robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

szymekp    0

formalnie nie znalazłem takiej informacji, za to napewno:

 

Wniosek o zmianę wspólnika spółki z O.o. należy złożyć w sądzie rejestrowym nie później niż ciągu 7 dni od dnia, w którym dana osoba lub podmiot uzyskały status wspólnika. Sankcją za niezachowanie powyższego terminu jest możliwość nałożenia przez sąd kary grzywny na spółkę. Kara ta, w razie niewykonania obowiązku złożenia wniosku o zmianę, może być nałożona ponownie. Jeżeli mimo upomnień i kary grzywny nie złożono wniosku o zmianę, sąd z urzędu może orzec o rozwiązaniu spółki i ustanowić dla niej kuratora itd....

 

na stronach KRS nic nie widać, no chyba że jeszcze nie widać; ale to jak z naszymi wypłatami za rzepak już mały być a nie było i tak od sierpnia do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Nadejszła wiekopomna chwila- komornik przelał mi kasę z odsetkami!ok 55000tys. No cieszę się jak cholera! wreszcie doczekałem się i ja. Teraz są pieniądze , zrealizuję swój plan, wynajmę "kilera" sprawiedliwość co do panów Skierczyńskich się dopełni :D to żart, śpijcie spokojnie "przekręty" (sądy są dla głupców i biednych a sprawiedliwość dla bogatych) niestety stara maksyma zawsze aktualna. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Marianrol    0

KRS online nie aktualizuje danych widać zbyt często bo są to bardzo stare dane. Proponuje ay ktoś się pofatygował do sądu i wziął odpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

nie twierdze że zmian nie ma tylko że ich nigdzie nie widać,

zainwestowałem złocisze i tak:

stan na połowę grudnia bez zmian, na zweryfikowany raport KRS trzeba czekać 4 dni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Czy ma ktoś informacje czy będą dobrowolnie wypłacać odsetki, czy trzeba po nie będzie iść do sądu? Należność z faktur mi przelali co do grosza, ale o odsetkach cicho, a uzbierało się tego mi koło 2 tys.

Ja i większość moich znajomych uciekamy z rzepakiem do Agroloku. Już się wstępnie z nimi dogadaliśmy.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

procedura jak wcześniej z kwotą główną, trzeba wezwać na piśmie poleconym do zapłaty odsetek ustawowych i wyznaczyć im termin np 7 dni, jak nie ustosunkują się to do sądu z pozwem o odsetki, opłaty nie będą duże, wraz z pozwem o zapłatę należy wnieść opłatę sądową, która wynosi 5% wartości przedmiotu sporu - tu odsetek ustawowych, nie mniej niż 30 zł. Jeżeli uprawomocni się nakaz zapłaty (czyli pozwany nie wniesie sprzeciwu), sąd powodowi zwróci ¾ wniesionej opłaty, 1/4 jako koszty postępowania zapłaci nam wierzyciel (będzie doliczone do kwoty odsetek). Wychodzimy na zero, jak nie zapłacą nakazu komornik.

Napewno sami z własnej woli nie oddadzą, nie wiem też jak sąd roztrzygnął by sytuację z podpisanym aneksem. Myśle, że do wygrania - nie zachowali terminu trzydniowego, o ile ma się pokwitowanie przyjęcia aneksu z datą. Ale to tylko gdybania, mają napewno armie prawników i raczej będą się bronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Na szczęście nie podpisałem żadnego aneksu, choć byłem już bliski.

Teraz do stracenia nie mam nic więc po nowym roku zabawię się chyba w to wszystko.

Zima jest, więc mam trochę więcej czasu:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

wezwanie i pozew można napisać samemu (mogę udostępnić), na orzeczenie czeka się ok 3-4 tyg, nakaz zapłaty (zwykle jest on w trybie upominawczym) termin zapewne 14 dni, i nadanie klauzuli wykonywalności kilka dni, i w zasadzie tyle, lista komorników google pomoże;

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Kto teraz nas zrobi w konia!. Jak myślicie?. Oprucz rządu Polskiego , ten od dawna pompuje całą gospodarkę naszego Kraju!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Temat ucichł, bo wszyscy kasę dostali. Ale czy wszyscy dostali odsetki? Bo ja nie i zamiaruję wreszcie coś z tym ruszyć. Jak u Was z tym sytuacja?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

wygląda na to że odsetki dostali tylko ci co poszli do sądu, zamierzacie sobie odpuścić? ZT pokazały jak okraść chłopa bezkarnie tylko czekać na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

dzisiejszy artykuł w Farmerze http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/bodaczow-placi-8211-tylko-jak,34112.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak Wy ale ja wysłałem upomnienie trzy tygodnie temu ( księgowa wyliczyła Mi ile wyszło odsetek ) i od nadania na poczcie po dwóch tygodniach pieniążki znalazły się na kącie :) ( ponad dwa tyś. ) radziłbym sprubować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem ostatni aneks jak znajomym zaczeły wpływać pieniążki na konto lecz ZTB nie wywiązały się z aneksu czyli mieli wypłacić do trzech dni od doręczenia tegoż dokumętu. Pieniążki wpłynęły w połowie grudnia upomnienie wysłałem na począdku marca do dwóch tygodni kasa z odsetek na koncie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

zgadza się też właśnie dziś dostałem kasę z należnych mi odsetek. Przed świętami wysłałem pismo do ZTB i dziś kasa przyszła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

Witam mam takie pytanie czy zamierzacie sprzedawać rzepak w tym roku do Bodaczowa. słyszałem że mają płacić wciągu siedmiu dni. może ktoś wie coś więcej niech się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

ja słyszałem że nie będą raczej skupować od rolników rzepaku bo im na rolnikach nie zależy, tylko z większych skupów będą skupować, czyli od pośredników ale gdyby tak płacili w ciągu 7 dni i dawali dobrą cenę to myślę ze się skusze, aczkolwiek ze sprzedażą to się będę martwił jak będę miał rzepak na przyczepach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Z pewnością będą skupować rzepak od rolników, nie tylko rzepak ale także pszenicę. Co do terminu zapłaty to nie słyszałem aby deklarowali jakikolwiek termin.

Czy do nich sprzedam? Nie wiem.

A tak poza tym muszę poinformować, że ok. 3 tygodnie po wysłaniu wezwania do zapłaty odsetek otrzymałem je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj