Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz10238

smarujecie łańcuchy przy kombajnie ?

Polecane posty

pasiu66    18

Są specjalne smary w spray-u do łańcuchów. Zwykły smar raczej nie bardzo- brud będzie przylegał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ja tam robię niefachowo. Smaruję kalamitki w kombajnie i co wyleźie bokiem to wycieram w łańcuchy - potem poleję olejem i jest spokój. Na jesieni i tak wszystko wybiję myjką i znowu resztki smaru + olej i przed żniwami powtórka. Na razie działa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymas5    0

Ja tam robię niefachowo. Smaruję kalamitki w kombajnie i co wyleźie bokiem to wycieram w łańcuchy - potem poleję olejem i jest spokój. Na jesieni i tak wszystko wybiję myjką i znowu resztki smaru + olej i przed żniwami powtórka. Na razie działa.

Myjką nie powinno się myć ani w ogóle niczym bo rdzewieją łańcuchy łożyska i inne a powinno się czyścić sprężonym powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam butelke po płynie do mycia naczyń, w nim przepracowany olej i jak kosze to smaruje raz na dzień, podobnie i sztange

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Żadna myjka , kombajn czyści się sprężonym powietrzem - kompresor , a łańcuchy smaruję zużytym olejem , heder na zimę stary olej + ON pistoletem , może kiedyś będę robił inaczej ale najpierw musi mnie na to stać jaki dochód taka technologia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:unsure: ja natomiast łańcuchów nie smaruje nigdy jeżeli kombajn jest garażowany to i łańcuchy nie korodują, ale jeżeli miałbym czymś już posmarować to ewentualnie sprayem specjalnie do łańcuchów, :o


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Myjką nie powinno się myć ani w ogóle niczym bo rdzewieją łańcuchy łożyska i inne a powinno się czyścić sprężonym powietrzem

Myjka, dzień na wyschnięcie, przesmarowanie (do ukazania się smaru) i jest lux (co smarem to smarem a co olejem to olejem).

Głupoty o nieużyaniu myjki zawsze opowiadają Ci co albo jej nie mają albo nie wiedza jak użyć ;)

 

 

Żadna myjka , kombajn czyści się sprężonym powietrzem - kompresor , a łańcuchy smaruję zużytym olejem , heder na zimę stary olej + ON pistoletem , może kiedyś będę robił inaczej ale najpierw musi mnie na to stać jaki dochód taka technologia .

Zużyty olej? Jeżeli przekładniowy to spoko ale jeżeli silnikowy to szkoda gadać - związki z tego oleju będą powodować korozję.

Co do myjki - j.w.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Każdy ma swój sposób nie będę negował , co do smarowania to się zgadzam natomiast czyszczenie kombajnu kompresorem do przyjemnych nie należy , po myciu , przeschnięciu przesmarować i na krótko uruchomić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja smaruje olejem hipol bo jak posmarujesz przepalonym to potem masz obok łańcucha kombajn czarny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Przepalony olej B)

jeśli myjka to kompresor i tak musi być bo póżniej plew nie odczyścisz

:o


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam. podłącze się pod ten temat.mam takie pytanie czy koledzy polewają kosę olejem czy czymś w tym stylu? czy chodzi [na sucho]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Tak ja polewam olejem silnikowym albo innym, zależy jaki jest pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Łańcuchy smaruje raz przed sezonem i raz po sezonie smarem grafitowanym i to w zupełności wystarcza - syf sie do tego klei tak samo jak do każdego innego smaru czy oleju, ale grafit zapewnia też optymalne smarowanie nawet jak sie zapiaszczy - inne specyfiki już nie.

Kosa pracuje na sucho - no moze przed sezonem i po sezonie zaciapię olejem, ale to tylko żeby sie nie zastała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj