agrofoto

Stan żniw na 30.07.2011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krolikNH    56

U mnie do wykoszenia zostało niecałe 6ha zboża i do zebrania słoma z 14ha


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Tylko Pogratulować.(łubin nie zgnije?)

łubin był desykowany to jest suchy. zostało aby ok 11 ha żyta i 1 ha pszenicy, a 15 ha owsa jeszcze trochę poczeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

u mnie na wsi wyjechał tylko jeden kombajn ale zrobil kilka przejazdow w mieszance i zakonczył bo kopał sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

u nas zniwa na całego juz od wczorej. dzisiaj kombajny chyba beda chodzic całą noc. jak prasowałem to wokół naliczyłem 11 kombajnów. u mnie juz po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wczoraj pękło 28 ha pszenicy jeszcze 40 w polu. Masakra nie zanosi się na żadną pogode :(


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Niby ślaska dolnyslask to jedno a to samo a pogoda u mnie zupełnie inna... słoneczko swieci i z lotniczego punktu widzenia jest kawok :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Wczoraj pszenica koszona, zaczęte około 12:45, była sucha ale bardziej suche kosiło się kiedyś, im bliżej wieczora tym bardziej sucha, kombajnów ogólnie mało było, plon u mnie to 4-4,5t/ha, według poprzednich lat to na tym kawałku bywało około 5t/ha.

Dziś wielki ruch w polu, koszą, prasują słomę, plon jęczmienia jarego z 1,5ha to jakieś 4tony czyli słabo, za to owies ładnie sypał, słoma jeszcze trochę zielona ale ziarno suche, z 1ha było przyczepę i 2/3 drugiej przyczepy na która wchodzi 4tony pszenicy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy narazie będzie przerwa ze zniwami bo dzisiaj troche polało i kilka dni trzeba będzie poczekać, wczoraj skoszona mieszanka i niewiele brakowało a trzeba by było kombajn koparką odkopywać, sąsiad wczoraj 3 razy siedział kombajnem, niestety w tym roku takie zniwa, ale damy radę ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

W moich okolicach dzisiaj żniwa szły pełną parą ale tylko do wieczora, bo to ci nie da wykosić i musi znowu lać :(;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

w warmińsko mazurskim mimo małego deszczu rano wszystkie kombajny pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sianokos12    388

W piątek skosilismy wszystko żyto pszenicę i owies.zboże suche,nawed słomę wczoraj zebrałem ale tylko dlatego że połowę zrobiłem w okragłe zakto bym nie zebrał . Życzę dobrej pogody tym co jeszcze nie skosili !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko już zebrane wczoraj (mieszanka sucha jak nie wiem co), a wieczorem sprasowałem słomę. U mnie to nawet dziś mój wujek żniwuje mimo niedzieli, bo z pogodą nie wiadomo jak jest. Pozdrawiam i życzę dobrej pogody. Od wtorku w gm. Mordy pow. siedlecki nie padał deszcz i ludzie koszą.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

w Śląskim u mnie dopiero 10% a do tego kombajn który u nas kosi się zatarł i czekamy na naprawę inni nie chcą kosi bo nie chcą jeden drugiemu wchodzić w paradę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogardo    14

województwo mazowieckie,powiat siedlecki,gmina Zbuczyn na dzień dzisiejszy zostało max 10% zboża na polach,u mnie dziś koniec był:rolleyes: ostatnie hektary pszenżyta położone(odmiana Alekto z centrali przy średnim nawożeniu i minimialnej ochronie grzybowej sypneło w granicach 5 ton z hektara,wiec brak powodu do narzekań;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

dziś jeszcze4 walczyłem z rzepakiem 5 wpadek, i nie wykoszony, jutro jak pogoda pozwoli zaczniemy pszenice, która i tak jest porośnięta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Ten kto nie ma z czego zrobić śruty,to kosi ,ale to jest gnój.Planuję zacząć w sobotę,ale święto jest.Może w piątek ale raczej tylko kawałek .Najgorszy owies,bo na pół zielony od nowa.Myślę,że najlepiej poczekać na przyszły tydzień,niż cały rok truć krowy.

Takie plany byly wcześniej-a wyszło,tak,że od rana w piątek ,a w sobote awaria, ale daliśmy rade nawet bez sprzęgla w rekordzie. W mojej okolicy ok 50% wykoszone . Suche pszenżyto,ale owies (mieszanka)ciut się zagrzał.Wczoraj święto bylo ponoć ważniejsze jak niedziela,ale ja kosiłem,za to dziś luzik ,od jutra prasowanie (Cieniuśko tego roku słomy,ztruchlana) - ale już po południu ma psuć sie pogoda.

 

Niby ślaska dolnyslask to jedno a to samo a pogoda u mnie zupełnie inna... słoneczko swieci i z lotniczego punktu widzenia jest kawok :rolleyes:

Nie czaję ,co to jest kawok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

130ha wykoszone, zostało 7 grochu ,ale pada dziś, plon od 4-8t(pszenica, pszenżyto), i w sumie z 20 wpadek kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj