mszk8

Zakupy na allegro...

Polecane posty

mszk8    123

Jak w temacie, piszcie o swoich zakupach np. maszyn i urządzeń na allegro. podajcie nick sprzedawcy, oraz jak przebiegała przesyłka. Liczę na akceptacje tematu, gdyż może to pomóc użytkownikom w zakupach i omijaniu nieuczciwych "handlarzy" ;[


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

radze kazdemu kto kupuje w premium-trade[jan-pol]zeby sie pare razy zastanowil nim popelni ten blad, wszystko jest w najlepszym porzadku do momentu, az nastapi jakis problem czyli w moim przypadku reklamacja wady materialowej,rozpadla sie [bo trudno to inaczej nazwac] rama nosna kosiarki talex 185 cm i od 1,5 miesiaca robia mnie w konia, 2 razy zglaszalem-pierwsze zgloszenie podobno przepadlo,zero odzewu,trzeba kilka razy dzwonic zeby ktos odebral[pewnie jestem na czarnej liscie] za kazdym razem ktos inny i nic nie wie, na karcie gwarancyjnej sa 2 tyg na usuniecie usterki,chyba nie doczytali dokladnie warunkow gwarancji bo probuja na producenta zwalic naprawe a tam pisze, ze to sprzedawca odpowiada za naprawe.

wlasnie w takich wypadkach wychodzi "profesjonalizm" sprzedawcy, jakby ktos sie zdecydowal, jednak na zakup u tego sprzedawcy niech dokladnie dopyta o serwis i powola sie na moj przyklad.

moje zmagania z tym badziewiem sa opisane w dziale kosiarki.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Opinie o sprzedających masz na allegro po co to przepisywać jeszcze raz. Zreszta tylu ich jest że to bez sensu wszystko. Co do samych zakupów najtańsze nie zawsze znaczy najlepsze. Trudno oczekiwać aby tani produkt był pożądnie zrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

kosiarka za 5 tys to chyba tanio nie jest, slabo sie orientujesz jak dziala allegro ,wiekszosc[przynajmniej rolniczych] transakcji odbywa sie poza serwisem, wiec jak mozna dodac opinie, a poza tym komentarz dodaje sie po paru dniach od zakupu i wtedy wady jeszcze nie wychodza.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No chyba się kolego pomylileś bo można taniej i to dużo taniej wiele rzeczy niż w składnicach części. Ja mojej Agromy sępólno juz nie odwiedzam bo nie dość że wszystko mają najgorsze, zwłaszcza do polskich maszyn to ceny ahh Głupie trzpienie do przekaźnika z byle gówna uklejone. Zrobiły się frezy po 15 ha wałek spadał. Na allegro kupiłem troche taniej fakt groszowe sprawy róznica nie wielka ale jakość powalająca. Jak coś do ruskich maszyn to Firma-Grand ceny prawie że w hurcie, kupujesz u importera a nie u 10 pośrednika przy większych zakupach zaoszczędzić można i to dużo czasem kilka stówek

 

PS drugi przykład z moja kochana agromą. Sworzeń cięgła do MTZ ten sam w Firmie grand 10 zł w Agromie 40 zł... kupując 2 razem z przesyłką zaoszczędził bym 40 zł B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

sprzedawcy jak wszędzie-nie koniecznie na allegro są różni-po za allegro nieuczciwych też bez liku-wszędzie trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Tutaj raczej można opisywać swoje przygody bo wątpie aby każdy wpisywać nazwę sprzedającego i jego ocenę powiedzcie mi po co i tak tego nikt nie bedzie czytał jeśli chce kupić halogen za 20 zł przewracać kilka stron( mówię o przyszłości kiedy temat się rozwinie) czy ten sprzedawca jest dobry. Osobiście zamawiam przez internet ale staram się być ostrożny i narazie więcej jak za 300zł to zakupów nie robiłem. Mam nadzieję że w dalszej przyszłości będe trafiał na dobrych sprzedawców tak jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja kupuję też i nawet drogie rzeczy(ponad 1000),zawsze płatne przy odbiorze,zawsze gwarancja dostarczenia.nie ma towaru nie ma kasy.

jak sprawdzić jakość-przecież jest internet,jak towar odmienny,to nie przyjmuję,przecież wiem co zamawiałem.

sklep internetowy jak każdy inny,w każdym trzeba być ostrożnym,w takim z ladą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zaczynałem na allegro zakupy w internecie.

Teraz w 90% robię zakupy w sklepach internetowych.

 

Allegro jest przez wielu traktowane jako promocja.

Przy odrobinie chęci można znaleźć ofertę tego samego sprzedawcy w cenie jeszcze niższej niż na allegro.

Przykład:

 

Najtańszy na allegro zestaw naprawczy do C-360 firmy Zetor 179 PLN

 

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-silnika-c-360-oryginal-zetor-i1728948431.html

 

w google wpisujemy nazwę sprzedającego i znajdujemy ten sam produkt w jego sklepie internetowym

 

w cenie 169 PLN

 

tak właśnie znajdowałem najciekawsze oferty.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

Ja zamówiłem przedwczoraj chłodnicę do c-330.Były na allegro 2 propozycje 1 chłodnicy cena to 285zł i 12 miesięcy gwarancji.A 2 chłodnica kosztowała 288 zł ale 2 lata gwarancji.Więc cena tej 1 wynosi z dostawą 300zł a tej 2 z dostawą 305zł.I zamówiłęm tą 2 bo przynajmniej mam na 2 lata gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Tylko na allegro szkoda, że niektórzy oszukują i piszą, że np pompy czy właśnie chłodnice są "niemieckie"... co jest gucio prawdą.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Na allegro nie kupuję nic z maszyn tzn. jeśli już coś dobrego jest, to wyłącznie przez kontakt osobisty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tylko na allegro szkoda, że niektórzy oszukują i piszą, że np pompy czy właśnie chłodnice są "niemieckie"... co jest gucio prawdą.

 

Zgadza się ale takie rzeczy też sprzedający mówią i osobiście albo że produkt xxxxxx idzie na "montaż do nowych aut"-(zabrakło mi słowa jak to się nazywa bardziej prawidłowo).

 

Kupuję różne rzeczy od części elektronicznych po gwoździe, nieraz dlatego że jest taniej a nieraz tylko dlatego że mam to bez szukania po sklepach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

a kosiarka do dzisiaj nie naprawiona-taki urok kupowania przez internet,wszystko pieknie i i ladnie do czasu problemow ,gdybym kupil w pobliskiej skladnicy to pewnie dawno by naprawili bo bali by sie stracic klienta[rozne rzeczy tam kupuje,a w poblizu sa 2 inne] a tak dzwonie od jednego do drugiego ,a to urlop a to nikt nic nie wie,jeden z premium-trade to nawet przerwal polaczenie bo mu wytknalem ze karty gwarancyjnej nawet nie przeczytal i to oni maja to zalatwic a nie talex.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITERd    0

często jest tak ze w rolniczych sklepach internetowych jest taniej niz na allegro, dlatego ze allegro pobiera duża prowizje od sprzedaży.

Wiec dzwoniąc, lub zamawiając przez sklep internetowy można kupić cos o wiele taniej.

Dobry sklep wyśle za pobraniem bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ostatnio zauważyłem że można kupować w detalu w sklepie internetowym Techrol,dawniej można było tylko w hurcie,albo mi się coś pomyliło. :blink:

Ceny nawet dość przystępne i dużo części nie spotykanych w innych sklepach.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Porównywalem ceny techrolu to raczej blado wypada wśrod innych :)

 

Ale fakt, że zdarzaja się tam części, których nie ma w innych.

 

Dobrze, ze rosna sklepy - warto porównywać.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Uważam że cena jest taka aby nie kupować poprzez Allegro, a z Michałem można się "dogadać".


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala    0

w tekście poniżej tak Redku tylko spójrz na pierwsza linijkę z ceną wywoławczą- stoi jak byk - ... za sztukę :lol:

 

też warto poczytać ogłoszenie :rolleyes:

Edytowano przez kubala

d.zamojskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

kubala sprawa jest taka, że on tam nie może sobie wstawić zamiast sztuki 50 kompletów, ma do wyboru tylko sztukę albo komplet. Więc pewnie to mało ważne, bo w aukcji zaznaczył, że cena jest za "50 kompletów", więc chyba jasne. Zresztą z takimi rzeczami i taką ceną nikt nie klika "Kup Teraz" tylko dzwoni i się dowiaduje konkretnie co i jak.

 

Ja już na allegro kupuję od dłuższego czasu różne rzeczy od ubrań po części do maszyn i nie miałem z niczym żadnego problemu, pod warunkiem, że nie kupuje się na pałę tylko dzwoni się, wypytuje o daną część, o jej konkretną cenę, a nóż widelec da się coś opuścić i potem nie ma problemów, że potem coś kosztuje inaczej niż jest w aukcji.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala    0

możesz mi to jeszcze raz wyjaśnić? chyba mi rozum odjęło od tłuczenia się C-360 z blaszakiem.


d.zamojskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maszyny rolniczych na allegro nie kupuje się

lepiej zadzwonić do takiech sprzedającego zamówić i przy odbiorze zapłacić jak spodoba mi się maszyna

ja jestem bezpieczny bo płacę jak zobaczę maszynę oraz sprzedający śpieszy się aby dostarczyć klientowi towar :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ale co to apel jakiś jest czy ostrzeżenie? Myślisz, że ktoś kliknie kup teraz na allegro, bo mu się np. kombajn czy agregat podoba i kupi w ciemno bez obejrzenia? Jaki jest tego sens? Dla mnie to kompletny brak wyobraźni.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj