racje bytu tyle że wtedy formalnie musi być wszystko dopięte, srategie rozwoju porobione itp, zatrudnieni ludzie zarządzający zrzeszeniem. Tylko mając gospodarstwa 20 czy 100ha nikt nie będzie płacił składek na opłacenie nawet jednej osoby. Chyba że sie myle i tylko u nas tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Słusznie frajerom jeszcze nie płacą!! Czyli również i mnie .Normalne prawo (gdyby było w tym państwie) to komornicy powinni w pierwszej kolejności ściągać długi od wierzycieli. Ale jest inaczej - płacą zupełnie z kąt nie zakładów tylko ,chyba prywatnych, Jest na to paragraf!,ale po cholere iść znów do prokuratury i sądów !(nic to nie da) . Widocznie nowy prezes przeszedł szkolenie ze starym SKŁADEM . Co za samowolka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeooo    2

Byłem dziś w banku i kasa jest na koncie.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj