robercikj100

Problemy Zakładów Tłuszczówych Bodaczów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mocher    8

Kolego HDzaba powiedz jeszcze czy osobiście woziłeś aneks do bodaczowa i czy przeleli ci całość pieniędzy czy jakąś część tylko?

 

 

mnie to nie dotyczy jestem z innego miejsca w Polsce ale znalazłem taki artykuł może komuś być pomocny

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/wazne-dla-dostawcow-z-bodaczowa,32596.html

 

jasne że będzie pomocny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HDzaba    0

Osobiscie zawiozłem aneks, dostałem całą kasę - bez odsetek oczywiście.

Wczesiniej nie dostałem ani grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Janinka    0

:rolleyes: dzięki thug :D Pozdrawiam

 

Macie szczęście,że nie ma tutaj w emotikonach beksy,bo zalałoby WAS morze łez :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rziber    1

kolego HDzaba czy mógłbyś podać numer kąta z którego dostałeś przelew. Przydałoby mi się dla komornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65

Mój kolega który dorenczył osobiście aneks dzis też dostał kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Ja jednak nie zawiozłem osobiście,na razie nic.Dziś rozmawiałem z prawnikiem, jego firma zajmuje też windykacją,miał kiedyś sprawy rolników w związku z Zakładami w Końskowoli i do czynienia ze znanymi nam braćmi . nic rolnicy nie dostali!. Podkreślił że gdyby sprawa ZT Bodaczów nie była od początku do końca polityczna ,to też na nas poszła by POMPA! w najlepszym razie dostalibyśmy aneksy na 1/3 należnej sumy!. Taki jest kapitaizm w Polskim wydaniu. Prawo jest dobre dla bogatych złodziej!. Zdrówka Wszystkim!! Czekam dalej ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Zapłacili. Kamień z serca. Aneks dostarczony osobiście we wtorek. Pozdrawiam wszystkich wypowiadających się w temacie. Mam nadzieję, że wszyscy otrzymacie pieniądze jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

Zapłacili. Kamień z serca. Aneks dostarczony osobiście we wtorek. Pozdrawiam wszystkich wypowiadających się w temacie. Mam nadzieję, że wszyscy otrzymacie pieniądze jak najszybciej.

 

 

byłem dziś u komornika, narazie ma problem z odzyskaniem kasy, mozesz podać nr konta z którego dostałeś przelew, coś mi tu nie pasuje, płacą kase (tzn nie wiadomo kto płaci wynika z tego) tym którzy rezygnują z odsetek a nie płacą komornikom z nakazami sądowymi, przecież odsetki lęcą, działaja na szkodę własnej firmy. A te aneksy (w formie groźby) z data wsteczna śmerdzą na odległość, z prawnego punktu widzenia taką sprawę można załatwić tylko ugodą z wierzycielem, uważajcie bo może ktoś sie kiedyś przyczepić za składania fałszywych oświadczeń, przecież poszedł wniosek do prokuratury wcześniej z listą i kwotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

bodaczów (albo ktoś inny już) gra teraz o 1,5 mln odsetek które powinien zapłacić rolnikom, sprawa śmierdzi na odległość (aneksy z datą sierpniową), nie wiem czy płacą a jeśli to kto płaci, byłem dziś u komornika i narazie ma problem z odzyskaniem kasy, więc nie wiem z jakich kąt i kto płaci. może ktoś kto dostał kase w ostatnich dniach sie pochwali nr konta z jakiego dostał przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Dzisiaj Ja osobiście zawiozłem aneks powiem że była tam złożona "kupka" z aneksami widocznie ludzie podpisują.

Pani która przyjęła aneks powiedziała że do wtorku pieniądze będą na koncie.

 

Co do odsetek to przeczytałem w Tygodniku Zamojskim że jak ktoś miał około 20 tyś to odsetki powinny wynosić w przedziale 1,5-2 tyś.

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Orientuje sie moze ktos ile wynasza odsetki albo jak nalicza je komornik.

ktoś wcześniej pisał że chyba 6 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patlysia3    0

No ja też byłam dzisiaj w Bodaczowie i oprócz mnie wiele osób. Dzisiaj podobno do naszego banku przyszły przelewy z Zakładów, panie w Bodaczowie też mówiły, że pieniądze zostaną wysłane aczkolwiek patrząc na ilość aneksów(tych przywiezionych i przesłanych) nie będzie to na drugi dzień tak jak to było na początku.

Jak tylko będą pieniądze na koncie dam znać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekp    0

wysokości odsetek nie nalicza komornik, ich wyskość jest określona na sądowym nakazie zapłaty obecnie jest to 13% - ustawowo, w skali roku, sąd równięż określa termin od dnia naliczania czyli następny dzień po upływie daty zapłaty z faktury. w tej chwili to jakieś 1/3 roku czyli np 20000x13%=2600/3 czyli ok 860 zł odsetek za 4 miesiące zwłoki. nie jest to mało i ja im nie zamierzam robić prezentów, wszystkich odsetek z ok 35 mln jakie są winni rolikom jest ok 1,5 mln zł - wiedzą o co grają, a chłop jak zwykle daje sie doić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka    0

http://www.odsetkiustawowe.pl/ - można sobie samemu policzyć. Bezczelność panów S. nie zna granic i wykorzystują to, że ludzie są zdesperowani i podpisują te cyrografy(szkoda, że jeszcze własną krwią nie każą podpisać jako warunek zapłaty), a już 2 razy oszukali w tej samej sprawie. Tak jak kolega odpisał - od 35mln urosło już ok. 1,5mln zł odsetek - gra warta świeczki. Ja mam wyrok sądowy, który uprawomocnił się z miesiąc temu i teraz mam iść podpisać aneks do umowy, która była dowodem w sprawie wydania nakazu zapłaty? Zakłady dostały wyrok sądu i mimo tego wysyłają aneks próbując wymusić poświadczenie nieprawdy. To jakieś kpiny. Dzisiaj komornik stwierdził, że wczoraj zajął jakieś samochody i na bieżąco zabezpiecza to co zakład wyprodukuje. Obym się myliła, ale żeby nie było tak, że zapłacą kilku osobom, a później znowu bezczelnie stwierdzą, że nie mogą więcej zapłacić przez kilku rolników, którzy poszli do komornika i 1,5mln zostanie w kieszeni. Bez spłacenia wszystkich wierzytelności normalna praca zakładu będzie więc niemożliwa. Sprawa śmierdzi z daleka.

Najgorsze jest to, że jeszcze w sierpniu po wysłaniu wezwań do zapłaty wielokrotnie próbowaliśmy skontaktować się z kimś władnym, aby podpisać ugodę. Na żadne pismo nie dostaliśmy odpowiedzi. Kilka osób odpowiedzialnych za kontakt z mediami i rolnikami obiecywało, że ugoda zostanie podpisana, ale na obietnicach się skończyło. Przestaliśmy ich w końcu uważać jako partnera do rozmowy. Później sąd, nakaz zapłaty. Z nakazem zapłaty byliśmy 2x w Zakładach, aby dobrowolnie zapłacili należności, żeby nie musieli ponosić kosztów egzekucji komorniczej - kolejny raz nie byli zainteresowani wyciągniętą dłonią w ich stronę - wolą zapłacić 15% więcej dla komornika... Jak ktoś z moich znajomych kiedyś stwierdził: "gdzie tu sens, gdzie logika".

Mam nadzieję, że mimo wszystko cała sprawa zakończy się dobrze i przed świętami wszyscy dostaną swoje ciężko zapracowane pieniądze.

 

Pozdrawiam

Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Zapomniałem napisać.

Dzisiaj również byłem w ARiMR złożyłem wniosek o wcześniejszą dopłatę.

Trzeba wypełnić podanie dlaczego i po co się "domagam" wcześniejszej dopłaty i oczywiście muszą zobaczyć faktury i zrobić ksero

Ta Polska to dziwny kraj, :mellow: wszędzie pytają a Ja jak pytam kiedy będzie sprawiedliwość na TYM świecie to każdy patrzy w górę i rusza ramionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

=Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami oświadczam że część kasy mi zapłacili.Jerzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Zapomniałem napisać.

Dzisiaj również byłem w ARiMR złożyłem wniosek o wcześniejszą dopłatę.

Trzeba wypełnić podanie dlaczego i po co się "domagam" wcześniejszej dopłaty i oczywiście muszą zobaczyć faktury i zrobić ksero

Ta Polska to dziwny kraj, :mellow: wszędzie pytają a Ja jak pytam kiedy będzie sprawiedliwość na TYM świecie to każdy patrzy w górę i rusza ramionami.

też dzisiaj byłem w ARiMR w zamościu w związku z tą sprawą ale żadnego podania nie kazali mi pisać, pan który mnie obsługiwał tylko popatrzył na fakturę i wpisał mnie na listę na której byłem 4.

Może ktoś z forumowiczów też był zamościu to dobrze by było żeby sie wypowiedział czy jeszcze jakieś podanie pisał bo może mnie nie załatwili tak jak powinni...

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Cześć Wszystkim!. W sprawie Bodaczowa wystarczy trochę prześledzić co było, mianowicie ; spotkanie z panią Tokarską w ratuszu w Lublinie "wielkie zaangażowanie"!(byłem tam też)pani mediator , ronlnicy-zakłady. Pan Sawicki," wielka pomoc" PSL i PO ładnie zagrało :) (przed wyborami)Bracia z bodaczowa niczego się nie obawiali..! to cwaniacy , mają spore plecy!. Doskonały przykład że nie zawsze 2+2=4 ;) Puki co nie zapłacili mi jeszcze! Też dzwoniąc, mówiłem że komornika mają z mojej strony (żadnego zainteresowania, rób pan co chcesz) Kochani... ,jestem tak umęczony kłopotami finansowymi że mam dość dochodzenia sprawiedliwości! odsetki czy ich brak?... Może jutro napisze magiczne SŁOWO! Bardzo cieszę sie autentycznie, jak piszecie "zapłacili".Pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

też dzisiaj byłem w ARiMR w zamościu w związku z tą sprawą ale żadnego podania nie kazali mi pisać, pan który mnie obsługiwał tylko popatrzył na fakturę i wpisał mnie na listę na której byłem 4.

Może ktoś z forumowiczów też był zamościu to dobrze by było żeby sie wypowiedział czy jeszcze jakieś podanie pisał bo może mnie nie załatwili tak jak powinni...

Myślę że jest OK!! Ale gdyby niepoprawnie cię koleś obsłużył,?.. to zaprosimy paru gości z od pana Palikota,i zrobią mu z d*py "Jesień Średniowiecza" to na drugi raz potraktuje Cię z należytym szacunkiem ;) Edytowano przez kesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj