Zaloguj się, aby obserwować  
szwagier

JD 1470 Ustawienia

Polecane posty

szwagier    0

Witam wszystkich.

Pytanie mam do użytkowników JD1470. Jestem nowym posiadaczem 1470 i interesują mnie wsze doświadczenia odnośnie ustawień kombajnu. Mianowicie obroty bębna, wętylatora, szczelina, sita oraz kierownice wentylatora. Miałem okazję pierwszy raz wjechać Jaśkiem w pszenice i nie bardzo mogłem trafić w ustawienia, żeby nie gubił i było czyste. Jak ktos chce się podzielić wiedzą to zapraszam.

pozdrawiam

szwagier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie było serwisu na uruchowieniu ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier    0

Nie było serwisu na uruchowieniu ?

[/quote

Był ale na rzepaku.

 

Nie pytam jak to zrobić technicznie bo to wiem. Interesuje mnie na jakie wartości ustawiacie obroty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pszenica.

Obroty bebna 820,wiatr 620,szczelina 10-11.Dolne sito otwarte praktycznie do połowy,gorne troche bardziej. Kierunek wiatru,dolny na sam dól,gorny drugi od góry. Na takich ustawianiach kosilem pszenice i przy wydajnosci 5-6t/ha udalo sie dzis wyciac w 11 godzin 25ha.

 

Jutro moze bede kosil jeczmien to napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier    0

Pszenica.

Obroty bebna 820,wiatr 620,szczelina 10-11.Dolne sito otwarte praktycznie do połowy,gorne troche bardziej. Kierunek wiatru,dolny na sam dól,gorny drugi od góry. Na takich ustawianiach kosilem pszenice i przy wydajnosci 5-6t/ha udalo sie dzis wyciac w 11 godzin 25ha.

 

Jutro moze bede kosil jeczmien to napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Po co cytowałes poprzedni post ? :blink:

Z tego co wiem wiatr przy owsie wczoraj był na 660


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jest napisane co i jak ale sa to tak rozbierzne dane ze nijak ma sie to do ustawiania kombajnu na polu. Jak ktos kosił wczesniej to wie co i jak ustawic zeby bylo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Szczewko, mógłbyś jeszcze dodać kilka szczegółów?

- czy ciąłeś słomę sieczkarnią?

- jaka (mniej więcej) wysokość pszenicy/koszenia?

- jaka prędkość obrotowa młocarni?

- jak wyglądał odbiór ziarna (sypanie w biegu)?

- z jaką prędkością jeździłeś?

- jaki model hedera posiada kombajn?

- sprawdzałeś co zostawiasz za sobą? A może miałeś możliwość obejrzeć pole po kilku dniach i opadach deszczu? Ustawiałeś (centralne) wskazania czujnika przy akceptowalnych poziomach strat? Generalnie dziwi mnie troszkę to stwierdzenie "znikomy ruch czujnika". Na tyle na ile znam działanie podobnego (JD) monitora strat wskazywałoby na to, że mogłeś jeszcze szybciej jechać lub po prostu czujniki były mocno "znieczulone" regulacją.

 

Nie odbierze moich pytań jako czepianie się, po prostu chciałbym odnieść wydajność jaką podałeś do 9540 WTS, zwłaszcza zużycie paliwa. Szczegółów oczekuję dużo ale są istotne, wiele rzeczy składa się na to, czy można pojechać 2 czy 6 km/h a to daje zupełnie inną ilość ubywających hektarów na godzinę a jednocześnie całkiem inną ilość litrów ON na hektar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

1.Słoma cieta.

2.wysokosc koszenia jakies 20 cm

3.Obroty młocarni pszenica 820 obr/min- jeczmien 1050 obr.min

4.predkosc 4.5-7km/h

5.Heder 316

6. Czułosc czujników ustawiona na maxa w prawo czyli maksymalna czułosc.Tak sprawdzałem za kombajnem i straty okreslam na jakies 1-2% czyli wszystko w normie. PO skoszeniu widac zielone paski ale pokazcie mi kombajn który takich nie zostawia przy maksymalnej wydajnosci. Nie sztuka jest kosic z 0% strat ale wydajnosc kombajnu spada i to dosc drastycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Ajajajajaj :) Pomyłka, post miał być w dużym wątku o 1470/1570, tam były wrażenia z wydajności. Może moderator przeniesie tę dyskusję...

Oczywiście, że konieczne jest jechanie na granicy i reagowanie na skok strat aby osiągnąć max wydajność a coś musi te czujniki pobudzić więc czasami parę ziarenek musi wyskoczyć zanim się zareaguje :)

Chociaż swoją pracę sprawdzałem i zielonego nie widać, może gdzieś czasami troszeczkę jak się zachłysnął. Przy szerszym hederze trzeba bardzo uważać z prędkością, 0,2-0,4 km/h robi dużą różnicę.

Chciałem porównać te kombajny z ciekawości, najmniejszy z serii 9000 vs 1070.

O różnicach w budowie nie ma co dyskutować - kto chce to znajdzie. Pytałem, ponieważ te osiągi jak porównać parametry sprzętu wyglądały na zrobione w praktycznie idealnych warunkach i IMHO tak to wygląda.

9540 zdarzają się odczyty 15-17t/h (Greenstar, przy sumowaniu plonu wychodzi jakieś 4% niedomiaru więc można mu wierzyć) w podobnej jak oceniam pszenicy i podobnych warunkach. Można pojechać ok. 5km/h (618R) co daje 2,5-3ha/h.

Niestety średnia wydajność (w ha) nie jest taka różowa - plony zwykle ok. 8t/ha + słoma zbierana czyli najczęściej trudno przekroczyć 1,5ha/h, odczyty 10-12t/h, to wszystko co można pojechać respektując wskazania czujników strat (niejednokrotnie pierwszy na wytrząsaczach reaguje). Warunki omłotu takie sobie (ciągłe deszcze, 12-15%) bo mimo 10 cepów na bębnie trzeba było cisnąć blisko 1000 obr/min.

Trzeba przyznać, że zużycie paliwa masz bardzo dobre chociaż to pewnie też zasługa warunków - 9540 kalkulowałem na dwóch tankowaniach (po ok. 600l) i wychodzi średnio ok. 24-25l/ha (wliczając: walkę do 23-24 w nocy gdy wydajność spadała poniżej 1ha/h, myślę ok. 40km przejazdów na każde 600l, mniej więcej 60% zbioru z cięciem, sypanie niestety głównie stojąc, zainstalowany rozrzutnik plew no i ok. 70% pszenice, zwykle 7-8t/ha). W sumie średnia chyba nie przekroczyła 1,5ha/h. Kalkulowałem też zużycie na godzinę pracy młocarni i po odliczeniu z grubsza przejazdów wyszło ok 30l/h. Więc czy zarzut o dużym zużyciu paliwa przez JD jest słuszny? Hmm. Tak jak bardzo duży jest rozrzut chwilowej wydajności (1-3ha/h w zależności od zboża i warunków) tak duże będą różnice w zużyciu paliwa. Nie wszędzie daje się wykorzystać możliwości sprzętu - rozdrobnienie pól jest duże. Jak się kiedyś trafi robota na dwa dni w jednym miejscu z pszenicą gdzie można pojechać średnio 2,5ha/h zobaczymy co wyjdzie na tankowaniu, może zejdzie do 15 l/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj