robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

mocher    8

No i tak ma byc ,szkoda ze go na Sybir nie wyslal .Tusk ewentualnie Sawicki moglby tez ruszyc tylek i ogien po kase

kolego nie licz że minister Sawicki Ci coś pomoże.... jak byłem na tym strajku co były w sierpniu to jeden z rolników się do niego dodzwonił i powiedział jaka jest sytuacja w Bodaczowie,a on na to rzekł "po co tam rzepak zdawaliście" życzę mu powodzenia w nadchodzących wyborach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Moim zdaniem Bodaczów ktoś kupi nawet z długami. I nie chodzi tyle o zakład, choć o to też, ale głównie o nas i nasz rzepak czyli o zaplecze surowcowe. Przecież cała lubelszczyzna sprzedawała głównie do Bodaczowa i chodzi o przejęcie tego regionu i surowca z niego.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ale kto później zawiezie rzepak do bodaczowa. Chyba że na zasadzie najpierw pieniądze później towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Pedro    16

A może to jest dobry moment żeby rolnicy założyli np. zrzeszenie lub grupę producentów i przejeli zakład tak jak to zrobili producenci trzody chlewnej w Wielkopolsce którzy przejeli Salusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko kto? Za dużo ludzi 3500 rolników. Gdyby w tym było np 100 rolników którzy wywieźli 3/4 rzepaku to co innego. Nie zorganizujesz takiej liczby ludzi. A przynajmniej byłoby to bardzo trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

@silva wszystko jest możliwe, gdyby np. w każdej gminie założyć grupę i wybrać przedstawiciela który będzie ich reprezentował i tak z 3500 zrobi się powiedzmy 100 i wtedy można coś działać

@farmermf wiesz na przejęcie całego zakładu można nie nazbierać ale na jakąś część udziałów np 10-20% raczej dało by rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a po groma ci te 10-20%? Co z tego będziesz miał, bo ja widzę tylko problemy. Poniżej 50% to nie ma najmniejszego sensu jeśli chodzi o ten konkretny przypadek. Kolesie wyłudzili towar, wyprowadzili parę mln i tyle im zrobią, a rolnicy figę dostaną bo są na samym końcu łańcucha wierzycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

farmermf ma rację najlepiej to 51 % tzw pakiet kontrolny nad firmą..

 

 

ja słyszałem że na bodaczów ma chrapkę komagra z kruszwicą bo to matka córka firmy..... i to one kombinowały by bodaczow nie dostał kredytu na skup by podupadł..... ale ile w tej plotce prawdy kto to może wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Jak jechałem zawieść rzepak do Werbkowic to do Komagry była straszna kolejka i tak se myślę wszyscy tu stoją i za cenę 1960zł jak w Werbkowicach (skup dla Bodaczowa) płacili 2060zł. Tylko jak się później okazało tamtym zapłacili w ciągu 14 dni, a ja mogłem wywieźć tam i pie....ić umowę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Czy ktoś z was odzyskał swoje pieniądze z sądowym nakazem płatności lub oddając sprawę do komornika

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Ktoś ma dobry patent na robienie dużej kasy.Przecież podobna sytuacja już była w historii Bodaczowa.Zmienił się właściciel(ale to nie jest pewne),nazwa i znów dzieje się to samo.Wówczas nie odzyskaliśmy pieniędzy,gdyż rolnik jest zawsze ostatni na liście wierzycieli.W pierwszej kolejności zaspakajane są żądania US,ZUS,banków.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Ktoś ma dobry patent na robienie dużej kasy.Przecież podobna sytuacja już była w historii Bodaczowa.Zmienił się właściciel(ale to nie jest pewne),nazwa i znów dzieje się to samo.Wówczas nie odzyskaliśmy pieniędzy,gdyż rolnik jest zawsze ostatni na liście wierzycieli.W pierwszej kolejności zaspakajane są żądania US,ZUS,banków.....

nisiej propagandy zaczekajmy pare dni zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Teraz wszystko w rękach banku i UOKiK

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj