Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xsysiek

Pług zawieszany czy półzawieszany?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
xsysiek    3

Witam

Wraz z zakupem nowego ciągnika - Puma 215 - nosimy się z zamiarem kupna pługa firmy Kverneland lub Lemken. Mamy spory rozłóg pól (ponad 40 km w linii prostej) i chcę przekonać tatę do zakupu pługu półzawieszanego. Tylko czy warto? I czy lepiej 5 czy 6 skib? Dodam, że ziemie to klasa II, III i IV.

Proszę o jakieś konstruktywne opinie oraz sugerowane modele.

Inne marki nie wchodzą w grę.

xsysiek    3

Pola od 5 ha do 40 ha - w sumie 330 ha. Te duże są mocno oddalone od gospodarstwa. Małe są bliżej.

Wiadomość z agroFakt.pl

nic290    1

W transporcie na pewno lepiej wypadał by półzawiesazny a w pracy to nie wiem nie miałem do czynienia ale na pewno odciąża taki pług znacznie podnośnik ciągnika.

adrian992    13

Według mnie jak masz takie kawałki to tylko 6 półzawieszana, lub coś pośredniego czyli Lemken Varitansanit, jak dla mnie idealne rozwiązanie dla takich ludzi jak Ty, mających kłopot w wyborze między zawieszanym a półzawieszanym. :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Adrian też chciałem kupować Varitansanita ale w praktyce ten pług jest niewydodny. Pomyśl sobie jak on sie zachowuje np. przy przejezdzaniu przez bruzde

adrian992    13

No fakt, o tym w jego przypadku nie myślałem a to jest poważny problem jak się człowiek zastanowi. A byłem nim tak zachwycony.. Hubert miałeś go może na testach? Użytkujesz już kilkanaście lat pług półzawieszany, czy jest aż tak znaczna różnica w nawrotach tym pługiem w stosunku do zawieszanego? Widziałem filmiki jak tym zawracają, ale zazwyczaj robili to jacyś pracownicy którzy według mnie nie potrafili "sprawnie" się poruszać.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w życiu nie kupiłbym innego pługa wiecej niz 6 skib niz polzawieszany. Jestem bardzo zadowolony. Pracuje sie tez przyjemnie.

xsysiek    3

A jak wygląda transport z pacomatem? Jak dotąd z niego korzystaliśmy i w przyszłości też byśmy chcieli z niego korzystać.

Bo z zawieszanych to nas tylko interesuje Kverneland EO.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pacomat albo jedzie na plugu albo na przednim tuzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować