Skocz do zawartości
agrofoto

Stan żniw na 30.07.2011

Polecane posty

powiat łukowski gmina Adamów

zaawansowanie żniw w mojej wsi oceniam na 0,1%

nadają pogodę do piątki pewnie coś się wykosi.

marulekk    63

powiat bialski

tak jak u wszystkich przez pogodę żniwa stoją w "wodzie", jedynie co w zeszły piątek było pogodnie to ludzie z lekka na "z górkach" wykosili

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podlasie. Okolice Hajnówki i Bielska podlaskiego

rzepaki w 70% skoszone

zboża 100% na polu

Wiadomość z agroFakt.pl

@dykon ja bym się nie cieszył z tego powodu

lubelskie w okolicy rzepaki niektóre skoszone, jęczmienie ozime tez ale nie wiele osób miało a reszta zbóz stoi w polu :huh:

slawek3220    595

my dzisiaj mieliśmy w końcu coś ukosić, ale cóż znowu zaczęło padać i dzisiaj jest już po robocie ;[

pasiu66    17

U mnie również wszystko stoi, może dwa pola widziałem skoszone, nic więcej. Świętokrzyskie pow. Pińczowski.

lukasz10238    0

u nas w świętokrzyskim nie ma deszczu od wczoraj.myśle że jak pogoda pozwoli to jutro skosze pszenice <jest równe pole> niestety więkrzość pól w moim terenie to góry i wzniesienia gdzie żaden kombajn nie wyjdzie trzeba poczekać z tydzień (świętokrzyskie pow. opatowski)

Edytowano przez lukasz10238

farmermf    78

Podlaskie, pszenżyto zaczęło nową wegetację,kiełki od 3mm do 20mm, pszenica zaczyna kiełkować , a białko i gluten idzie do nieba. ;[ Wilgotnośc pszenicy 24% na godz 11.

romeo1    0

Pogranicze śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego - żyto, pszenżyto, pszenica - zaawansowanie w zbiorach 0,0 %. Wszystko porasta. Nie ma mowy o ziarnie konsumpcyjnym z tegorocznych zbiorów i o materiale siewnym. W momencie, gdy to piszę pada deszcz. Początku żniw nie widać.

rafalkom555    13

@krzysiekfarmer5 - a no w piątek kosili, groch i jęczmień, wczoraj widziałem jak ciągneli 2przyczepy szóstki tego jęczmienia, dzisiaj świnie już pewnie go jedzą, za suchy to nie był :huh:

czarek7340    77

woj. mazowiecki

Dzisiaj 5 kombajnów wyjechało kosić rzepak i 4 z nich ulgneły. Ciągnikami ledwo powyciągali :blink:

akaku    69

Woj. Kuj-Pom. Dziś kombajny młuciły co się dało.

Edytowano przez akaku

manik    34

U mnie jak narazie nie ma mowy o jakichkolwiek żniwach po ostatnich 3 dniowych opadach ;[ które ustały wczoraj gdzieś

tak koło południa.

Ten kto nie wykosił rzepaku przed deszczami to nie wiem czy coś jeszcze nakosi, a pszenica ta która jako pierwsza zaczęła dojrzewać cała czarna,:( ciekawe co z niej będzie.

Edytowano przez manik

KAROL4    3

Ten kto nie ma z czego zrobić śruty,to kosi ,ale to jest gnój.Planuję zacząć w sobotę,ale święto jest.Może w piątek ale raczej tylko kawałek .Najgorszy owies,bo na pół zielony od nowa.Myślę,że najlepiej poczekać na przyszły tydzień,niż cały rok truć krowy.

kryssr    50

U mnie żniwa pełną parą. wczoraj pszenzyto, dziś pszenżyto i łubin, jutro i pojutrze żyto a owies za miesiąc bo odbił i zielony

rafalkom555    13

Słońce sporo pomaga pszenicy, rano jeszcze ziarno dało się zmiąć, teraz da się ale mało co, jutro popołudniu można próbować, a w piątek to na całego B) Ale gorzej z ziemią, w niektórych miejscach nogi się zapadają.

mickas092    325

Lubelskie , pow Parczew Gm. Siemień kto ma kombajn kosi co się da.

Ja skosiłem owies i jęczmień. Jutro albo piątek pszenżyto :)

Owies suchy ale jęczmień trochę wilgotny.

rafalkom555    13

U mnie żniwa zawsze się kończy na koszeniu reczki(gryki) a tu jeszcze nie zaczęte żniwa a dziś była gryka koszona przez znajomego, kombajn koleje na polu w jednym miejscu zrobił ale się nie zakopał, za to poległ df w rozwożeniu gnojówki ;)

dziś byłem przy pszenicy to ziarno jest twarde i nie jest zbyt mokre ale ziemia w niektórych miejscach nie nadaje się do wjazdu kombajnem, myślę ze jutro trochę kombajnów ruszy w pole.

znam tego posiadacza DFa?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez keeway
      Witam czy oplacalne jest 3 ha jesli tak to ma co sie nastawić.
    • Przez lukowiag
      Witam, pogoda nas nie rozpieszczała.Tak więc mamy 15 maja a około 2 ha nie obsiane. Prognozy są optymistyczne i są szanse że do końca tygodnia (20 maja) będę mógł wjechać siewnikiem, tylko czy jest jeszcze sens? Dodam że w grę wchodzi TYLKO OWIES więc proszę nie piszcie o jęczmieniu, kukurydzy czy innych zbożach.

Jeżeli na owies jest za późno, to co proponujecie zasiać, tylko po to by zaorać na jesień i użyźnić glebę?
    • Przez jarekvip99
      Mam gospodarstwo 17 ha produkcja tylko roślinna tzn rzepak, pszenica, burak. Czy opłacałoby mi sic kupić 20 ha na kredyt? środków własnych raczej nie posiada więc całość byłaby w kredycie. Cena za hektar to około 25 tys. Czy dałbym radę spłacić kredyt i jakoś godnie żyć? Maszyny posiadam na taki areał ciągnik 120 koni wszystkie maszyny do niego i oprócz tego c360 do lżejszych prac. Ile lat bym musiał taki kredyt spłacać? ile rocznie łącznie z odsetkami na jaki kredyt się skusić z jakiej linii? moglbym skorzystac tez z premii dla młodego rolnika jakby były nabory i całość przeznaczyć na tą ziemie. może ktoś miał podobno sytuację albo po prostu coś podpowie mądrego.
    • Przez emilko
      W moim regionie wiele osób w bieżącym roku nie zebrało plonów z pól. Sam zostawiłem 10ha pszenicy, której nie udało się pokosić. Pod koniec października pogodziłem się ze stratą i zacząłem planowanie  najbliższej przyszłości tego kawałka. Mimo wielokrotnych prób nie udało mi się stalerzować  tej pszenicy - efekt był zawsze ten sam - ciągnik się topił. Ostatnio nawet nie ujechałem 5m i musiałem po szwagra z koparką dzwonić. Pytanie do doświadczonych - czy  przy około -2 stopni można wjechać w pole z talerzówką bez ryzyka uszkodzenia sprzętu  oraz kolejnego utopienia ciągnika, czy to ma sens? Dodam, że na wiosnę szansę na uprawę tego pola zmaleją do zera.
    • Przez jarekvip99
      Mam okazje wziac w dzierzawe 15 ka ziemii glownie klasa 3. Wzamian musialby oddawac doplaty ale placenie podatku spolki wodnej itp mnie nie obchodzi. Czy oplaca sie? ile z kazdego hektara mogloby zostac siejac 6 ha rzepaku, 6 ha pszenicy i 3 ha buraku. wszystko na sprzedaz nic pod krowy by nie szlo