hydrant

Jaki ciągnik na 17 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hydrant    0

mam 10 ha go 6 ha łąk i 1 ha pastwisk jaki ciągnik byście mi polecili mam juz ursusa 4011 ale to jóż dziadek tak ok 30 tys hodowla jest mała 17 szt bydła mięsnigo i ok 30 tuczników proszę o wasze opinie i z góry dziękuję. myślę nad belarusem 820 ale kolega mówi że 80 km to na minimum 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ile ma kosztować,30tyś?

Za tyle to może jakiegoś Zetora 5211,7211,ten MTZ 82 tez był by dobry.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hydrant    0

a ten mtz ile kosztuje i czy mam szanse dostać premię ma młodego rolnika w woj lubuskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

myślę nad belarusem 820 ale kolega mówi że 80 km to na minimum 40ha

 

Nie słuchaj kolegów bo mówią od rzeczy. U mnie na wiosce to mają po 100km na 20-25 ha.

Jeśli masz "górzyste" pola mógłbyś wsiąść coś z napędem 4x4

Na allegro na pewno znajdziesz coś do 30000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
provegeta    0

no jeżeli masz mokre pole to wex jakiegoś zetorka, ursusa z napędem za 30 tys można kupić ładen rzeczy


Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

Ja bym tobie poleciał zetorka 7245 ewentualnie 6245, ale radze z przednim cięzkim mostem.Dołożysz trochę pieniędzy i kupisz super traktorek . Naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie kolega ma trzy ciągniki w tym 120 konną Forterrę i obrabia 35ha także śmiało możesz brać ruska i nie słuchaj kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hydrant    0

no tak ale na ruska chyba mnie nie stać a jak myślicie czy jak bym miał kasę to pronar 82 a by był też dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Nie pchaj sie w pronara. Lepiej weź MTZta, to i to ruskie ale polacy niepotrzebnie ręce pchali do niego. A jeżeli MTZ do gustu Ci nie wpadnie to zetor 7245 spełni w pełni Twoje oczekiwania. A MTZ spokojnie kupisz w granicach 30 tys;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może coś z ciężkiej serii ursusa albo zetora np. u914 zetor 8145 albo u1014 ale to już jest 100 konny traktor ;) my możemy tylko doradzić wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hydrant    0

jak dostanę młodego rolnika to kupię mtz 820 ale nie wiem czy dostanę doradcie mi jak się i to ubiegać pliss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

jak dostanę młodego rolnika to kupię mtz 820 ale nie wiem czy dostanę doradcie mi jak się i to ubiegać pliss

 

 

ja się dobiegałem o młodego rolnika jestem z woj łódzkiego z początku było nawet galancie a później jak papiery poszły do łodzi zaczeły się problemy ciagłe poprawki czekałem cały rok jeździłem do łodzi z poprawkami i wkońcu dałem sobie spokój to jest tak skomplikowane że tam dostaje się 1/1000 :unsure: <_<


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

15-latek chciał premie dla młodego rolnika;-)

 

hydrant bierz ruska 4x4.ja mam 15 ha i w sumie 170KM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszchych cenach paliwa radziłbym kierować się ekonomiką. Jeżeli byłaby to produkcja na dużą skalę ekonomikę można by było pominąć, lecz przy małych produkcjach każda złotówka się liczy :)


Kup japońca, bo kręci się do końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RuszQ    0

Może jakiś MF. Mają oszczędne silniki Prekinsa. Dobre opinie słyszałem o tych z serii 30**. Oprócz tego polecam MTZ 82, jeżeli wystarczy coś 2x4 to JUMZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A ja polecam renault. Ciągniki mają taki sam silnik jak fendt. To tańsza wersja fendta, ma 12x12 każdy, 540 i 1000, i wiele rzeczy co w nowych ursusach nie było montowane, ciągnik zgrabny. Chcesz to ci zdjęcia mojego renault pokażę jutro. Ja mam wersję RS bo TX i TS by mi nie wszedł do garażu, garaż ma 272cm wys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

popieram słowa większości kolegów bierz mtz-jeżeli 82 wydaje Ci się za duży to weź np. 572 za 30000 to kupisz już możliwego mtz-komfortu może w nim nie będzie ale za to niskie koszty eksploatacji....coś za caś :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 ha i mam 2 Ursusy C-330 chciałbym je wymienić na coś 4x4, Teren bardzo górzysty (małopopolska). Interesuje mnie Ursus 4512, czy to jest dobry wybór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj