Skocz do zawartości
agrofoto

Stan żniw na 30.07.2011

Polecane posty

provegeta    0

Nasze gospodarstwo znajduję się w Województwie Opolskim powiat Opole. W zeszłym tygodniu były 2 słoneczne dni więc już 90% pola mam skoszone, pola we wsi są również praktycznie wszystkie puste, choć warunki nie były idealne to nie było na co czekać. Plon jak dla nas był niezły w porównaniu z zeszłymi latami gdzie dotykały nas podtopienia, susza. Rok ten mogę zaliczyć do udanych jak i większość rolników w naszej wiosce, choć zobaczymy co przyniesie jesień.

Edytowano przez provegeta

Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Mazowsze, okolice Płocka wymłócone rzepaki, zboża stoją. Dziś mieliśmy drugi dzień bez deszczu z piekącym słońcem, jeśli pogoda się utrzyma to w środę zaczynamy ciąć żyto i pszenżyto.

PawelS    44

Lubelskie

Skoszone zostało około 3ha

Pozostało niecałe 50;/ 2-3dni pogody i się wejdzie na pole a na dołki trzeba minimum tydzień pogody

Plony mizerne pszenżyto porośnięte i nie wiadomo co tu robić

A w okolicy jest wyjątkiem jak jest coś wykoszone

Edytowano przez PawelS

Wiadomość z agroFakt.pl

okolica gniezna rzepak znikł z pól może w 40% jęczmienia zimowego już nie ma. A reszta to chyba nie w tym roku.oj będzie bieda w polsce.A niektórzy co ziemniaki kopią na handel to tylko ręce załamują 7-10 dni poleżą i gniją od nadmiaru wody

Lubelskie okolice Puław Lublina to tylko rzepaki wykoszone, kilka tylko pól widziałem. A zboża to można policzyć pola na palcach rąk oczywiście mówię to o tych co widać z głównych tras. I to tylko jęczmienie ozime ... Trzeba czekać na pogodę i się nie stresować :P

FUNKMASTER

Ursus11    20

Mazowieckie Powiat Mińsk Mazowiecki 100% upraw stoi na polu i prędko się nie wejdzie ;[ :(

miszka31    29

pow CHEŁMSKI, rzepaki pokoszone ,zboże nie ruszane, pszenica porośnięta,na polach stoi woda, kicha po całości :(

Cichy1925    1

Warmia okolice Braniewa tylko gdzie niegdzie próbują rzepaki kraść z pola zboża wszystko stoi Ja będę w czwartek żyto próbował kosić jak nie utopie kombajnu. Jak widziałem pogode to tylko do piątku wieczór i znów trzy dni deszcz:(

Nikita_Bennet    101

... jak pogoda pozwoli.

U mnie właśnie popadało i do jutra nie wyschnie raczej ;(

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

nic290    1

Wielkopolska, ja jestem na półmetku ale teraz tyle napadało że kombajn mi się utopi na niektórych kawałkach.

kazikrol    5

Powiat bartoszycki warm-mazur. W okolicach Rzepaki w większości skoszone, Zboża prawie nikt jeszcze nie zaczą kosic, tylko sąsiad skosił dziś jęczmień jary. Ja mam osobiście 17ha przenżyta i jeszcze nic nie prubowałem kosic bo na polu mokro!

akaku    69

Woj. Kuj.-Pom. pow. aleksandrowski rzepaki w 50-70 % wymłucone, zborza 100 % stoi na polu. Ja ruszam jutro pod wieczór, lub w środe i będe młucił wszystko wraz z mieszankami, w których owies odbija od nowa

Case <3

kombinator18    18

Woj. Maloposkie pow Wielicki nie widzialem zeby cokolwiek bylo tkniete co najgrosze prawie dzien w dzien dolewa jeszcze :(

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

adamo24    1

Okolice Sandomierza może 50% rzepaku skoszone albo mniej, jęczmień ozimy pokoszony a pozostałe zboża nie ruszone praktycznie. Owies leży plackiem, jęczmień w ziemię wchodzi prawię. Chwasty rosną w zbożach z dna na dzień coraz więcej. W tym tygodniu chyba niema szans żeby dało się wjechać w pole kosić.

rino    1

kuj pom w okolicy zaczeli dzis mlocic rzepak zboza narazie wszystkie stoja nawet jeczmien ozimy bo pada ciagle od wczoraj jako taka pogoda wszystko czarne i porosniete szalu nie bedzie, dzis probowalem ale przenica ma 20 % wilg a pszenzyto 25-30 na lezacym moze i wiecej bo calkiem wyroslo

Maciej93    2

Okolice stolicy, jęczmień ozimy pokoszony w 80% reszta stoi na polu i nie zapowiada się na szybki wyjazd na pole, mokro jak cho.... Ale damy rade:D

raul1985    0

lubelskie pow bialski rzepak w 60 % a zboża jeszcze nie ruszane i szybko nie będą potrzebny tydzień pogody

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez keeway
      Witam czy oplacalne jest 3 ha jesli tak to ma co sie nastawić.
    • Przez lukowiag
      Witam, pogoda nas nie rozpieszczała.Tak więc mamy 15 maja a około 2 ha nie obsiane. Prognozy są optymistyczne i są szanse że do końca tygodnia (20 maja) będę mógł wjechać siewnikiem, tylko czy jest jeszcze sens? Dodam że w grę wchodzi TYLKO OWIES więc proszę nie piszcie o jęczmieniu, kukurydzy czy innych zbożach.

Jeżeli na owies jest za późno, to co proponujecie zasiać, tylko po to by zaorać na jesień i użyźnić glebę?
    • Przez jarekvip99
      Mam gospodarstwo 17 ha produkcja tylko roślinna tzn rzepak, pszenica, burak. Czy opłacałoby mi sic kupić 20 ha na kredyt? środków własnych raczej nie posiada więc całość byłaby w kredycie. Cena za hektar to około 25 tys. Czy dałbym radę spłacić kredyt i jakoś godnie żyć? Maszyny posiadam na taki areał ciągnik 120 koni wszystkie maszyny do niego i oprócz tego c360 do lżejszych prac. Ile lat bym musiał taki kredyt spłacać? ile rocznie łącznie z odsetkami na jaki kredyt się skusić z jakiej linii? moglbym skorzystac tez z premii dla młodego rolnika jakby były nabory i całość przeznaczyć na tą ziemie. może ktoś miał podobno sytuację albo po prostu coś podpowie mądrego.
    • Przez emilko
      W moim regionie wiele osób w bieżącym roku nie zebrało plonów z pól. Sam zostawiłem 10ha pszenicy, której nie udało się pokosić. Pod koniec października pogodziłem się ze stratą i zacząłem planowanie  najbliższej przyszłości tego kawałka. Mimo wielokrotnych prób nie udało mi się stalerzować  tej pszenicy - efekt był zawsze ten sam - ciągnik się topił. Ostatnio nawet nie ujechałem 5m i musiałem po szwagra z koparką dzwonić. Pytanie do doświadczonych - czy  przy około -2 stopni można wjechać w pole z talerzówką bez ryzyka uszkodzenia sprzętu  oraz kolejnego utopienia ciągnika, czy to ma sens? Dodam, że na wiosnę szansę na uprawę tego pola zmaleją do zera.
    • Przez jarekvip99
      Mam okazje wziac w dzierzawe 15 ka ziemii glownie klasa 3. Wzamian musialby oddawac doplaty ale placenie podatku spolki wodnej itp mnie nie obchodzi. Czy oplaca sie? ile z kazdego hektara mogloby zostac siejac 6 ha rzepaku, 6 ha pszenicy i 3 ha buraku. wszystko na sprzedaz nic pod krowy by nie szlo