robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mocher    8

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/zt-bodaczow-o-wyplatach-zaleglych-pieniedzy-za-rzepak,30722.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

...nie rozumiem ich oświadczenia, komornik zablokował im konta, nie są w stanie spłacić 2 rolników?

Ja też nie zamierzam czekać, jak tylko dostanę sądowy nakaz zapłaty idę do komornika. Chyba wystarczy robienia z ludzi głupków i obiecywania.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Oświadczenie jest takie by rolnik nic z niego za bardzo nie zrozumiał. By czasami nie oddawał sprawy do komornika bo i tak nic nie uzyska. Prawda jest następująca, komornik zajął konta firmy ale tam nie ma kasy bo wszystko co wpływa idzie w pierwszej kolejności na spłatę kredytu w rachunku bieżącym. Dlatego nie są wstanie spłacić nawet tych dwóch rolników bo kasę zabiera bank. Pewnie zaraz wystąpi po kasę ZUS i US potem będzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Majątek pewnie w większości zastawiony przez banki więc nie będzie kasy na koszty syndyka, sąd nie ogłosi upadłości. Banki rozpoczną egzekucje i skierują sprawy do komornika, ten sprzeda majątek za pół ceny, tak że nawet nie wystarczy na spłatę kredytów. Moim zdaniem rolnicy są na straconej pozycji i nic nie otrzymają. A prokuratura nawet palcem nie kiwnęła, kiedy mamy do czynienia z ewidentnym wyłudzenie towaru na grube miliony – dziki kraj. Zarząd już dziś powinien mieć zajęte majątki na poczet spłaty długów, natychmiastowy areszt tymczasowy i wizje kilkunastu lat odsiadki

Edytowano przez adamj24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Alio    116

Za chwilę jadę na spotkanie, które organizuje Bodaczów dla rolników w okolicach Bełżyc. Jak wrócę to napiszę co za ciemnotę próbowali nam wciskać, bo niczego innego się nie spodziewam.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tak dziś o 17. Jak jesteś z okolic to przyjedź.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Spotkanie organizowali prowadzący skup w Bełżycach dla Bodaczowa. Owszem zaprosili kogoś od nich ale nikt się nie zjawił. Z tego co mówili to od dawna nie ma żadnych wypłat i nie zanosi się. Te aneksy można wsadzić sobie gdzieś. Generalnie spotkanie oprócz oczywiście narzekania sprowadziło się do rozmowy z prawnikiem firmy windykacyjnej który ma próbować załatwiać nalezności dla rolników. Na jutro drugie spotkanie o 17 z kompletem dokumentów.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wszystko co posiadasz czyli umowę, dowody ważenia i faktury. Dziś o 17 kolejne spotkanie bo wczoraj zabrakło druków o pełnomocnictwo. Oczywiście nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ja oddaję sprawę do windykacji tym bardziej, że niewiele sobie liczą, tylko 4 procent od sumy. Zwykle chcą 10-20 %. Ale i suma jaka. W samych bełżycach skupili rzepaku za ponad 2 mln zł a skupów jest kilkadziesiąt.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

panowie to było złe posuniecie odajac sprawe do komornika teraz sobie poczekamy ja wtamtym sezonie dostałem kase koniec wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Nie lepiej do sadu ze sporem zbiorowym? wiem ze jest coś takiego organizowane


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jest organizowany pozew zbiorowy. Ma być złożone doniesienie do prokuratury, Na drugim spotkaniu był nawet przedstawiciel marszałka województwa lubelskiego i obiecywał pomoc marszałka. Ale co to wszystko da? Generalnie z wypowiedzi uczestników wynika, że całe afera jest zaplanowana przez duże koncerny tłuszczowe, które chcą jak najtaniej przejąć bodaczów. Zablokowanie kredytu miałoby być jedną z form nacisku na zarząd. Czy taka jest prawda? oby.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Jest organizowany pozew zbiorowy. Ma być złożone doniesienie do prokuratury, Na drugim spotkaniu był nawet przedstawiciel marszałka województwa lubelskiego i obiecywał pomoc marszałka. Ale co to wszystko da? Generalnie z wypowiedzi uczestników wynika, że całe afera jest zaplanowana przez duże koncerny tłuszczowe, które chcą jak najtaniej przejąć bodaczów. Zablokowanie kredytu miałoby być jedną z form nacisku na zarząd. Czy taka jest prawda? oby.

 

 

szkoda waszego zdrowia i czasu na jezdzenie na spotkania... u nas rok temu tez w balona zrobili jedni z pszenica.. tv i kogo tam jeszcze nie byl0...do dzis nikt nawet 1zl nie dostal i nie dostanie... a niby panstwo prawa szkoda gadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wg mnie im więcej sądów i windykatorów tym mniejsze szanse na odebranie. Najlepiej oni na tym zarobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie wiem czy w ogóle coś odbierzecie czy to przez komorników czy firmy widykacyjne czy sądy.... zakład stoi pusty żywego ducha tam nie ma... linie wszystkie wygaszone... z kominów nawet dymek się nie wydobędzie..... nawet śrutę już wysprzedali.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ze śrutą to sie mylisz. Cały czas jedzie. Na ten tydzień kolejka już zaklepana. Na następny trzeba sie umawiać w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

silva ja w poniedziałek odbierałem ostatni samochód śruty to dyrektor powiedział że więcej już nie ma... kolega dorzucił jeszcze do mojego samochodu 8 ton bo inaczej nic by nie uzyskał..... a kolejki zapisywać mogą tylko ciekawe czy jeszcze mają ja w magazynach.... ja np miałem zarezerwowany samochod to dostałem....

ale na śrucie i tak się traci bo bodaczów liczy ją po większej cenie a sprzedaję się zwykle po niższej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Pytałem wczoraj jeszcze raz i już podobno nie było. A cena jaką chcieli ode mnie to 670 netto a 650 mogłem wziąć tyle że trzeba by doliczyć transport. Ale lepsze to niż nic. Z tym że kupując trzeba było podpisać umowe że na użytek własny bo w innym wypadku trzeba było płacić jakiś podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj