robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

Janinka    0

Nie wiem czy jest taki ktoś ,kto jej jeszcze nie sprzedał wśród nas :o (jeżeli ją miał oczywiście) ;) Pozdrowienia dla wszystkich jakoś sobie radzących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

kesja    0

Czytałem Patrysja dzięki. Karmią nas tymi wiadomościami!Czuje się jak,jak,ktoś (brak mi słowa) To tak jest: nasz "gospodarz" Pan wielkie m (z małej litery) ma nas w d*pie! Pojechał do Brukseli wywalczyć o jeszcze mniejsze dopłaty!I porozmawiać co by tu jeszcze spiepszyć w gospodarstwie. pewnie niedługo Krus zniknie,dołożą nam po 900zł miesięcznie.Coś tracę nadzieje ;[ same ochłapy! , brak szacunku !dla Nas od początku tej upokarzającej rolników sprawy z ZT i płatnościami. Jestem "oburzonym" rolnikiem (pewnie i tak to nic nie zmieni ale próbować warto )

 

Zapomniałem wykosić łąkę ze 20 arów! W takim bagnie jest Namierzą mnie po dopłatach będzie!, teraz to już zapużno "wszyscy pod ściane" jak powiedział Pawlak albo Kargul :D

 

Nie narzekam, ale piec CO rozwalił się ubiegłej zimy .niby nic ale jest następna. Nawet zamówiłem 3-ciego sierpnia nowy (08.08.2011 za rzepak 55tys)i .... teraz pale śmieci wcinam drzewa z ogrodu i ogrzewam dwie izby starym kominkiem typu koza :D Nie ok 24-tej trace dobry nastrój(mechanizm obronny mój)i szlak mnie trafia! Niedługo Zapłacą! i jeszcze więcej nabiorę OPTYMIZMU

Edytowano przez kesja
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Zapomniałem wykosić łąkę ze 20 arów! W takim bagnie jest :huh: Namierzą mnie :D po dopłatach będzie!, teraz to już zapużno "wszyscy pod ściane" jak powiedział Pawlak albo Kargul :D

 

 

Przepraszam.

Mógłbym wiedzieć do czego był ten post?? Bo chyba nie jest on związany ani z zakładami tłuszczowymi w bodaczowie ani z uprawa rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Przepraszam.

Mógłbym wiedzieć do czego był ten post?? Bo chyba nie jest on związany ani z zakładami tłuszczowymi w bodaczowie ani z uprawa rzepaku

To prawda , to ja przepraszam,nie był związany z tematem. To taki wyraz sprzeciwu wobec bzdurnych przepisów,którymi się zajmuje cała rzesza ludzi(rzekomo w naszych interesach)Ale kiedy rolnicy, Tysiące rolników, są okradani(już nie pierwszy raz) z uczciwie zarobionych pieniędzy to pewnie nie ma w ARiMR niczego, co mogło by przeciwdziałać takim sytuacjom!. Pozatym wielu starszych rolników nie korzysta z dopłat,albo są im odbierane (bo żle coś wypełnili)nie chcą niczego ukraść! "Malowanie trawy zimową porą na zielono"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

i co dalej nic nie słychać

Już sam nie wiem czy brak wieści to dobre czy złe wieści :huh:

Edytowano przez pawelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja nie wystąpiłem na drogę sądową i teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem. Nie wiem czy jest sens teraz się w to pchać? Jakoś finansowo sobie poradziłem bez tych 40 tys ale miały być na zakup kombajnu.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

Ja również nie i teraz ie wiem co robić,piszą u nas w Tygodniku Zamojskim,że mają płacić jak podpiszą wszsytkie umowy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Piszą w tygodniku bo widocznie stoją po nie właściwej stronie, chcą w ten sposób załagodzić sytuację.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Według TEJ informacji, Bodaczów zaczął żyć.

Może i MY zaczniemy żyć już normalnie jak zobaczymy przelew na koncie. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

daj wam Boże jak najlepiej żeby w końcu ten cholerny bodaczów zapłacił wam wszystko..... ja w prawdzie odebrałem prawie wszystko śrutą ale życzę wam jak najlepiej żebyście obebrali wszystko z odsetkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Niestety w tej gazecie NM Zamość,słyszałem że właściciele ZT mają swoje udziały!Wystarczy prześledzić jak pisała gazeta o Nich przed całym zamieszaniem.Zapłacą? czy nie?,i tak już wiele straciłem!. U mnie wiele nowego, brak płatności za rzepak, spowodował brak płatności z mojej strony wobec banków i poważnie, komornik wysłał mi drugie pismo. przypomnę że mam małe gospodarstw 10h i wszystko było rzepakiem obsiane. Już jakiś maszyny sprzedałem,teraz może (ku uciesze sąsiadów) sprzedam swoją działkę te10h.+dom i całe gospodarstwo. Mam dosyć!.Postanowiłem nie pisać już nic na forum. Zresztą trace statut rolnika (pozbywam się gosp,)A te kłopoty? brak snu nie zbyt dobrze się czuję, myślę i pisze. POZDRAWIAM wszysrkich serdecznie,a szczegulnie Janinka ,Patlysja3,Jimmy Carej09 :)Dzęki za wsparcie!Jeszcze raz trzeba dędzie sprubować chleba z innego pieca.Byłem kiedś w BOŚNI (co prawda w czasie ich wojnny) ale ładne strony, może tam zabiorę swoją rodzine. Polecam lekturkę, pewnie czytaliście, Folwark Zwierzęcy aut, George Orwell.(zawsze na czasie,teraz jeszcze bardziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Ponieważ @kesja pisze w bardzo pesymistycznym tonie postanowiłem że podzile sie z Tobą i innymi userami swoja wiedzą na tema ZT Bodaczów (wreszcie wiem coś z wiarygodnego źródła).

Wiem że na pewno Glencore kupiło zakład Bodaczów, trwa zwożenie rzepaku ze swoich magazynów (glencorowskich) a pracownicy wracają z bezpłatnych urlopów do pracy celem uruchomienia linii tłoczącej. Podziękowali za pracę dotychczasowej ksiegowości, ksiegowe z koncernu naliczają kwoty do zapłaty plus odsetki (6% od sumy za okres zwłoki). Co najważniesze kiedy kasa ? Twierdzi członek zarządu urzędujący że wypłaty się zaczną po 1 grudnia. Osoba od której to wiem pracuje w dużej firmie windykacyjnej w Warszawie (moja kuzynka) i na własne oczy widziała umowę kupna przez koncern Glencore, windykują dla rolników za rzepak. Jestem żywo zaintersowany bo są mi winni 70 tyś zł ale nie pisałem nic ponieważ nie miałem sprawdzonych informacji. Myślę że na Mikołaja powinna być kasa, bo czekam na nią jak kania deszczu. Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych i mam nadzieję że nowy właściciel bedzie lepszy od braci Skerczyńskich.

PS. Glencore ma na Pomorzu tłocznie podobną jak Bodaczów i wiem od kolegow rolników z tamtych stron że płacą rzetelnie i na czas, ale pożyjemy zobaczymy.

@kesja nie podejmuj pochopnych decyzji, nerwy i emocje to zły doradca, czy uważasz że przeniosząc się do Bośni bedziesz żył lepiej i unikniesz kłopotów ?Z 10 ha trudno wyżyć dlatego może podejmij chwilowo pracę zarobkową a jeżeli chcesz żyć z gospodarstwa to musisz zwiększyc gospodarstwo o profilu rzepakowo-zbożowym do minimum 40 ha, moja żona pracuje a dodatkowo świdcze usługi maszynami i po cichu produkuje materiał siewny i jakoś ciągnę i się nie daję. Z twoich postów wynika że nie jesteś osłem, więc może przemyśl wszystko jeszcze raz a pospiech wskazany jest przy łapniu pcheł.

Pozdrawiam wszystich userów poszkodowanych prze ZT Bodaczów Jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

:rolleyes: Dzięki JERZY :) za wiadomości. Jak coś będziesz jeszcze wiedział to daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

holenderki Glencore to spółka córka glencoru szwajcarskiego więc jeśli umowa kupna jest zatwierdzona przez UOKIK to myślę że taka firma nie pozwoliła by sobie na kupno zakładów i nie zapłatę należności w tym wypadku rolnikom....

 

@kesja tak jak jerzy pisał nie podejmuj pochopnych decyzji i poczekaj ja wierzę w to że uda wam się odzyskać należne wam pieniądze od bodaczowa...... sam byłem w tej sytuacji przez ponad 2 miesiące więc wiem jakie to uczucie i nie życzył bym tego nikomu....

 

trzymajcie się i wszystkiego najlepszego... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Pieniądze miały byc wypłacane juz od poczatku listopada teraz jest mowa o początku grudnia, za dwa tygodnie ktoś poda informacje że na początku stycznia każdy będzie miał pieniądze na koncie...

Sam już nie wiem czy w najblizszym terminie spodziewac się przelewu za rzepak :(

Ale w tym roku dostałem nauczkę że nie należy oddawac całego surowca do jednego skupu, a jeśli już to na wymianę (nawozy, środki ochrony roślin itp) lub ewentualnie pieniądze "na rękę".

Może w końcu ktoś stworzy takie prawo że jeśli jakiś zakład upada to przechodzi on w ręce grupy ludzi którym owy zakład jest winien należne środki ( w takim wypadku ZTB stałyby sie własnością oszukanych rolników którym zakłady zalegają z wypłaceniem należnych świadczeń). Aktualne prawo działa tak że mimo ogłoszenia bankructwa i tak wszystko przechodzi na "konto" banków i wierzycieli a rolnik nie dostaje nic.

Sprzedawałem rzepak jakies dwa dni po otwarciu skupu i "ruszeniu" ZTB. Po trzech dygodniach od oddania rzepaku dzwoniłem na policję aby zgłosic przestępstwo. Policjanci powiedzieli mi że 40tys to małą szkodliwośc czynu. Po paru dniach dowiedziałem sie że nie tylko ja nie dostałem pieniędzy za dostarczony towar. Gdybym ukradł ze sklepu towar wart 10zł od razu stałbym się przestępcą, a oni za taki przekręt nie ponoszą żadnej odpowiedzialności (chciałbym przypomniec ze bracia w posiadaniu których były zakłady tłuszczowe doprowadzili do upadku 2-ch firm).

I ja się pytam gdzie jest sprawiedliwośc??

W tym kraju jedyną pewną rzeczy jest smierc i podatki... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Bardziej wiarygodne informacje znajdziecie pod osiedlowym sklepem od "miejscowych pijaczków" niż w Tygodniku Zamojskim. Tej gazecie nie ma co ufać, tam są nie potwierdzone informacje. Czegoś tam sie dowiedzą a czego nie wiedza to sami dopowiedzą i sieją panike.

Edytowano przez pawelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj