robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

pawelu    5

To co w chwili obecnej dzieje się w Polsce to jest komedia. Rząd sie tym nie interesuje bo i po co? Prezcież to jest mała szkodliwość czynu i nikomu nic sie nie stało, nikt nie został skrzywdzony przez ZTB. Średnie zarobki w Polsce to przecież 3,5 tys zł wiec wszstko jest ok.

Na zachodzie się pewnie z nas śmieja, z nas i naszego rzadu (lub raczej NIERZĄDU).

Za takie przekręty powinna grozić kara śmierci, może wtedy dotarłoby do "prezdsiębiorców" że liczy się człowiek i jedna ich zła decyzja może przerodzić sie w koszmar i cierpienie wielu Bogu ducha winnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Kto i kiedy liczył się ze zdaniem chłopa?

NIKT i tak zostanie,przecież chłop to zacofany osobnik który egzystuje na tym świecie, na tej ziemi, w Polsce która tak wspiera NAS,NAS którzy starają się żyć normalnie, którzy utrzymują mieszczuchów przy życiu, którzy dają całe serce w swoje plony, który jest taki naiwny!

Ale ten chłop mimo, że jest taki, zawsze ma Wiarę

Wierzę, że sprawiedliwość będzie.

Czy w tym życiu, czy w innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Cały błąd systemowy tkwi w tym że ceny i płace dyktują posrednicy i handlarez. Gdyby cena (np. chleba) dyktował rolnik byłby on znacznie tańszy i rolnik więcej by zarobił, a w takim systemie ponad 50% ceny chleba zabieraja pośrednicy. Tak samo jest z nawozem, środkami ochrony roślin i innymi rezczami. Na ten przykład dwa lata temu kupowałem opryskiwacz zadzwoniłem do Pilmetu powiedzieli mi 30tys plus mój odbiór pojechałem do pierwszego lepszego dilera on powiedział że od tej ceny która przedstawili mi w fabryce mógłby jeszcze dać upus 6tys. Tak samo jest z nawozami. Rolnik nie może kupic towaru w ZA Puławy tylko posrednik musi mu na to "pozwolić".

Najbardziej denerwuje mnie to że gdy stoję w kolejce w sklepie w jakimś wiekszym mieście ludzie mówią ze to wszystko przez rolników ze chleb taki drogi warzywa itp. Hurtownicy płacą za cebule od rolnika ponizej 40gr za kilogram a w sklepach jest po 2zł. Ja się pytam kto zarabia te 1.60zł??

To jest paranoja co dzieje się wtym kraju.

Edytowano przez pawelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

kesja    0

Miałem nie pisać?.. Wiem to moje 10 h -to nie dochód .I tak żyliśmy z oszczędności,w między czasie dorabiałem. Ta ziemia dla mnie ma inne znaczenie; Ojciec nauczył mnie szacunku do niej, do ciężkiej pracy wszystkie dobre wartości TU wsiąkły we mnie.też chce dla swoich dzieci tego.Nie lubie złodzieji,a staneli nie tylko mnie na drodze,ale i Wam te zakłady w bodaczowie,(chociaż ja widze tych dwuch braci)Trudno mi się z tym pogodzić.do tej pory dzieciom mówię że choć wakacje się skończyły to wyjazd wakacyjny aktualny w bardzo fajne strony.A pieniążki za rzepak będą, tylko pużniej bo tym panom zachorowały dzieci.Dopuki nie ma prawa,sprawiedliwości i normalnego (dla ludzi rządu) jestem przeciw!!.Dzięki za wszystkie posty,w moim kierunku,naprawdę bardzo!

Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Słyszałem o aneksach wysyłanych z ZT Bodaczów,w porządku alfabetycznym :o .Podobno po podpisaniu i odesłaniu kasa w 3 dni :( może coś wiecie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Słyszałem o aneksach wysyłanych z ZT Bodaczów,w porządku alfabetycznym :o .Podobno po podpisaniu i odesłaniu kasa w 3 dni :( może coś wiecie o tym ?

Wysłałem ten aneks w sierpniu i po dziś dzień nie widzę mojej kasy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0
:( o ludzie ja już mam dość!!! Na serio mam dość :( Każą mi płacić za wzięte opryski na rzepak w tym punkcie skupu ,do którego wywiozłam rzepak pod grożbą komornika,a pieniędzy jak nie ma tak nie ma!!! Nie obchodzi ich ,że do nich wywiozłam i mi nie zapłacili,co za koszmar!!!Oni byli tylko za pośrednika :( Po prostu barak słów!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

:( o ludzie ja już mam dość!!! Na serio mam dość :( Każą mi płacić za wzięte opryski na rzepak w tym punkcie skupu ,do którego wywiozłam rzepak pod grożbą komornika,a pieniędzy jak nie ma tak nie ma!!! Nie obchodzi ich ,że do nich wywiozłam i mi nie zapłacili,co za koszmar!!!Oni byli tylko za pośrednika :( Po prostu barak słów!!!!!!!

A gdzie oddawałaś rzepak?? Ja zapłaciłem za nasiona i opryski które brałem w punkcie skupu (szkoda by było aby mieć problemy z komornikiem za 3,5tys zł)

Ja jak oddałem wiekszość rzepaku do pana Ś było wszystko ok nikt nic nie wiedział o problemach zakładu. Gdy po tygodniu przyjechałem z przyczepą przepaku (kosiłem poprzeczki i podmokłe tereny gdzie nie dało sie wjechać) i chciałem ten towar od razu wymeinić na nasiona opryski i troche nawozu, bo ich kupna raczej nie da sie uniknąc to nawet nei chcieli słyszeć żeby bez umowy sprzedać. Powiedzieli że skoro jest zakontraktowany to należy oddac na konto tej firmy u której zakontraktowałem, w tym wypadku niestety były to ZT w Bodaczowie.

Osobiście podejzewam że wszyscy pośrednicy którzy dokonywali zakupu dla Bodaczowa wiedzieli że zakład ma problemy i może nie zapłacić rolnikom. Pozatym zawsze pan Ś u którego sprzedaje rzepak kupował na własny rachunek niezakontraktowany rzepak i sprzedawał go do Bodaczowa. W tym roku było jednak inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

Ja też zdawałam do pana Ś i nic nikt nie mówił,że coś jest nie tak z BOdaczowem!!! A teraz muszę jakoś poradzić sobie z tym długiem u pana Ś,bo nie mam ochoty na komornika. Miałam oddać za rzepak,ale nie wyszło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Czyli kolejna lipa z tymi aneksami ;[ Pamientam taki świstek też dostałem, ale wyrzuciłem. Nie wiem dokąd mój sposób na komorników podziała. Na okrągło po podwórku biega dwóch rottwejler, nie odbieram poleconych i staram sie placić za int.i energię. czekam ;[ (okopałem się)A dwa tyg, mineło jak oddałem spr, do Zamojskiego komornika i nic! dzwonie a oni mówią że trzeba czekać!(zresztą lekceważąco) Nic nie płace! a uzbierało się!!! pewnie jak Wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Kesja nie wiesz czy to są nowe aneksy, bo te pierwszwe mówiły o terminach 15 września I tura, potem II tura 30 września. Jak by do kogoś dotarły aneksy to prosze zacytowc tekst aneksu, to dało by obraz tego co zamierzają bo i mnie obiły się o uszy te aneksy, pozdrawiam wszystkich Jerzy

Edytowano przez jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Nowe, podobno .Dziś żona zadzwoniła do tomcia Lisa (który jest rzecznikiem w zakładach)tak jej opowiedział o spr,Podobno można samemu tam się pofatygować !żeby było szybciej.Ile w tym prawdy? (to tylko tel i może kolejne ble ble)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

DZisiaj Tygodnik pisze,że nie dostaniemy wcześniej dopłat bo Bodaczów nie dał Agencji listy rolników i tyle mamy z obiecanek!!! :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

:( o ludzie ja już mam dość!!! Na serio mam dość :( Każą mi płacić za wzięte opryski na rzepak w tym punkcie skupu ,do którego wywiozłam rzepak pod grożbą komornika,a pieniędzy jak nie ma tak nie ma!!! Nie obchodzi ich ,że do nich wywiozłam i mi nie zapłacili,co za koszmar!!!Oni byli tylko za pośrednika :( Po prostu barak słów!!!!!!!

koszmar, normalnie koszmar umowy spółki skupy pod skupy. pewnie wiedział o sytuacji bo inaczej rozliczył by zakupy rzepakiem dla tego bodaczewa czy jak to się nazywa. Totalna porażka wyrazy głębokiego współczucia


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

To przecież było do przewidzenia...

Te obietnice składane przez "naszego" ministra rolnictwa i gospodarki były przed wyborami i była to tylko część kampanii wyborczej.

Wierzyliscie w to że ktoś bez interesownie zainteresuje się problemami rolników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

właśnie czytałem w tygodniku że to Bodaczów nie dał odpowiedzi ARiMR do tej pory z listą osób poszkodowanych, a oni rzekomo nie mogą ustalić komu Bodaczów jest winien kase. Niech tylko powiedzą żeby przyjść z fakturą z bodaczowa to ja będę w agencji w 5 min. i wtedy już ustalą komu jest Bodaczów winien. a na pewno dużo osób by tak zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

Właśnie tak zrobiłam dzwoniąc do Agencji zaraz po przeczytaniu artykułu. Pan odpowiedział mi,że nie wiedziałby co zrobić z tym fantem,bo oni nie mają rozporządzeń i tyle ;[ Mówiłam ,ze przyjdę z fakturą -nic to nie dało( pan dodał ,że pan S.....i cos bąkną przed wyborami i tyle :blink: )nic więcej nie wiedzą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Może to głupi pomysł? ale ja mam ochote zalać opałem swój c-360 poj 2400, i pojechać do Sawickiego!.Nie mam pojęcia jak możemy wybrnąć z Naszj trudnej sytuacji!.Oni wszyscy k**wa nas olewają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

kesja nie muw na nie ten temat

A Ty zajrzyj czasami może do słownika ortograficznego, co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/aktualnosci/co-dalej-z-bodaczowem,32450,0.html

z tego tekstu wynika że bierzemy udział w grze zwanej ping pong. rozgrywający po lewej stronie stołu bracia S a po prawej stronie minister S a my w centrum wydarzeń czyli mała piłeczka, której nikt nie chce pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ale gdzie wogóle mielibyśmy strajkować. Nie wiadomo do kogo sie zgłosić. Kto nas posłucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj