robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

Wiadomość z AgroFoto.pl

silva    19

No to co. Od dziś sprzedajemy w sposób kasa za towar? Bo nie ma innego wyjścia chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

partia psl nic niezrobiła w naszej sprawie idąc na wybory trzeba o tym pamiętać

 

Heheh zobaczysz jak będzie jeśli wypadnie z koalicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

ja mam tylko 10h ziemi i wszystko zasiałem rzepakiem, oddałem do bodaczowa, wiszą mi 55tys. już sprzedaje

maszyny dzś poszły obrączki w ląbardzie jak moje dzieci dotknie sprawa[ braci z BODACZOWA] to nie daruje im.Jest źle.To tak trochę o mojej sytuacji uwikłanej z bracmi z Bodaczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

wiemy tyle,że nic nie wiemy; zainwestowałem w opłatę sądową 5% wartości należności i czekam na nakaz zapłaty, i do komornika, a co dalej zobaczymy; napewno nie będe czekał na wieści a może kiedyś zaczną sie wypłaty; krążą słuchy że kasa wypłynęła za granice, także ta z dotacji unijnej, tak że nie wiadomo jakiej skali jest to przekręt i czy tylko rzepaku dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartnik104    0

ja mam tylko 10h ziemi i wszystko zasiałem rzepakiem, oddałem do bodaczowa, wiszą mi 55tys. już sprzedaje

maszyny dzś poszły obrączki w ląbardzie jak moje dzieci dotknie sprawa[ braci z BODACZOWA] to nie daruje im.Jest źle.To tak trochę o mojej sytuacji uwikłanej z bracmi z Bodaczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Dzięki serdeczne.Narazie jakoś sobie radzimy .we wtorek sytuacja z bodaczowem sie wyjasni jadą ,,chłopaki bracia,, na dywanik do możnych naszych przywódców tj,minister .ciekawe co z nami uradzą. Pomógł nam pewien rolnik zupełnie nam obcy ,zapytam jutro czy mogę napisać jego nazwisko i podziękować za to co robi. te utopił rzepak w Bodaczowie.

W konsekwenci ktoś mi wspułczóje! zamiast cieszyć się z zaradności i plonu.Jestem raczej,delikatnie mówiąc zły,oszukany!

Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Dziś można przeczytać na stronach;http://www.lublin.uw.gov.pl/ i na stronie Krajowego Zrzeszenie Producentów Rzepaku. polecam zaczynam wierzyć że zapłacą.Mam z sądu klauzure wykonalności tj, ostatni dokumęt sądowy i z tym można pujśc do komornika.Ale poczekam do środy .Po tym spotkaniu bedzie wiadomo CZY I KIEDY nam zapłacą ?....POZDRWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Wiem ze jest złożona propozycja w ministerstwie o pomocy dla rolników poszkodowanych przez zakłady.tj, kredyty dla rolników bez procentu - warunek żadnej wpłaty ze strony zakładów i uproszczona procedura kredytu -faktury za dostawę i umowa. nie wiem jakie sumy. Ale o tym czy się na to zgodzić, myśli teraz pan minister.

Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Szukając porad na uczelni usłyszałem żeby tworzyć zrzeszenia. Albo jedno duże wokół jednego zakładu wynając prawnika by w jakiś sposób kontrolował zakład do którego odstawiamy towar. Ale czy aby KZPR nie mógłby się zająć jakąś kontrolą czy zakład jest w stanie wypłacać nam pieniądze i nas informować o tym?

 

Oczywiście nikt na uczelni nie umiał mi odpowiedzieć co mamy robić w naszej aktualnej sytuacji.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Moim skromnym zdaniem duże firmy skupujące powinny mieć OBOWIĄZEK gwarancji bankowej lub obowiązek ubezpieczenia przeciw upadłości a małe gotówka do ręki. I ten tz, obowiązek to otpowiednia ustawa. tak tylko sobie pomyślałem . Trudno skontrolowac firme wszystko można ukryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Hmm ale dużo ludzi z lubelskiegocool.gif.

Mojemu koledze nie chcą załacić to ja poszedłem na taki układ , że ja mu będę płacić powoli do zimy a on da mi 12 ton śruty rzepakowejcool.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Też się ciesze. Z nieoficjalnych zrudeł wiem że początek listopada ruszają płatności .Nawet bank ostatni też sie zgodził. inwestor przejmuje z długami i płacą nam z odsetkami. Oczywiście pewne będzie jak spuchną nam konta!.Narażie nie chowam Dziatkowej 9mm,jak by co,sprawidliwość musi być po naszej stronie!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj