robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

silva    19

Na filmiku praktycznie nic nie ma o bodaczowie. Panie rziber skąd jesteś bo wysłałem PW i nie odpisujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watoga    0

Patrząc na to co się robi drodzy koleżanki i koledzy wyciąga się tylko wnioski. Idziemy wszyscy jak pod dyktando...i min Sawicki ,i media czy prokuratura na tyle robią jak ktoś ich gniecie. Nie sposób nie widzieć tego że to rozgrywki w wyższych partiach . Zostaliśmy goli i smutni..bez jakiegokolwiek poparcia rolniczych związków. Z rolniczego ugrupowania co by naszego i takich sytuacji pilnował został tylko smród :D .Ciekawe czy mi tak darują odsetki jak ludzie im mają to zrobić ...pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

To prawda że konta mają zablokowane tylko co z tego jak na kontach niema ani grosza.Wszyscy dobrze wiemy że z tymi wypłatami to była jedna wielka lipa i chodziło tylko o podpisanie aneksów.CASd a już było tak fajnie bo nie widziałem twoich służalczych wobec Skerczyńskich wpisów.

TY się pewnie cieszysz jak sa zablokowane kąta Ja dostałem kase ale zal mi kolegów którzy czekają choć podpisali aneks

Edytowano przez CASd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

rziber    1

Na filmiku praktycznie nic nie ma o bodaczowie. Panie rziber skąd jesteś bo wysłałem PW i nie odpisujesz

Jestem z okolic Piask ale nie wiem o co chodzi z "PW".

 

CASd Napewno nie mam powodów do radości bo winni mi są 60tyś,ale nigdy nie przyszło by mi do głowy obwinianie za to innych rolników.

Edytowano przez rziber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

TY się pewnie cieszysz jak sa zablokowane kąta Ja dostałem kase ale zal mi kolegów którzy czekają choć podpisali aneks

Witam. Czytam co piszesz ostatnio CASd. Albo ty jeste naiwny jak male dziecko,albo naprawde jestes wielkim fanem braci Skerczynskich. To czy upadnie zaklad czy nie, nie zalezy od tych co poszli do sadu i nastepnie komornika. A zalezy od tego jakie maja plany szanowni bracia i czy faktycznie pozyskaja inwestora. A wysylanie aneksow do rolnikow to jest po prostu podlosc ze strony zakladu, traktuja rolnikow jak wyglodniale hieny. Ja nie podpisalem aneksu, po pierwsze zlozylem wniosek do komornika, po drugie jak bym nie skladal pozwu do sadu to tez bym nie podpisal. Dodam, ze rozumie rolnikow, ktorzy podpisali aneksy, poprostu niektorzy maja noz na gardle. Dodatkowo jestem ciekaw dlaczego od dluzszego czasu milczy w tej sprawie Krajowe Zrzeszenie Producentow Rzepaku a w tym Pan Szymon. A moze osoby zwiazane z KZPR otrzymaly swoje nalezne pieniadze za dostarczony rzepak od zakladow w Bodaczowie i los pozostalych rolnikw ich nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Witam wszystkich. Sprawa Bodaczowa tak samo mnie dotyczy jak Was. Oddam honor koledze silva (racja że nie tylko rolnicy piszą na forum, niestety miałem okazję później się o tym przekonać )Będąc na spotkaniu ;rolnicy ,pani Tokarska i brak braci Skierczyńskich, pan R. Jakubiec z IR zagroził bojkotem wyborów jeśli władze nie zajmą się tą sprawą, niestety wybory się odbyły a pieniędzy większość z nas nie dostała. Myślę też że zarówno IR jak i KZPR dużo tu pomaga ,inaczej tego spotkania nawet by nie było. Pewnie mają odgórne "ograniczenia" Wniosek ; wybory się odbyły , nowej definicji klęski nie przyjęto np;" klęska złodziejska" odszkodowań nie będzie! Szczerze wątpię ! !zapytajmy poszkodowanych rolników (powodzian i dotkniętych burzami ) Ktoś narzekał na brak zainteresowania mediów, wczoraj mieliśmy "wyczerpujące info w panoramie" żałosny dokument! na dodatek manipulacja. Pozdrawiam wszystkich! Pozostaje nam liczyć na Św Mikołaja a nuż coś przyniesie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Witam. Czytam co piszesz ostatnio CASd. Albo ty jeste naiwny jak male dziecko,albo naprawde jestes wielkim fanem braci Skerczynskich. To czy upadnie zaklad czy nie, nie zalezy od tych co poszli do sadu i nastepnie komornika. A zalezy od tego jakie maja plany szanowni bracia i czy faktycznie pozyskaja inwestora. A wysylanie aneksow do rolnikow to jest po prostu podlosc ze strony zakladu, traktuja rolnikow jak wyglodniale hieny. Ja nie podpisalem aneksu, po pierwsze zlozylem wniosek do komornika, po drugie jak bym nie skladal pozwu do sadu to tez bym nie podpisal. Dodam, ze rozumie rolnikow, ktorzy podpisali aneksy, poprostu niektorzy maja noz na gardle. Dodatkowo jestem ciekaw dlaczego od dluzszego czasu milczy w tej sprawie Krajowe Zrzeszenie Producentow Rzepaku a w tym Pan Szymon. A moze osoby zwiazane z KZPR otrzymaly swoje nalezne pieniadze za dostarczony rzepak od zakladow w Bodaczowie i los pozostalych rolnikw ich nie interesuje.

Na pewno niejestem fanem skarszynskich jestem tak samo w-k-u jak wszyscy na tym forum ale zmojego punktu widzenia podpisanie tego aneksu było nalepszym rozwiązaniem byłem na różnych zebraniach nawet na tym z wojewodą zauważyłem ze ZB jak były związane znaszymi rządzącymi naszym krajem sami politycy co prawda nie publicznie ale mówili że najlepszym rozwiązaniem będzie podpisanie aneksu mi byli winni 70tysięcy z czego 5 dostałem w sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Oj każdy odbiera pieniądze swoim sposobem.

Panie @rziber wysłałem prywatną wiadomość która powinna sie wyświetlić na górze po prawej przy loginie w kształcie "jedynki na zielonym tle" ale profilaktycznie wyśle ją jeszcze raz i prosze o odpowiedź. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Obserwuję ten temat od sierpnia, bo wtedy dowiedziałem się, że nie zapłacą mi za rzepak. Wiele osób się od tamtej pory wypowiadało, wiele płakało, wiele zemściło. W mojej miejscowości i w sąsiednich znam co najmniej 30 pokrzywdzonych osób. Wiele z nich wysyłało pierwsze aneksy. Wiele wysłało te ostatnie, kilka ma wyroki sądowe i komornika Ale jak dotąd z tych co znam jeszcze NIKT nie dostał ani złotówki!

Na forum wiele osób już pisało, że po tych drugich aneksach dostali kasę. Tylko czemu znakomita większośc z tych szczęśliwców rejestrowała się na forum w październiku czy listopadzie 2011? Czemu mają wypowiedzi tylko w tym jednym temacie? Czyżby interesował ich tylko temat nie płacenia za rzepak przez bodaczów? Inne dziedziny rolnictwa są nieważne? Gdzie byli wcześniej? Niemal nikt z tych szczęśliwców nie podał miejsca zamieszkania, areału gospodarstwa, nic zupełnie. Wiele rzeczy mi tu nie gra.....

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mnie ta sprawa nie dotyczy, ale śledzę ten temat i współczuję wszystkim pokrzywdzonym. Miałem podobne podejżenia jak @alio z tymi anexami czy na forum ktoś czasem nie zasiał propagandy z przelewami. Jesli faktycznie były to nie problem zrobić skanu z wyciągów konta i umieścić na tej stronie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patlysia3    0

Alio, piszesz, że coś Ci nie gra bo niektórzy zarejestrowali się późno, wypowiadają się tylko w tym temacie- ja jestem jedną z takich osób. Zarejestrowałam się późno bo interesuje mnie tylko ta sprawa, rolnikiem tak naprawdę nie jestem ale sytuacja poniekąd dotyczy też mnie, ponieważ pieniądze miały należeć do mnie za sprzedany rzepak ( dostałam od dziadka w "posagu" kilka hektarów pola na którym pracuje on- ja tylko kupuje opryski itd.)

Mieszkam na wsi ale nie wiąże swojego życia z życiem na wsi i pracą na polu- nie boję sie cieżkiej pracy bo cały czas pomagam rodzicom ale swoje dalsze życie wiąże z inną dziedziną, więc nie udzielam się na w innych tematach, mnie dotyczy tylko sprawa Bodaczowa bo nie otrzymałam jak narazie ani złotówki od ZTB. Może nie osądzaj innych, bo być może nie jestem jedyną osobą która nie jest"prawdziwym rolnikiem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

W mojej okolicy przyszło kilka przelewów do banku ale ogromna większość czeka na kasę.Co ciekawe wypłacili tylko kilku osobom którzy zawieźli aneksy osobiście we wtorek do zakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldek    0

Jestem tym pechowcem ,który wysłał aneks ale pieniędzy nie dostał.Mam co prawda nakaz sądowy ,ale kiedy Pani Tokarska oznajmiła że ZT będą płacić postanowiłem nie kierować sprawy do komornika.Otrzymałem aneks stosunkowo późno więc nie doczekał się swojej kolejki ale moi koledzy którzy dostarczyli aneksy osobiście 22listopada pieniądze otrzymali.Mnie zastanawia jednak inna kwestia.Jeśli ZT ogłosiłoby upadłość wtedy nie ma takiej opcji żebyśmy odzyskali 100% kwoty głównej (optymistyczna wersja) jeśli w ogóle coś odzyskamy (mniej optymistyczna wersja).Nie da się nie zauważyć że pewien człowiek od samego początku widzi tylko jedno wyjście-komornika.Nawet wtedy gdy zakład zaczynał płacić-a nie było mu łatwo bo ciągle komornik zajmował mu konta.Gdybym siał dziesiątki hektarów rzepaku i miał tak nowoczesny zakład pod nosem to zależało by mi na wypracowaniu kompromisu żeby i rolnicy odebrali należność(kwota główna) i zakład dalej funkcjonował.Kierowanie sprawy do komornika prowadzi do jeszcze głębszej zapaści zakładu.Jakoś bym się nie zdziwił gdyby w razie upadłości zakład przejął nie Holender,Niemiec ani Żyd,tylko nasz ziomal-wszak do ubogich nie należy.Zanim mnie zlinczujecie za ten post namawiam do refleksji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Od dluzszego czasu ten czlowiek w sprawie Bodaczowa sie nie wypowiada, przed wyborami byl aktywny i przed wyborami napisal list pochwalny w sprawie dzialan Pani Wojewody Tokarskiej. Teraz i on i Pani posel Tokarska nic pocieszajacego nie przekazuja. Wybory sie skonczyly i sprawa Bodaczowa ucichla. Mysle rowniez, ze Skerczynscy maja dobre uklady z PSL-em. Chcialbym sie mylic, ale nie licze na pomoc w naszej sprawie wymienionych wczesniej osob - wybory za cztery lata.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldek    0

To pocieszające.Jak za cztery lata odbierzemy kasę z odsetkami to kupię sobie nowiutkiego FENDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Jak wybory za cztery lata, to oni mysla, ze wszczyscy zapomna jak oni pomagali rolnikom po ostatnich wyborach. Po drugie sprawa zaplaty wyjasni sie wczesniej. Przy negatywnym scenariusz pienidzy nie dostaniemy. Ale jezeli wznowia wyplaty to jest nadzieja.

A jezeli nie to bedzie znaczylo, ze to co placili ostatnio to podpucha i mydlenie oczu. I moze znaczyc, ze zaklad faktycznie upadnie. Moze tak byc, ze juz maja goscia ktory przejmie zaklad po upadlosci, ale narazie zwlekaja i graja glupa, ze wzgledu na to, ze jest o zakladzie narazie za glosno.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

zastanawia mnie tylko jedno po co teraz było płacić tym rolnikom którzy teraz podpisali aneksy skoro mieliby ogłaszać upadłość, nie lepiej by podzielić kase między sobą niż oddać ją prawowitym właścicielom czyli rolnikom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Czy oglosza upadlosc, tego nikt nie wie, ale jezeli by im zalezalo na interesie zakladu to placiliby tym tez ktorzy maja nakazy zaplaty z sadu przed wystapieniem do komornika o egzekucje. Koszt komornika to 15% egzekwonanej kwoty. Nie wiadomo ilu rolnikom zaplacili ostatnio.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watoga    0

Raczej większość zajrzała dziś na konta i liczy może jutro dadzą..Bo dalej pusto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

ruszyły ruszyły, właśnie dostałem drobne od komornika; ja już nie wierze w żadne brednie ze strony bodaczowa, aneksy obiecanki itd. tam sie nic nie trzyma kupy, wszystko to ściema, no może poza tym żeby zrobić w bambuko chłopa, cierpliwie czekam aż komornik spokojnie im zabierze, wiele razy próbowałem sie dogadać ale im nie zależy - no mi teraz już też, niech ich trafi, ile można robić z ludzi frajerów i okradać w majestacie prawa. Działają na szkodę firmy więc pewnie raczej nie chodzi o przetrwanie zakładu w obecnej formie ani o spłacenie rolników, ale to sami zobaczymy na własne oczy zapewne. A może jeszcze jakaś następna akcja z aneksami będzie na gwiazdkę. Pozdrawiam komorników, życze sukcesów w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watoga    0

Wreszcie ktoś powiedział otwarcie w tym reportaż jak to wygląda na dzisiejszy dzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

Prawie 2 tygodnie temu wykrakałam, że tak będzie z tymi aneksami... Niestety lipą zalatywało z daleka. Ciekawe co dalej z tego wszystkiego wyniknie? Kolejny aneks? Nudne i żałosne to się zrobiło. Pan Jakubiec dobrze powiedział, że grupy producenckie niewiele by tu dały. Nawet z tego co kojarzę to LIR i KZPR robiły audyt ZTB na wiosnę i nic nie wskazywało na to co się miało stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj